دسته: سانتریفیوژ

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر روی محصول مورد نظر کلیک کنید و پس از انتخاب مدل تماس بگیرید.
021-44276021-5

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر درباره محصول مورد نظر، روی آن کلیک کنید. 

لیست قیمت سانتریفیوژ

لیست قیمت سانتریفیوژ آزمایشگاهی

قیمت سانتریفیوژ آزمایشگاهی و انواع مختلف آن از کمپانی های ایرانی و خارجی را دراین صفحه مشاهده میفرمایید. همچنین امکان تولید سانتریفیوژ مطابق سفارش شما در هلدینگ KTG مقدور میباشد. ملاک انتخاب در سانتریفیوژ آزمایشگاهی,سرعت دور و حجم ظرف میباشد.

دستگاه سانتریفیوژ چیست ؟

سانتریفوژ دستگاهی است که با استفاده از نیروی گریز از مرکز اجزای مختلف مایع را بر اساس چگالی جدا می کند. این امر با چرخاندن مایع با سرعت زیاد درون یک ظرف بدست می آید و در نتیجه آن مایعات با چگالی مختلف (به عنوان مثال خامه از شیر) یا مایعات از مواد جامد جدا می شود. چرخش باعث می شود مواد و ذرات متراکم تر در جهت شعاعی به سمت بیرون حرکت کنند. در همان زمان ، اجسامی که تراکم کمتری دارند جابجا شده و به سمت مرکز حرکت می کنند. در دستگاه سانتریفیوژ آزمایشگاهی که از لوله های نمونه استفاده می کند ، شتاب شعاعی باعث می شود ذرات متراکم تر به پایین لوله بروند. سانتریفوژ می تواند یک فیلتر بسیار موثر باشد که آلودگی ها را از بدنه اصلی مایع جدا می کند.

یک وسیله اساسی و مهم برای جداسازی مواد و تفکیک درون محلول‌ها. دستگاهی که به طور گسترده در آزمایشگاه‌های پزشکی، زیست شناسی، شیمی، میکروبیولوژی و دیگر رشته‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. وسیله‌ای که اساس کاری آن چرخش، استفاده از قوانین نیروی گریز از مرکز و نیز تفاوت چگالی مواد است. حتما متوجه شده‌اید که در حال صحبت درباره سانتریفیوژ آزمایشگاهی هستیم. سانتریفیوژ آزمایشگاهی یک وسیله پرکاربرد و ضروری است که در بسیاری از موارد برای تفکیک مواد از آن استفاده می‌شود. اما این وسیله همانند دستگاه‌هایی از جمله یخچال و فریزر آزمایشگاهی دارای انواع مختلف است. در ادامه درباره سانتریفیوژ توضیحات بیشتری ارائه خواهیم داد. با وب سایت گروه کیمیا طب گستر همراه باشید.

همان گونه که مطلع هستید، در بسیاری از موارد نیاز است تا مواد محلول به شکل تفکیک شده در بیایند. همچنین در برخی موارد نیاز است تا مواد و برخی ترکیب‌های خاص را با توجه به جرم مولکولی آن‌ها تفکیک کنیم. مثلا تصور کنید محلولی حاوی DNA عادی و DNA علامتگذاری شده با نیتروژن سنگین داریم. چگونه باید عمل تفکیک را در این موارد به انجام رساند؟

سانتریفیوژ یا به انگلیسی Centrifuge وسیله‌ای است که به این منظور تولید و عرضه شده است. اساس کار آن بر نیروی گریز از مرکز و چرخش استوار است. وقتی دستگاه با دور بسیار بالا، به طور مثال بیست تا سی دور در هر ثانیه (حدود هزار تا دو هزار دور به ازای یک دقیقه) چرخش خود را انجام می‌دهد، فرآیند تفکیک اتفاق می‌افتد. در پی این چرخش، نیروی قابل توجه گریز از مرکز به تک تک ذرات محلول وارد می‌شود. در نتیجه، نمونه از فاز محلول خارج شده و مواد، بر اساس جرم خود طبقه بندی می‌شوند.

این طبقه بندی و تفکیک مواد سانتریفیوژ شده به شکل جرمی و بر اساس چگالی آن‌هاست. ماده چگال‌تر در پایین ظرف (معمولا لوله آزمایش) و ماده سبک‌تر در بالا قرار می‌گیرد. بنابراین می‌توان هر یک را در ظرف خاص خود قرار داد و به تحلیل و بررسی آن پرداخت. برای اولین بار، بنجامین رابینز که مهندس ارتش ایالات متحده آمریکا بود ایده ساخت یک بازوی چرخنده را پیاده کرد. این اتفاق در قرن 18 میلادی، یعنی نزدیک به چهارصد سال پیش اتفاق افتاد! بعدها افراد دیگری این ایده را بهبود بخشیدند و سانتریفیوژ آزمایشگاهی امروزی تولید شد.

فروش انواع سانتریفیوژ
فروش انواع سانتریفیوژ

 

فروش انواع دستگاه سانتریفیوژ (Centrifuge) ایرانی و خارجی

امروزه دیگر این دستگاه محدود به یک نوع خاص نیست. انواع مختلفی از آن به منظور استفاده‌های مختلف ساخته و ارائه شده‌اند. هر یک کاربرد، ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارد. شرکت کیمیا طب گستر نیز مهم‌ترین شرکت ارائه کننده سانتریفیوژ آزمایشگاهی در سطح کشور با بهترین کیفیت و تضمین اصالت است. در ادامه این نمونه‌ها را بررسی خواهیم کرد.

 

فروش سانتریفیوژ آزمایشگاهی معمولی

این نوع، ساده‌ترین و رایج‌ترین مدلی است که استفاده می‌شود. سرعت آن‌ها در حد معمولی قابل تنظیم است (بین دویست تا ششصد دور در دقیقه) و می‌تواند اعمال عادی را انجام دهد. به آن سانتریفیوژ کلینیکی یا سانتریفیوژ بالینی نیز می‌گویند، به این دلیل که کلینیک‌ها از آن استفاده می‌کنند. از مهم‌ترین کاربردهای این مدل می‌توان به جداسازی اجزاء خون، سرم و بقیه ترشحات و مایعات انسانی و حیوانی اشاره کرد.

فروش میکروسانتریفیوژ یا میکروفیوژ

اما همیشه ظرف مورد استفاده لوله آزمایش و محلول نمونه نیز، یک محلول عادی نیست. برخی اوقات با محلول دقیق و حساسی طرف هستیم که باید درون لوله مویین قرار گیرد و بعد از تفکیک، به شکل دقیقی آنالیز شود. به منظور تفکیک این نوع محلول‌ها از میکروسانتریفیوژ استفاده می‌شود. این دستگاه قابلیت این را دارد که لوله مویین‌های متعددی به آن متصل شده و به چرخش درآیند. سرعت چرخش نیز قابل تنظیم است. نوع خاص میکروسانتریفیوژ، سانتریفیوژ میکرو هماتوکریت است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

فروش سانتریفیوژ یونیورسال

نمونه یونیورسال نیز از انواع مهم این دستگاه است. از آن در آزمایشگاه‌های گوناگون برای تفکیک انواع مایعات و مخلوط‌ها استفاده می‌شود. همچنین سانتریفیوژ یونیورسال دارای انواع مختلفی است. این مدل‌ها از نظر قدرت و سرعت چرخش طبقه بندی می‌شود.

 
 

سانتریفیوژ میکرو هماتوکریت

در واقع رایج‌ترین نوع میکروسانتریفیوژ، مدل هماتوکریت آن است. می‌دانید که هماتوکریت به درصد گلبول‌های قرمز نسبت به حجم کل خون گفته می‌شود. این درصد با استفاده از سانتریفیوژ میکرو هماتوکریت به دست می‌آید. لوله مویین‌های حاوی خون به چرخش درمی‌آیند و هماتوکریت از پلاسما جدا می‌شود. سپس حجم این دو قسمت مقایسه و هماتوکریت محاسبه می‌شود. بد نیست ذکر کنیم که مقدار طبیعی آن باید بین 45 تا 50 درصد باشد. بالاتر به مهم‌ترین مدل‌های این دستگاه که بیشترین کاربرد را دارند اشاره کردیم. اما انواع دیگری نیز وجود دارد که در ادامه آن‌ها را نیز معرفی می‌کنیم. البته در صورتی که سوالی درباره خرید محصولات از بهترین ارائه کننده تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی، شرکت کیمیا طب گستر دارید می‌توانید با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

قیمت و خرید سانتریفیوژ

سانتریفیوژ آزمایشگاهی PRP

جدا کردن پلاکت و پلاسمای خون به علت ویژگی‌ها و اندازه آن نسبتا دشوارتر از گلبول‌هاست. به همین دلیل، سانتریفیوژ PRP به وجود آمده است. این دستگاه مختص تفکیک پلاکت و پلاسماست. آزمایشگاه‌های مختلف، مراکز جراحی و عمل‌های زیبایی و امثال آن از این دستگاه استفاده می‌کنند.

مینی فیوژ

بسیار پیش می‌آید که در رشته‌های بیولوژی مولکولی، ژنتیک و نیز میکروبیولوژی نیاز باشد تا مواد موجود در میکروتیوب‌ها جداسازی و تفکیک شود. در این شرایط از مینی فیوژ استفاده می‌کنند. این دستگاه قابلیت چرخاندن تعداد زیادی میکروتیوب با سایزهای مختلف را دارد.

بهترین سانتریفیوژ کدام است؟ چگونه باید انتخاب کرد؟

حال که این انواع مختلف سانتریفیوژ آزمایشگاهی را بررسی کردیم، ممکن است این سوال پیش بیاید که انتخاب بهترین سانتریفیوژ به چه صورت باید انجام گیرد. دقت کنید که هر کدام از انواع این دستگاه، ویژگی و عملکرد خاص خود را داراست. مثلا مشخص و بدیهی است که نمی‌توان از مینی فیوژ برای تفکیک نمونه خون به شکل گسترده استفاده کرد. بنابراین مورد مهم اول، انتخاب نوع دستگاه است.

در وهله بعدی می‌توان به قدرت و برند آن فکر کرد. در این مرحله علاوه بر بودجه در دسترس، نظر کارشناس زمینه مورد نظر اهمیت دارد. این موضوع به آن دلیل است که هر یک از انواع این دستگاه، دارای قدرت و سرعت خاص خود هستند. همچنین ظرفیت آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. بنابراین بررسی دقیق این موارد نیز ضروری به نظر می‌رسد. در نهایت نیز برای دریافت بهترین مشاوره خرید رایگان سانتریفیوژ می‌توانید با کارشناسان کیمیا طب گستر تماس حاص نمایید.

واردکننده و نمایندگی فروش انواع سانتریفیوژ

کیمیا طب گستر با سالها تجربه در زمینه فروش تجهیزات آزمایشگاهی، واردکننده انواع سانتریفیوژ و نمایندگی فروش سانتریفیوژ ایرانی و خارجی رمی باشد. برای خرید انواع تجهیزات آزمایشگاهی از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

لیست انواع سانتریفیوژ آزمایشگاهی ایرانی 

 ردیفشرح کالاکمپانی
 

قیمت سانتریفیوژ آزمایشگاهی ایرانی

با روتور متحرک

KTG
1Pr

سانتریفوژ آزمایشگاهی 4000rpm

8شاخه10ml(16*100)  با هد متحرک

یا

8 شاخه15ml  با هد متحرک

(درب برقی)

IRAN
2Pr

سانتریفوژ آزمایشگاهی 4000rpm

16شاخه10ml(16*100)  با هد متحرک

یا

16شاخه15ml  با هد متحرک

(درب برقی)

IRAN
3Pr

سانتریفوژ آزمایشگاهی 5000rpm

24شاخه10ml(16*100)  با هد متحرک

یا

24شاخه15ml  با هد متحرک

(درب برقی)

IRAN
4Pr

سانتریفوژآزمایشگاهی 4000rpm

48شاخه10ml(16*100)  با هد متحرک

یا

48 شاخه15ml  با هد متحرک

(درب برقی)

IRAN
5Pr

سانتریفوژ آزمایشگاهی 5000rpm

4 شاخه100 ml  با هد متحرک

یا

4 شاخه50 ml با هد متحرک

(درب برقی)

IRAN

لیست سانتریفیوژ آزمایشگاهی چینی با الکتروموتور براشلس

 ردیفشرح کالاکمپانی
 

قیمت سانتریفیوژ آزمایشگاهی چینی

   با روتور  ثابت
1Fa

سانتریفیوژ آزمایشگاهی 12000rpm

8شاخه 15mlبا هد ثابت

مدل TH220

Selecta Lab
2Fa

سانتریفیوژ آزمایشگاهی 4000rpm

12شاخه 15mlبا هد ثابت

مدل TL200

Selecta Lab
3Fa

سانتریفیوژ آزمایشگاهی 4000rpm

24شاخه 15mlبا هد ثابت

مدل TL220

Selecta Lab
 

قیمت سانتریفیوژ آزمایشگاهی چینی

با روتور  متحرک

 
8Fa

سانتریفیوژ آزمایشگاهی 4000rpm

8شاخه 15mlبا هد متحرک

مدل TL220

Selecta Lab
9Fa

سانتریفیوژ آزمایشگاهی 4200rpm

4شاخه 50mlبا هد متحرک باگت فلزی

مدل  TL300

Selecta Lab
10Fa

سانتریفیوژ آزمایشگاهی 4200rpm

16شاخه 15mlبا هد متحرک باگت فلزی

مدل  TL300

Selecta Lab
11Fa

سانتریفیوژ آزمایشگاهی 4200rpm

24شاخه 15mlبا هد متحرک باگت فلزی

مدل  TL300

Selecta Lab
12Fa

سانتریفیوژ آزمایشگاهی 4000rpm

8شاخه 50mlبا هد متحرک باگت پلاستیکی

مدل  TL320

Selecta Lab
13Fa

سانتریفیوژ آزمایشگاهی 4000rpm

36شاخه 15mlبا هد متحرک باگت پلاستیکی

مدل  TL320

Selecta Lab
14Fa

سانتریفیوژ آزمایشگاهی 4000rpm

48شاخه 7mlبا هد متحرک باگت پلاستیکی

مدل  TL320

Selecta Lab
15Fa

سانتریفیوژ آزمایشگاهی 4000rpm

72شاخه 7mlبا هد متحرک باگت پلاستیکی

مدل  TL320

Selecta Lab

لیست سانتریفیوژ آزمایشگاهی آلمانی

 ردیفشرح کالاکمپانی
 

قیمت سانتریفیوژ آزمایشگاهی آلمانی

 
19Tg

سانتریفیوژ آزمایشگاهی 12شاخه6000rpm

مدلZ 206A

Hermle
20Tg

سانتریفیوژ آزمایشگاهی 28شاخه 14000rpm

مدلZ 306

Hermle
21Fr

سانتریفیوژ آزمایشگاهی 48شاخه15000rpm

مدلROTINA 380

Hettich
22Fr

سانتریفیوژ آزمایشگاهی 6شاخه 4000rpm

مدلEBA 270

Hettich
23Fr

سانتریفیوژ آزمایشگاهی 16شاخه15000rpm

مدلUniversal 320

Hettich
24Ka

سانتریفیوژ آزمایشگاهی 8شاخه 15000rpm

مدلK 2015

Centurion

لیست سانتریفیوژ مخصوص شیر  (Gerber) :

 ردیفشرح کالاکمپانی
 

سانتریفیوژ شیر (طرح ژربر)

 
1Paسانتریفوژ طرح ژربر12شاخه(مخصوص شیر)IRAN
2Beسانتریفوژ طرح ژربر8 شاخه(مخصوص شیر)IRAN
 سانتریفیوژ شیر (ژربر آلمان) 
3Taسانتریفوژ طرح ژربر 8 شاخه(مخصوص شیر)Funke Gerber
4Feسانتریفوژ طرح ژربر 36 شاخه(مخصوص شیر)Funke Gerber

لیست سانتریفیوژ PRP و سروفیوژ :

ردیفشرح کالاکمپانی
 

قیمت سروفیوژ آزمایشگاهی

 
1Beسروفیوژ 12 شاخه 2500rpmایرانی
2Prسروفیوژ 16 شاخه 3000rpmایرانی
 

قیمت سانتریفیوژ PRP و کلینیکال

 
3Pr

سانتریفیوژ PRP و کلینیکال4000rpm

8شاخه15ml  با روتورمتحرک

درب اتومات برقی فلزی

موتور سامسونگ کره

ایرانی
4Pr

سانتریفیوژ PRP و کلینیکال4000rpm

4شاخه50ml یا 4شاخه50ml  باگت تلفیقی

با روتورمتحرک

درب اتومات برقی فلزی

موتور سامسونگ کره

ایرانی
5Pr

سانتریفیوژ PRP و کلینیکال4000rpm

4شاخه100ml  با روتورمتحرک

درب اتومات برقی فلزی

موتور سامسونگ کره

ایرانی
6Pr

سانتریفیوژ PRP و کلینیکال4000rpm

8شاخه15ml  با روتورثابت

درب اتومات برقی فلزی

موتور سامسونگ کره

ایرانی
7Pr

سانتریفیوژ PRP و کلینیکال4000rpm

4شاخه15ml یا 4شاخه50ml  باگت تلفیقی

درب اتومات برقی فلزی

موتور سامسونگ کره

ایرانی
8Sa

سانتریفیوژ PRP و کلینیکال4000rpm

8 شاخه 15mlبا هد متحرک

درب دستی پلکسی گلس

موتور یوگوسلاوی

ایرانی
9Be

سانتریفیوژ PRP و کلینیکال4000rpm

8 شاخه 15mlبا هد متحرک

درب دستی پلکسی گلس

موتور ایرانی

طرح SIGMA

مدل HB320

ایرانی
10Be

سانتریفیوژ PRP و کلینیکال4000rpm

8 شاخه 15mlبا هد ثابت

درب دستی پلکسی گلس

موتور ایرانی

مدل HB170

ایرانی
11Be

سانتریفیوژ PRP و کلینیکال4000rpm

16شاخه 15mlبا هد ثابت

درب دستی پلکسی گلس

طرح SIGMA

موتور ایرانی

مدل HB190

ایرانی
12Be

سانتریفیوژ PRP و کلینیکال4000rpm

16شاخه 15mlبا هد ثابت

درب دستی پلکسی گلس

موتور ایرانی

طرح Hettich

مدل HB705

ایرانی
13Be

سانتریفیوژ PRP و کلینیکال3500rpm

16 شاخه 15mlبا هد ثابت به همراه مجموعه ای از لوازم جانبی:ته بکست 16 شاخه

(4 باگت 15 میلی) و ( 4 باگت 50ml) و

(2 باگت 100ml)

موتور ایرانی

مدل HB207

ایرانی
14Be

سانتریفیوژ PRP و کلینیکال4000rpm

24شاخه 15mlبا هد متحرک

درب دستی پلکسی گلس

موتور ایرانی

طرح Hettich فن دار

مدل HB400

ایرانی

لیست سانتریفیوژ PRP و سروفیوژ خارجی :

 ردیفشرح کالاکمپانی
 

قیمت سروفیوژ آزمایشگاهی

 
15Fr

سروفیوژ 8 شاخه 6000rpm

8شاخه 15ml با روتورثابت

مدل:EBA200

Hettich
16Fr

سروفیوژ 8 شاخه 8000rpm

8شاخه 15ml با روتورثابت

مدل:EBA200S

Hettich
 

قیمت سانتریفیوژ PRP و کلینیکال

 
17Fa

سانتریفیوژ PRP و کلینیکال 4000rpm

8شاخه 50ml با روتورمتحرک

باگت پلاستیکی

مدل:TL320

Selecta lab
18Fa

سانتریفیوژ PRP و کلینیکال 4200rpm

4شاخه 50ml با روتورمتحرک

باگت فلزی

مدل:TL300

Selecta lab
19Fa

سانتریفیوژ PRP و کلینیکال 4200rpm

16شاخه 15ml با روتورمتحرک

باگت فلزی

مدل:TL300

Selecta lab
20Fa

سانتریفیوژ PRP و کلینیکال 4200rpm

24شاخه 15ml با روتورمتحرک

باگت فلزی

مدل:TL300

Selecta lab
 

لیست سانتریفیوژ هماتوکریت و میکرو اسپین

 ردیفشرح کالاکمپانی
14Pa

سانتریفوژ میکروهماتوکریت 

24شاخه12000rpm

مدل : PM22

IRAN
15Be

سانتریفوژ میکروهماتوکریت 

24شاخه12000rpm

16Fa

سانتریفوژ هماتوکریت 

24شاخه12000rpm
مدل:THM24

Selecta Lab
 میکرو اسپین 
17Beمینی فیوژ (میکرو  اسپین)12شاخه2800rpmIRAN
18Pnمینی فیوژ(میکرو  اسپین )24شاخه3500rpmIRAN
19Faمینی فیوژ(میکرو  اسپین )6شاخه6000rpmSelecta Lab

فاکتورهای موثر بر سانتریفوژ

  • تراکم نمونه و محلول
  • دما / گرانروی
  • فاصله جابجایی ذرات
  • سرعت دوران

روش های سانتریفوژ

روش های سانتریفوژ دو نوع است:

یکی مقدماتی است و هدف آن جداسازی ذرات خاص است ، دیگری تحلیلی است که شامل اندازه گیری خصوصیات فیزیکی ذرات رسوبی است. همانطور که یک روتور در سانتریفیوژ می چرخد ​​، یک نیروی گریز از مرکز به هر ذره در نمونه وارد می شود. سپس ذره با سرعتی متناسب با نیروی گریز از مرکز وارد شده به آن رسوب می کند.

ویسکوزیته محلول نمونه و خصوصیات فیزیکی ذرات نیز بر میزان رسوب هر ذره تأثیر می گذارد. تحت نیروی گریز از مرکز و گرانروی مایع ، میزان رسوب یک ذره متناسب با اندازه آن (وزن مولکولی) و تفاوت بین چگالی ذره و چگالی محلول است. انواع سانتریفیوژ های ارائه شده توسط هلدینگ KTG دارای یک سال ضمانت و ده سال خدمات پس از فروش هستند.

کاربرد سانتریفیوژ فول دیجیتال رومیزی

با استفاده از سانتریفوژ می توان مخلوطی از دو مایع متفاوت را با هم جدا کرد. این روش همچنین می تواند به منظور بررسی و تجزیه و تحلیل ماکرومولکول ها و خواص هیدرودینامیکی آنها استفاده شود. سلول های پستانداران را می توان با کمک نوع خاصی از سانتریفیوژ خالص کرد. سانتریفیوژ نقشی حیاتی در تقسیم بسیاری از اندامک های زیر سلولی دارد. علاوه بر این ، سانتریفیوژ در تقسیم کسرهای غشایی و غشاها نیز مفید است. سانتریفیوژ همچنین در جداسازی وزیکول های غشایی کاربرد دارد. گچ را می توان با کمک سانتریفیوژ از آب جدا کرد. شیر بدون چربی نوعی شیر است که مقدار کمتری چربی محلول دارد.

شیر بدون چربی را می توان با کمک فرآیند سانتریفیوژ از شیر معمولی تهیه کرد. جداسازی سیکلونیک فرآیندی مهم است که کاربردهای حیاتی در جداسازی ذرات از جریان هوا دارد. یکی دیگر از کاربردهای مهم این روش در تثبیت و شفاف سازی شراب است. این روش ، در ترکیب با سایر تکنیک های تصفیه برای جدا کردن پروتئین ها بسیار مفید است. سانتریفیوژ ها به طور گسترده ای در زمینه شیمی پزشکی قانونی مورد استفاده قرار می گیرند. در این زمینه ، از این روش برای جداسازی اجزای خون از نمونه های خون سانتیرفیوژ شده  استفاده می شود. علاوه بر این ، این روش در آزمایشگاه ها برای جداسازی اجزای ادرار از نمونه ادرار نیز استفاده می شود.

راهنمای کار با سانتریفیوژ:

سطح کار باید مسطح و محکم باشد هرگز از دستگاه  سانتریفیوژ در یک سطح ناصاف یا مورب استفاده نکنید. تعادل لوله ها در روتور را حتما مورد نظر قرار دهید. مثلا  اگر می خواهید لوله ای با ۱۰ میلی لیتر مایع را سانتریفوژ کنید باید یک لوله دیگر با ۱۰ میلی لیتر آب روبروی آن قرار دهید. شما باید لوله ها را از نظر جرم و نه حجم متعادل کنید.

هرگز در حال حرکت روتور درپوش دستگاه را باز نکنید زیرا بسیاری از سانتریفیوژ ها ایمنی خودکار ندارند. برخی از این دستگاه ها اگر درب آنها باز شود جریان روتور را متوقف می کنند. در صورت لرزش دستگاه سانتریفیوژ یخچالدار آزمایشگاهی را خاموش کنید یا دو شاخه را بکشید.

کمی لرزش طبیعی است ، اما مقادیر زیاد می تواند به معنای خطر باشد. در این صورت بررسی کنید که لوله ها را به درستی متعادل کرده اید یا خیر اگر پاسخ مثبت است و هنوز هم تکان خوردن اتفاق می افتد ، با سازنده یا فروشنده تماس بگیرید و در این وضعیت با دستگاه کار نکنید. اگر مجبور به کار در هر مکانی نزدیک سانتریفیوژ هستید از محافظ صورت و  یا عینک ایمنی استفاده کنید. در حالی که روتور در حال چرخش است با سانتریفیوژ کار نکنید. هلدینگ KTG ارائه دهنده انواع سانتریفیوژ ها در مدل های مختلف و دارای امکانات متفاوت می باشد.

تفاوت RPM و RCF در سانتریفیوژ

عموما تمامی سانتریفیوژ های آزمایشگاهی دو آیتم قابل تنظیم دارند. سرعت و زمان چرخش. سرعت عموما با دو واحد RPM و RCF ارائه می شود. RPM و یا Revolutions Per Minute نشان دهنده تعداد دور هایی است که روتور سانتریفیوژ در یک دقیقه می زند. همچنین RCF و یا Relative Centrifugal Force نشان دهنده نیروی نسبی سانتریفیوژ می باشد که عموما با حرف G نیز نشان می دهند.

مفهوم RPM مشخص است ولی در رابطه با RCF و یا G مقدار آن بستگی به شتاب وارده به نمونه دارد و با براساس فاصله نمونه با مرکز چرخش روتور تعیین می شود و نسبت به RPM استاندارد تر است. چرا که به عنوان مثال در دو سانتریفیوژ با شعاع های روتور مختلف ولی سرعت چرخش یکسان، مقدار G فرق خواهد داشت. لذا اگر میزان 20 هزار G را وارد دو سانتریفیوژ با شعاع روتور مختلف وارد کنیم، سرعت چرخش در هر یک تفاوت خواهد داشت.

مقادیر RPM و PCF قابل تبدیل به هم می باشند و هر یک RCF برابر با (RPM2×r×10-5×1.118) می باشد که r نشان دهنده شعاع روتور به سانتی متر است. این رابطه نشان دهنده دخیل بودن فاکتور شعاع روتور بوده و به عنوان مثال : اگر دو سانتریفیوژ با شعاع روتور های 5 سانتی متر و 10 سانتی متر وجود داشته باشند و قرار باشد در مقدار 10 هزار RPM بچرخند، در سانتریفیوژ با روتور 5 سانتی متر میزان G برابر با 5.590 و در سانتریفیوژ با روتور 10 سانتی متر برابر با 11.180 خواهد بود.

تولیدکننده انواع دستگاه سانتریفیوژ

هلدینگ KTG ارائه دهنده انواع سانتریفیوژ و میکروسانتریفیوژ ایرانی و خارجی می باشد. لطفا جهت اخذ مشاوره و خرید سانتریفیوژ با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید. کمپانی Hermleیکی از کمپانی های تولید کننده انواع سانتریفیوژ در آلمان می باشد.

تضمین کیفیت، ایمنی در محیط کار، اطمینان ازخدمات و ضمانت پس از فروش و قیمت مناسب سر لوحه و شعار ماست. تعمیر و کالیبراسیون کلیه دستگاههای آزمایشگاهی را از ما بخواهید.

سوالات متداول خرید سانتریفیوژ آزمایشگاهی

این دستگاه عموما به شکل یک جعبه که درون آن جا لوله های مختلف وجود دارند، می باشد. سانتریفیوژ با چرخاندن مواد در سرعت های بالا موجب جداسازی مواد بر اساس وزن مولکولی می شود.

قیمت سانتریفیوژ آزمایشگاهی ایرانی با توجه به تعداد شاخه و دور و برند آن متفاوت است. در حال حاضر می توانید قیمت های سانتریفیوژ آزمایشگاهی را در لیست قیمت موجود در این صفحه مشاهده کنید.

سرعت عموما با دو واحد RPM و RCF ارائه می شود . مفهوم RPM مشخص است ولی در رابطه با RCF و یا G مقدار آن بستگی به شتاب وارده به نمونه دارد و با براساس فاصله نمونه با مرکز چرخش روتور تعیین می شود و نسبت به RPM استاندارد تر است.

سانتریفیوژهای ازمایشگاهی هلدینگ KTG از 4 شاخه تا 48 شاخه تولید می شوند.