لیست تجهیزات عمومی آزمایشگاه

تجهیزات عمومی آزمایشگاه

تجهیزات عمومی در آزمایشگاه شامل وسایل و ابزار های ضروری برای محققین و دانشجویان آزمایشگاهی است. به طور کلی شامل دستگاه هایی است که در اغلب  آزمایشگاه ها وجود دارند.

و در عرصه های مختلف متناسب  با نیاز فرد مورد استفاده میگیرند. آزمایشگاه‌ها برای انجام آزمایشات و تحقیقات به تجهیزات آزمایشگاهی و ابزارهای دقیق گوناگونی نیاز دارند. این تجهیزات آزمایشگاهی عمومی و اصلی را می توان در آزمایشگاه های مختلف مشاهده کرد.

با توجه به این که تحقیقات آزمایشگاهی شما شامل کار با پروتئین ها، کشت سلول، هوا، آب، خاک یا خون باشد، تجهیزات آزمایشگاهی اصلی با توجه به نیازهای مختلف آزمایش پشتیبانی می شوند.

تجهیزات عمومی آزمایشگاه را می توان در موارد زیر یافت:

  1. آزمایشگاه های تحقیقاتی
  2. آزمایش تشخیصی در آزمایشگاه های پزشکی
  3. تحقیق و توسعه
  4. تضمین کیفیت
  5. آزمایشگاه های آموزشی و …

به طور خلاصه، هرجا آزمایشگاهی وجود دارد، تجهیزات عمومی آزمایشگاه را مشاهده خواهید کرد. از جمله موارد زیادی که به عنوان تجهیزات آزمایشگاهی عمومی در نظر گرفته می شوند می توان به پیپت، ترازو، سانتریفیوژ، فریزر، هات پلیت، دستگاه انکوباتور، همزن، حمام آب و هود اشاره کرد.

این تجهیزات به 2 گروه عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شوند که در اینجا با نام تعدادی از تجهیزات عمومی در آزمایشگاه آشنا می شوید.

لیست تمامی محصولات در سایت هلدینگ KTG قرار داده شده . برای ورود به صفحه هریک از محصولات بر روی آن کلمه کلیک کرده تا وارد صفحه محصول مورد نظر با مشخصات فنی دستگاه مورد نیاز شوید.

تجهیزات عمومی در آزمایشگاه :

آب مقطرگیری دستگاهی است که آب را به مرحله ی بخار فرار می رساند و بنابراین آن را از ناخالصی های نامتعارف جدا می کند.

یخچال و فریزر از تجهیزات عمومی در آزمایشگاه است که یرای نگهداری بهتر فراورده‌های زیستی و همچنین اکثر داروها، مواد شیمیایی و آزمایشگاهی که نیاز به خنک سازی دارند به کار می‌رود.

یخچال و فریزر های آزمایشگاهی برای حفظ مواد و نمونه های حساس کاربرد دارند. در صنعت پزشکی، به متخصصان مراقبت های بهداشتی اجازه می دهد تا با خیال راحت واکسن ها، نمونه های خون، تجهیزات دارویی و موارد دیگر را ذخیره کنند. یخچال های آزمایشگاهی به طور کلی برای ذخیره سازی واکنش دهنده های غیر فرار و نمونه های بیولوژیکی غیر فرار استفاده می شوند.

هات پلیت و همزن ها  ابزار های آزمایشگاهی هستند که برای گرم‌کردن و یکنواخت‌سازی نمونه‌ها استفاده می‌شود.

پمپ خلاء با مکانیسم عمل خاص و دارای ویژگی هایی جهت تخلیه و مکش گازها و بخارات مختلف می باشد.

شیکر و روتاتور  یکی از ابزار های عمومی برای مخلوط کردن و به هم زدن مواد در لوله ازمایش و فلاسک کشت به کار می‌رود.

هموژنایزر یا همگن‌ساز نوعی تجهیزات آزمایشگاهی یا صنعتی است که برای همگن‌کردن انواع مختلف مواد به‌کار می‌رود.

مخلوط کن و همزن برای مخلوط کردن و همزدن مایعات به کار‌می‌رود.

آسیاب خرد کن برای تبدیل کردن نمونه به واحدهای کوچکتر در گندم و ذرت و جو و دانه‌های روغنی استفاده می‌شود.

کوره الکتریکی جهت ذوب برخی مواد و خاکستر گیری کاربرد دارد.

سوکسله برای تعیین میزان چربی آزاد در مواد غذایی به کار می‌رود.

کجلدال دستگاهی برای اندازه‌گیری میزان پروتئین در نمونه‌ها می‌باشد.

فیبر خام  رایج‌ترین تجهیزات عمومی در آزمایشگاه است که برای اندازه گیری مقدار فیبر در مواد غذایی بکار می رود.

ترازوی آزمایشگاهی  برای سنجش مقدار اجسام استفاده می‌شود. ابزارهای که از آن ها در صنایع شیمیایی، دارویی، آرایشی، غذایی و جواهرات و در هرجایی که نیاز به اندازه گیری دقیق جرم باشد استفاده می شود.

ترازوی آنالیتیکال ترازوی دقیق با قابلیت خواندن تا یک دهم میلی گرم یا یک ده هزارم گرم است که آن ها را برای دانشگاه ها، داروسازی و کاربردهای تولید با دقت بالا ایده آل می کند.

ترمو بلاک و درای بت برای  گرم‌کردن نمونه‌ها استفاده می‌شود.

سانتریفیوژ آزمایشگاهی قطعه ای از تجهیزات آزمایشگاهی است که توسط موتور هدایت می شود و  نمونه ها را با سرعت زیاد می چرخاند. بسته به اندازه و ظرفیت نمونه، انواع مختلف سانتریفیوژ وجود دارد.

سانتریفیوژهای آزمایشگاهی با استفاده از اصل رسوب گذاری کار می کنند و با استفاده از شتاب گریز از مرکز برای جداسازی مواد با تراکم بیشتر استفاده می شوند.

هلدینگ KTG ارائه دهنده انواع تجهیزات آزمایشگاهی و نماینده فروش بسیاری ار کمپانی های اروپایی و آسیایی از جمله کمپانی POL EKO لهستان در ایران است.

تجهیزات عمومی آزمایشگاه

برای تجهیز آزمایشگاه خود می توانید لیست تجهیزات مورد نیاز خود را از طریق واتساپ یا ایمیل اعلام بفرمایید یا از طریق لینک زیر، قیمت تجهیزات آزمایشگاهی مورد نظر خود را مشاهده کنید.

تقسیم بندی تجهیزات آزمایشگاهی

بسته به نوع محیط آزمایش، تجهیزات آزمایشگاهی را می‌توان به چند قسمت  تقسیم کرد که قسمت اول محیط کار و آزمایش را می سازند و قسمت دوم تجهیزات آزمایش هستند.

سکوبندی آزمایشگاه

سکوبندی آزمایشگاه اولین و مهم ترین قدم در ساخت و تجهیز یک محیط آزمایشگاهی مناسب و کاربردی است. از این رو توجه به مرغوبیت و کارایی وسایل و تجهیزات مورد استفاده در سکوبندی، از قبیل کابینت، میز، سینک آزمایشگاهی و… که امکان انجام فعالیت ها را در محیط آزمایشگاه میسر می کند بسیار مهم است.

هود آزمایشگاهی

هدف هود آزمایشگاهی حذف آلودگی های بیولوژیکی و شیمیایی خطرناک قبل از پخش شدن در آزمایشگاه یا محیط است. از هود ها در زمینه هایی نظیر شیمی، علوم زیستی و حتی پزشکی قانونی استفاده می شود.

هود آزمایشگاهی تهویه مطمئنی را فراهم می کند تا از قرار گرفتن پرسنل در معرض بخارات خطرناک یا سمی، بخارات یا ذرات معلق در هوا محافظت کند.

لطفا جهت اخذ مشاوره و استعلام قیمت با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید.

از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.