دسته: هاتپلیت یا هیتر

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر روی محصول مورد نظر کلیک کنید و پس از انتخاب مدل تماس بگیرید.
021-44276021-5

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر درباره محصول مورد نظر، روی آن کلیک کنید. 

قیمت انواع هیتر و هیتر مگنت آزمایشگاهی

لیست قیمت هات پلیت ساده

برای گرم کردن مواد و محلول‌های مختلف در آزمایشگاه از وسایل و تجهیزات گوناگونی استفاده می‌شود. یکی از تجهیزات این دسته، هات پلیت یا به انگلیسی Hot Plate است. این دستگاه دقیقا همان کاربردی را دارد که از نامش بر می‌آید. هات به معنی گرم و پلیت به معنی صفحه یا بشقاب است. بنابراین این دستگاه تشکیل شده است از یک صفحه (که شکل آن می‌تواند در نمونه‌های مختلف متفاوت باشد) و یک سیستم گرمایشی. با گرم شدن این صفحه، گرما به ظرفی که روی آن قرار بگیرد منتقل می‌شود.

سیستم کاری هات پلیت با دستگاهی مثل هیتر آزمایشگاهی تفاوت دارد. زیرا هیتر در اصل یک محفظه است که به صورت مستقیم، گرما را به ماده منتقل می‌کند. اما Hot Plate این عمل را به شکل غیرمستقیم انجام می‌دهد. این موضوع باعث می‌شود تا کاربردهای این دستگاه نیز متفاوت و مخصوص به خود باشد. همچنین انتقال غیرمستقیم گرما با استفاده از صفحه فلزی باعث می‌شود تا علاوه بر یکنواخت و یکدست شدن عمل گرمایش، احتمال بروز برخی خطرات و خطاها در جریان آزمایش کاهش پیدا کند. در ادامه این مطلب، این دستگاه آزمایشگاهی را به تفصیل بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

فروش انواع هیتر و هیتر مگنت آزمایشگاهی

هات پلیت یا هیتر آزمایشگاهی چیست؟

هات پلیت ابزارهای آزمایشگاهی هستند که برای گرم‌کردن و یکنواخت‌سازی دمای نمونه‌ها استفاده می‌شود. مزیت اصلی این دستگاه ها گرم‌کردن در معرض هوا بدون هیچ شعله‌ای است. هات پلیت‌ها بسته به نوع کاربرد آزمایشگاهی آن دارای صفحات آلومینیومی،سرامیکی و لعاب در اشکال گرد،مربع یا مستطیلی هستند. این دستگاه باید قادر باشدکه دمایی معادل400درجه سانتی‌گراد ایجاد نماید و با توان مصرفی حدودw3000 ساخته شود. در صورتی که هات پلیت‌ ها مجهز به مگنت باشند، ضمن گرم‌نمودن محتوای نمونه با ایجاد میدان مغناطیسی و بدون ارتباط مکانیکی کار یکنواخت‌سازی نمونه را نیز انجام می‌دهد.

برای آزمایش‌های گوناگون دما و سرعت چرخش به صورت مستقل قابل تنظیم می‌باشند. سرعت چرخش محلول به شکل و اندازه مگنت وغلظت مایع بستگی دارد. سرعت دستگاه هات پلیت مگنت توسط برد الکترونیکی و دمای آن توسط ترموستات دائماکنترل می‌شود.

هیتر و هیتر مگنت آزمایشگاهی

انواع هات پلیت آزمایشگاهی

به علت ساده بودن طرز کار و ساختار این دستگاه، از نظر عملکردی یک نوع اصلی برای آن ساخته و به بازار عرضه شده است. اکثریت برندها نیز این دستگاه را به یک شکل استاندارد تولید و طراحی می‌کنند. اما با این حال، نمونه‌ها و مدل‌های مختلفی از لحاظ ساختار وجود دارد.

هات پلیت‌ ها با صفحه‌های گرمایشی متنوعی تولید می‌شوند. متداول ترین‌ها شامل انواع آلومینیومی،چدنی،سرامیکی ولعابی هستند. در نوع آلومینیومی هات پلیت‌ ها یک سطح گرمایشی سریع رافراهم می‌کنند که گرما را به خوبی حفظ وتوزیع می‌کند. آلومینیوم به راحتی تمیزمی‌شود امادارای یک اشکال است که درکنار مواد شیمیایی خورنده عملکرد خوبی ندارد و دچار خوردگی وسوراخ شدن می‌شود. برای مواد شیمیایی خورنده هات پلیت‌ های سرامیکی و لعابی مناسب هستند.

سرامیک‌های شیشه‌ای ولعاب در هات پلیت‌ ها از نظر شیمیایی و مقاومت در برابر دما بسیار عالی هستند و تمیز‌کردن آن ها نیز آسان است. آن‌ها همچنین کمترگرما را به لبه ها یا اطراف و یا زیر صفحه هات پلیت منتقل می‌کنند و کمتر باعث ایجاد سوختگی کاربر می‌شوند. رنگ خنثی این دستگاه‌ها باعث می‌شود هنگام مطالعه برروی یک نمونه که برای تغییر رنگ(مانند تیتراسیون) مطالعه می‌شود،دید بهتری داشته باشید.

هات پلیت صفحه استیل، آلومینیوم و چدن

از نظر جنس صفحه، سه نوع کلی وجود دارد که یکی از آلومینیوم، یکی از چدن و دیگری از جنس استیل یا همان آهن ضد زنگ است. باید بگوییم که این سه مدل، تفاوت خاصی با هم ندارند. در واقع جنس پلیت، یک فاکتور تعیین کننده و اثر گذار در عملکرد دستگاه نیست.

هات پلیت صفحه مستطیلی و صفحه گرد

از نظر شکل صفحه هم، دو نوع مستطیلی و گرد وجود دارد. با اینکه این مورد نیز در کارکرد تاثیر خاصی ندارد، به طور معمول برای ظرفیت بالا از نوع مستطیلی استفاده می‌شود. همچنین برای ظرفیت‌های کمتر از نوع گرد بهره می‌برند. البته باید در نظر داشت که شکل صفحه اهمیت خاصی ندارد و موضوع مهم‌تر از آن، وسعت و سایز می‌باشد.

هات پلیت دیجیتال و آنالوگ

مدل دیجیتال این دستگاه دارای صفحه نمایش است و مقادیر نیز به صورت دیجیتال وارد می‌شود. اما در مدل آنالوگ، باید به صورت دستی و بدون استفاده از سیستم دیجیتال این کار را انجام داد. تفاوت زیادی بین این دو مدل وجود ندارد، اما معمولا نوع دیجیتال را برای فرآیندهای دقیق‌تر استفاده می‌کنند.

لیست هات پلیت های هلدینگ KTG

 ردیف شرح کالا کمپانی

قیمت هات پلیت(هیتر) ایرانی

1Fg هات پلیت صفحه استیل مربع 20*20 آنالوگ

350درجه

هات پلیت صفحه گرد

IRAN
2Ar هات پلیت صفحه آلومینیومی مربع 37*37 دیجیتال

350درجه

IRAN
3Al هات پلیت صفحه چدنی مستطیل 38*24 آنالوگ

350 درجه

IRAN
4Al هات پلیت صفحه چدنی مستطیل 40*30 دیجیتال

300درجه

IRAN
5Al هات پلیت صفحه آلومینیومی مستطیل 40*30 آنالوگ

300درجه

IRAN
6Ar هات پلیت صفحه چدنی مستطیل 40*30دیجیتال

جنس صفحه از فولاد با روکش استیل

400 درجه

IRAN
7Be هات پلیت صفحه آلومینیومی گرد 15 سانت آنالوگ

300درجه

IRAN
8Pa هات پلیت صفحه چدنی گرد 16سانت آنالوگ

350درجه

IRAN
9Pa هات پلیت صفحه چدنی گرد 16سانت دیجیتال

350درجه

IRAN
10Pa هات پلیت صفحه چدنی گرد 21/5سانت آنالوگ

350درجه

IRAN
11Pa هات پلیت صفحه چدنی گرد 21/5سانت دیجیتال

350درجه

IRAN

قیمت هاتپلیت خارجی:

 ردیف شرح کالا کمپانی

قیمت هات پلیت (هیتر)کره ای

1HFa هات پلیت  آنالوگ مدل HP-100 M-tops
کره
2HFa هات پلیت  آنالوگ مدل HP-330 M-tops
کره
3HFa هات پلیت  دیجیتال مدل HP-180D M-tops
کره
4HFa هات پلیت  دیجیتال مدل HP-330D M-tops
کره
5HFa هات پلیت  دیجیتال مدل HP-630D M-tops
کره
17SFa سنسور دما مدل:K-322-C

مناسب برای انواع هات پلیت و شوف بالن دیجیتال

M-tops
کره

کاربرد دستگاه هات پلیت

همان طور که گفته شد، این دستگاه با استفاده از سیستم تولید گرمای داخلی خود، صفحه را گرم می‌کند. سپس گرما از صفحه گرم شده به ظرفی منتقل می‌‌شود که روی آن قرار گرفته است. به این ترتیب، انتقال غیرمستقیم گرما اتفاق می‌افتد. کاربرد این دستگاه، گرمایش مواد جامد و محلول‌هاست. برای گرمایش تدریجی و رساندن ماده به دمای جوش از آن استفاده می‌شود. البته معمولا هات پلیت در گرما دادن یکباره و انفجاری نقش ندارد و برای آن استفاده نمی‌شود.

در آزمایشگاه‌های شیمی، فیزیک، بیولوژی و زیررشته‌های آن، پزشکی و داروسازی و حتی آزمایشگاه‌های بتن و مصالح ساختمانی نیز از آن استفاده می‎‌شود. همچنین در واحدهای کنترل کیفیت و آزمایشگاه‌های شرکت‌های نفتیف پالایشگاه و پتروشیمی نیز گاها از Hot Plate برای منظورهای مختلف استفاده می‌گردد.

استفاده از هات پلیت همراه همزن و شیکر

در ارتباط با محلول‌ها و سیالات، معمولا رایج‌ترین دستگاهی که در کنار تجهیزات گرمایشی استفاده می‌شود، انواع شیکر یا همزن آزمایشگاهی می‌باشد. به همین دلیل در برخی آزمایشگاه‎‌ها، الزاما نوعی از هات پلیت تهیه می‌‌شود که قابلیت استفاده در کنار همزن را داشته باشد.

مدل‌های ارائه شده توسط هلدینگ KTG دارای این قابلیت هستند. البته لازم به ذکر است که می‌توان به جای استفاده همزن در کنار دستگاه، از مدل مغناطیسی آن که دارای یک شیکر مغناطیسی است استفاده کرد. در هر صورت این مورد بستگی به مشخصات و شرایط آزمایش دارد.

انواع هیتر و هیتر مگنت آزمایشگاهی

قیمت هات پلیت آزمایشگاهی

در حال حاضر، بهترین منبع برای اطلاع و استعلام قیمت این دستگاه و دیگر تجهیزات آزمایشگاهی و پژوهشی، هلدینگ تجهیزات آزمایشگاهی و تحقیقاتی KTG است. هلدینگ KTG که نماینده فروش محصولات آزمایشگاهی تولید داخل و خارج است، در صفحه محصول لیستی از قیمت مدل‌های مختلف را ارائه داده است. شما می‌توانید ضمن آگاهی از مشخصات مدل‌های مختلف و جزئیات آن، از قیمت نیز مطلع شوید. به این منظور به صفحه محصول مراجعه کرده و مدل مورد نظر حود را انتخاب کنید.

خرید هات پلیت آزمایشگاهی

علاوه بر ارائه اطلاعات درباره قیمت محصولات، هلدینگ تجهیزات آزمایشگاهی و تحقیقاتی KTG بهترین نمایندگی فروش این تجهیزات در سطح کشور می‌باشد. دلیل این موضوع چیست؟ با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید. این که هلدینگ KTG بهترین نمایندگی در سطح کشور لقب گرفته است، با توجه به چند فاکتور بااهمیت عنوان می‌شود. کیفیت بالا، تضمین اصالت محصولات، ارائه بهترین قیمت و همچنین وجود گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش تنها قسمتی از مواردی است که KTG را از شرکت‌های مشابه متمایز می‌سازد.

به منظور خرید و ثبت سفارش محصولات من جمله هات پلیت آزمایشگاهی، می‌توانید به صفحه محصول مراجعه نمایید. در این صفحه، می‌توانید اطلاعاتی اعم از مدل‌های مختلف دستگاه و مشخصات و قیمت آن‌ها را به صورت آپدیت شده مشاهده کنید. سپس برای ثبت سفارش کافی است با ما تماس بگیرید. کارشناسان هلدینگ KTG ضمن راهنمایی شما برای خرید، همواره آماده پاسخگویی به تمام سوالات و رفع ابهامات درباره پروسه خرید و مشخصات دستگاه‌ها و دیگر تجهیزات هستند.

لطفا برای مشاهده صفحه لیست قیمت تجهیزات آزمایشگاهی روی لینک کلیک نمایید.