دسته: سوکسله

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر روی محصول مورد نظر کلیک کنید و پس از انتخاب مدل تماس بگیرید.
021-44276021-5

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر درباره محصول مورد نظر، روی آن کلیک کنید. 

لیست قیمت سوکسله

لیست قیمت سوکسله دستی و اتومات و متعلقات

دستگاه استخراج Soxhlet یا همان سوکسله آزمایشگاهی وسیله‌ای است که از آن برای جداسازی چربی‌ها و عصاره مواد استفاده می‌شود. دستگاه سوکسله دارای ساختار نسبتا ساده‌ای است و به راحتی می‌توان از آن استفاده کرد. جنس آن به طور معمول از شیشه است. نمونه در محفظه آن، واقع در قسمت میانی دستگاه ریخته می‌شود. سوکسله را معمولا به عنوان جزئی از فرآیندها و آزمایش‌های مختلف استفاده می‌کنند. یعنی مواد حاصل از آن معمولا استفاده‌های دیگری دارد.

ماده‌ای که درون محفظه آن ریخته می‌شود، باید دارای دو فاز باشد. یک فاز حل شونده است و یک فاز هم حلال. اما نکته مهم این است که برای عملکرد درست و استفاده این دستگاه، باید حل شونده قابلیت سولبلیتی یا همان حل شوندگی کمی را در حلال داشته باشد. دقیقا مانند اتفاقی که بین چربی و آب می‌افتد. چربی در آب حل نمی‌‎شود و آب گریز است. به همین دلیل می‌توان چربی موجود در یک نمونه را با این دستگاه به خوبی استخراج کرد. البته استخراج و جداسازی چربی توسط سوکسله آزمایشگاهی تنها یکی از کاربردهای آن است. با استفاده از دستگاه سوکسله می‌توان برخی عصاره‌ها را نیز جداسازی کرد. در ادامه درباره دستگاه سوکسله بیشتر توضیح خواهیم داد.

خرید سوکسله

انواع دستگاه سوکسله آزمایشگاهی

با توجه به نحوه عملکرد سوکسله، انواع مختلفی برای این دستگاه ساخته نشده است. این موضوع به دلیل آن است که کاربرد دستگاه در محیط آزمایشگاه محدود و مشخص است. تفاوت بین مدل‌های موجود، به ساختار فیزیکی و ظرفیت آن‌ها و همچنین برخی قابلیت‌های جانبی باز می‌گردد. این تفاوت در عملکرد مشاهده نمی‌شود. در ادامه مهم‌ترین انواع از این دستگاه را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

سوکسله آزمایشگاهی سه و شش خانه

به منظور تقسیم بندی، مهم‌نرین موضوع، ظرفیت دستگاه سوکسله می‌باشد. برخی از مدل‌های آن دارای سه و برخی دیگر دارای شش خانه هستند. در آزمایشگاه‌های شیمی، زیست شناسی و بیوشیمی که حجم کار در یک زمان بالاست، معمولا از دستگاهی استفاده می‌‍شود که تعداد خانه‌های بیشتری دارد. این امر باعث می‌شود تا بتوان محلول‌های مختلف و مجزایی را در فرآیند وارد کرد.

مدل دستی و تمام اتوماتیک

بعد از اختراع این دستگاه توسط فرانس فون سوکسله در قرن نوزدهم میلادی، از آن به صورت دستی استفاده می‌شد. تا ده‌ها سال این نوع استفاده رواج داشت تا اینکه دستگاه‌های دیجیتال به بازار عرضه شد.

در مدل  سوکسله دستی که در سطح بازار وجود دارد، تمامی فرآیند با دخالت انسان انجام می‌گیرد. یعنی از وارد کردن نمونه تا جمع آوری نتایج و مواد حاصله باید به شکل دستی انجام شود. اما سوکسله تمام اتوماتیک، فرآیند را بدون نیاز به دخالت نیروی انسانی به انجام می‌رساند. البته این دستگاه دارای نمایشگر نیز هست و می‌تواند مقادیر مرتبط را نمایش دهد.

قیمت انواع سوکسله

سوکسله ایرانی و خارجی

تا چند سال قبل، دستگاه سوکسله آزمایشگاهی صرفا در خارج از کشور، مانند کشور آلمان به تولید می‌رسید. اما اکنون این دستگاه در دو نوع ایرانی و خارجی تولید و در سطح بازار وجود دارد. هلدینگ KTG نیز اقدام به وارد کردن نوع خارجی و فروش مدل ایرانی نموده است.

هر دوی این دستگاه‌ها دارای کیفیت حداکثری هستند. تفاوت صرفا در ظرفیت و مشخصات کاری است.

کاربرد دستگاه سوکسله

همان طور که ذکر شد، کاربرد اصلی و اولیه این دستگاه، جداسازی چربی‌هاست. به این صورت که می‌تواند چربی‌ها را از محلول و مواد جامد جداسازی کند. یکی از این مواد و نمونه‌های قرار گرفته درون دستگاه به منظور استخراج، نمونه‌های فیزیولوژیک و زیستی می‌باشد.

با جداسازی چربی‌ها می‌توان نوع آن را تشخیص داد. همچنین به این صورت می‌توان میزان چربی را در محلول و یا نمونه جامد اندازه گرفت و از آن آگاه شد. این موضوع در بحث کارکرد صحیح ارگان‌ها و یا طبیعی بودن مایعات اهمیت و کاربرد دارد.

در آزمایشگاه‌های پزشکی، میکروبیولوژی، بیولوژی و زیرمجموعه‌های آن از سوکسله آزمایشگاهی به منظور بررسی و استخراج لیپیدها استفاده می‌گردد. در این محیط‌های آزمایشگاهی، این دستگاه دارای کاربرد وسیعی در زمینه کار با لیپیدها می‌باشد. به خصوص مدل دیجیتال که می‌تواند فرآیند را به صورت تمام اتوماتیک به انجام برساند و نتایج را با دقت بالایی تحویل دهد.

فروش سوکسله ایرانی و خارجی

قیمت سوکسله آزمایشگاهی

اگر سایت‌های مختلف را به منظور یافتن قیمت این دستگاه جستجو کنید، احتمالا با برخی ارقام متفاوت و بعضا متناقض روبرو خواهید شد. در اینجا این سوال مطرح می‌شود که: کدام یک از این قیمت‌ها صحیح است؟ از کدام منبع می‌توان برای اطلاع از قیمت دستگاه استفاده کرد و از اطلاعات آن مطمئن بود؟

منبعی که برای اطلاع از قیمت سوکسله مورد استفاده قرار می‌گیرد باید تجربه و سابقه خوبی را در زمینه فروش این محصول داشته باشد. همچنین در پس این سابقه باید کارنامه‌ای درخشان موجود باشد. تنها چنین شرکتی می‌تواند محصولات را با قیمت مناسب عرضه کند. بنابراین می‌توان از اطلاعات آن استفاده نمود.

هلدینگ تجهیزات آزمایشگاهی و تحقیقاتی KTG با دارا بودن سابقه درخشان در زمینه واردات محصولات آزمایشگاهی خارجی و همچنین فروش و عرضه محصولات تولید داخل، بهترین گزینه برای اطلاع از لیست قیمت محصولات آزمایشگاهی مانند کجلدال و سوکسله آزمایشگاهی است. برای اطلاع از قیمت دقیق هر کدام از انواع دستگاه، می‌توانید به صفحه محصول مراجعه نمایید.

خرید دستگاه سوکسله به چه صورت است؟

علاوه بر اطلاع از قیمت برای تعیین بودجه و برنامه ریزی اقتصادی برای یک واحد آزمایشگاهی و تحقیقاتی، موضوع خرید دستگاه و تجهیزات نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر نمایندگی فروش دستگاه‌ها به خوبی انتخاب نشود، ممکن است علاوه بر افزایش هزینه‌ها، دستگاهی با کیفیت پایین خریداری شود. این موضوع ممکن است به شدت در نتایج آزمایش و تحقیقات تاثیرگذار باشد.

سال‌هاست که هلدینگ تجهیزات آزمایشگاهی و تحقیقاتی KTG در زمینه فروش محصولات داخلی و خارجی آزمایشگاهی فعالیت می‌کند. به همین دلیل است که این هلدینگ امروزه یکی از بهترین مراجع برای خرید دستگاه‌های مختلف به حساب می‌آید. نظرات خریداران پیشین دال بر همین موضوع است.

پروسه خرید از هلدینگ KTG به این صورت است که شما ابتدا باید با بررسی صفحه محصول مورد نظر، مدل مد نظر خود را انتخاب نمایید. بعد از انتخاب محصول و آگاهی از قیمت آن، می‌توانید اطلاعات بیشتر در این باره را روی وب سایت کسب نمایید. به علاوه، کارشناسان ما نیز همواره آماده پاسخگویی به شما هستند. در نهایت نیز سفارش شما با تماس با ما ثبت خواهد شد.

لیست قیمت سوکسله ایرانی :

 ردیف شرح کالا کمپانی

قیمت  اجاق کلدال و سوکسله

1Md اجاق سه خانه 500 کف گود

اجاق سه خانه 1000کف تخت

ایرانی
2Md اجاق شش خانه 500 کف گود

اجاق شش خانه 1000کف تخت 

ایرانی

قیمت سوکسله دستی

12Md ست شیشه آلات 2 قسمتی سوکسله 250 آلمانی
13Md ست شیشه آلات 3 قسمتی سوکسله 250 آلمانی
14T سیستم  سوکسله دستی (ست کامل) ایرانی
*15T سیستم  سوکسله دستی (نیم ست) ایرانی

قیمت سوکسله ی تمام اتوماتیک

16A سیستم سوکسله دیجیتال سه خانه

نمایشگر Seven Segment

ایرانی
 17A سیستم سوکسله دیجیتال شش خانه مدل S1

نمایشگر LCD رنگی

ایرانی
 18A سیستم سوکسله دیجیتال شش خانه مدل S2

نمایشگر Seven Segment

ایرانی

قیمت اسکرابر

22A سیستم اسکرابر

گازهای خورنده دارای هد 8 تایی استیل 316 و فیلتر کربنی و پمپ خلاء ضد خورندگی از جنس تفلون و شلنگها از جنس مقاوم به خورندگی

ایرانی
23A سیستم اسکرابر

گازهای خورنده دارای هد 16تایی استیل 316 و فیلتر کربنی و پمپ خلاء ضد خورندگی از جنس تفلون و شلنگها از جنس مقاوم به خورندگی

ایرانی

قیمت خنک کننده دیجیتال

25A خنک کننده دیجیتال مبرد 15 لیتری جهت 1 دستگاه

جهت (کجلدال،سوکسله،کوره گرافیک اتمیک،روتاری و سیستم COD)

ایرانی
26A خنک کننده دیجیتال مبرد 35لیتری جهت 5 دستگاه

جهت (کجلدال،سوکسله،آب مقطر گیر برقی ،کوره گرافیک اتمیک،روتاری و سیستم COD)

ایرانی
27A خنک کننده دیجیتال مبرد 65 لیتری جهت 7 دستگاه

جهت (کجلدال،سوکسله،آب مقطر گیر برقی ،کوره گرافیک اتمیک،روتاری و سیستم COD)

ایرانی

قیمت سوکسله خارجی:

 ردیف شرح کالا کمپانی

قیمت سوکسله ی تمام اتوماتیک

4Fa سوکسله 6خانه اتوماتیک

مدل:SOX406

Hannon

قیمت اسکرابر

5Fa سیستم اسکرابر

مدل:S402

Hannon
6Fa هود جمع کننده گازهای پسماند

مدل:WDO3

Hannon

سوکسله چیست؟

سوکسله نوعی از تجهیزات آزمایشگاهی است که از جنس شیشه تولید می شود. در سال 1879 میلادی استخراج سوکسله توسط Franz Von Soxhlet اختراع شد که برای تعیین میزان چربی آزاد در مواد غذایی از این روش استفاده می شود.

این روش در اصل برای استخراج چربی از مواد جامد طراحی شده بود. با این حال، کاربرد سوکسله به استخراج لیپیدها محدود نشده است. نمونه در مخزن سوکسله (Soxhlet Thimble) ریخته می شود، و یک حلال مورد نظر در بالن ریخته می شود که در اثر حرارت حلال بخار شده و روی نمونه ریخته می شود .

این چرخه وقتی که مخزن سوکسله پر شد از طریق سیفون نازک شیشه ای دوباره به بالن بر می گردد و به این ترتیب این چرخه انجام می شود سوکسله دارای یک فلاسک ، یک محفظه ی استخراج و یک کندانسور است. در این فرآیند استخراج ناپیوسته ،حلال استخراج (اتر) داخل فلاسک جوش تبخیر شده و در ستون تقطیر بالا مجددا چگال می شود. سپس روی ماده ی جامد که نیاز به استخراج دارد می ریزد.

در سوکسله معمولی نمونه در نگهدارنده ی انگشت مانند قرار می گیرد و در حین کار به تدریج با حلال پر می شود. محفظه حاوی مواد جامد توسط یک مکانیسم سایفونینگ ( عبور از یک لوله ) به فلاسک جوش پایین وصل می شود. این اتصال باعث می شود که هنگامی که مایع به یک حد سر ریز می رسد سیفون کل محتوی نگهدارنده انگشت مانند را به فلاسک تقطیر انتقال دهد.

فلاسک خالی شده مجددا پر شده و ترکیبات استخراج شده در فلاسک جوش جمع می شود. این پروسه پر و خالی شدن بالن تا زمان دستیابی کامل به استخراج تکرار می شود. این عملکرد سوکسله را به یک روش ترکیبی مداوم و ناپیوسته تبدیل می کند.

استخراج با سوکسله اتومات

سوکسله دیجیتال (Soxhlet extractor) از دستگاه‌های مهم آزمایشگاهی است که دارای یک اجاق و مجموعه‌ای از شیشه‌آلات است. این دستگاه استخراج چربی را بطور اتومات انجام می‌دهد و نیازی به اضافه‌کردن مواد بصورت دستی ندارد.

دارای محفظه هستند که از خروج محلول‌ها و بخارات جلوگیری می‌کند و نیازی به استفاده از هود ندارند دستگاه سوکسله اتوماتیک  (Automatic Soxhlet machine)  یک دستگاه همه کاره برای استخراج خودکار چربی است این سیستم دارای یک سیستم کشش شش موقعیت است.

دستگاه سوکسله یک  سیستم هوشمند ، آسان برای استفاده و محصور برای کنترل حجم حلال و طیف گسترده ای از لوازم جانبی را دارد که کار با نمونه ایمن و موثر را تضمین می کند. در صورت نیاز به انجام تجزیه و تحلیل چربی کل ، واحد استخراج می تواند به عنوان بخشی از روش FOSS یکپارچه توتال چربی استفاده شود که از انتقال نمونه جلوگیری می کند و میزان تولید نمونه را بهبود می بخشد.

دستگاه سوکسله اتوماتیک و سوکسله نیمه اتوماتیک و سوکسله دستی جهت اندازه گیری چربی در مواد غذایی استفاده می شوند . دستگاه سوکسله به دستگاه چربی گیر نیز معروف می باشد. در استاندارد روش تعیین میزان چربی در مواد غذایی بها دستگاه سوکسله می باشد . دستگاه سوکسله در انواع شش خانه  و 3 خانه  موجود می باشد که در آزمایشگاه صنایع غذایی و آزمایشگاه شیر و لبنیات مورد استفاده قرار میگیرد .

دستگاه سوکسله دستی

دستگاه سوکسله دستی دارای ویژگی های زیر می باشد:

سوکسله دستی دستگاهی است که عملیات هضم و تقطیر را بر خلاف دستگاه های سوکسله اتوماتیک به صورت دستی انجام می دهد. این دستگاه شامل اجاق ، شیشه آلات و گیره می باشد. اجاق ها می تواند به صورت تک خانه یا چند خانه باشد و شیشه آلات نیز به نسبت آن تعداد متفاوتی دارند که توسط گیره ها بر روی اجاق ها نگه داشته می شوند و عملیات استخراج در آن ها با افزودن مواد به صورت دستی انجام می گیرد.