برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر روی محصول مورد نظر کلیک کنید و پس از انتخاب مدل تماس بگیرید.
021-44276021-5

دسته: کجلدال

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر درباره محصول مورد نظر، روی آن کلیک کنید. 

قیمت کلدال

قیمت دستگاه کجلدال یا سیستم هضم و تقطیر

دستگاه کجلدال دستگاهی برای اندازه‌گیری میزان پروتئین در نمونه‌ها می‌باشد. نیتروژن یکی از 5 عنصر اصلی است که در مواد آلی مانند پروتئین یافت می‌شود. شیمیدان دانمارکی یوهان کلجدال این روش را کشف کرد. اساس اصلی در این روش اکسیداسیون ترکیبات آلی با استفاده از اسید سولفوریک قوی می‌باشد. هنگامی که ماده‌ی آلی اکسیده می‌شود، کربن موجود در آن به دی‌اکسید‌کربن، هیدروژن به آب و نیتروژن به یون آمونیوم تبدیل می‌شود.

در متد کجلدال، آنالیز نیتروژن، استاندارد جهانی برای محاسبه‌ی محتوای پروتئین در طیف گسترده‌ای از مواد است. کاربرد دستگاه کجلدال بسیار متنوع است، زیرا می‌تواند نمونه‌های بسیار وسیعی از جمله: مواد غذایی و خوراکی (غلات، گوشت، ماهی، شیر، لبنیات، میوه، سبزیجات) و نوشیدنی‌ها محیط زیست (کشاورزی، دانه روغنی، خاک، کود، آب و فاضلاب، لجن) صنایع شیمیایی و دارویی (کاغذ، پارچه، لاستیک، پلاستیک، پلیمر) را مورد بررسی قرار دهد.

کجلدال اتوماتیک -هضم و تقطیر اتوماتیک

هضم و تقطیر اتوماتیک – کجلدال – جهت اندازه‌گیری نیتروژن و پروتئین در نمونه‌های خاک، غذا، محصولات کشاورزی و مواد خوراکی نقش مهمی دارد. در دستگاه‌ های هضم و تقطیر اتوماتیک – کجلدال , اضافه‌شدن مواد بصورت خودکار و اتوماتیک انجام می‌شود. عملیات هضم و تقطیر نیز به طور خودکار انجام می‌گردد و نتیجه اعلام می‌شود. در برخی دستگاه‌ ها نتیجه‌ی آزمایش بصورت دستی و با فرمول‌های خاص محاسبه می‌گردد.

در انتخاب یک کلدال اتوماتیک هضم و تقطیر باید به پارامترها و استانداردهای لازم توجه داشته باشید. اتخاد آخرین و پیشرفته ترین تکنولوژی بر روی دستگاه هضم تولید هلدینگ KTG , میتواند هضم سریع،موثر و مناسب را به همراه داشته باشد که مورد استفاده ی صنایع مختلفی همچون : کشاورزی ، جنگلداری ، حفاظت محیط زیست ، شیمی ، غذایی ، دارو شناسی ، بیوشیمی و همچنین مورد استفاده دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی برای انجام فرایند هضم در نمونه های جامد ، غذایی ، خوراکی ، گیاهی ، دانه ها و معدنی قبل از آنالیزهای شیمیایی میباشد.

همچنین این دستگاه کارایی مناسبی با کجلدال های اتوماتیک خواهد داشت. این دستگاه از گرافیت با کیفیت بالا ساخته شده و در برابر تهاجم و حملات خورنده ی اسیدی و بازی مقاوم میباشد. از دیگر خصوصیات برجسته این دستگاه خاصیت رسانای گرمایی بسیار بالا میباشد که یکنواختی دما در سراسر خانه ها وگرمای بهتر در لوله ها را با کارایی بهتر و بهبود سیستم هضم به ارمغان آورده.

سیستم گرمایش این دستگاه به روش اشعه مادون قرمز (Infrared) میباشد و دمای مطلوب خروجی توسط کنترلر های PID با دمای تنظیم شده مطابقت داده میشود و تحت کنترل میباشد. فروش کجلدال در کیمیا طب گستر انجام می‌پذیرد.

کجلدال دستی

کجلدال دستی دستگاهی برای اندازه گیری میزان پروتئین و مقدار کمی نیتروژن است که توسط یوهان کلدال در سال ۱۸۸۳کشف شد. و بر خلاف کجلدال اتوماتیک تمام فرآیند های آن و اضافه شدن مواد به صورت دستی انجام می شود. این دستگاه شامل اجاق های چند خانه و سری شیشه آلات کجلدال و گیره برای نصب شیشه ها بر روی اجاق می باشد.

فروش کجلدال

فروش ست کامل کجلدال

انواع کجلدال دستی و اتومات ارائه شده دارای یک سال ضمانت و ده سال خدمات پس از فروش هستند. هلدینگ KTG ارائه دهنده انواع تجهیزات آزمایشگاهی می باشد.

مراحل کجلدال

روش کجلدال شامل سه مرحله است: هضم، تقطیر، تیتراسیون

• هضم:  نیتروژن نمونه‌های آلی با استفاده از یک محلول اسیدی غلیظ تجزیه می‌شود. این کار با جوشاندن یک نمونه‌ی همگن در اسید‌سولفوریک انجام می‌شود که به تبدیل نیتروژن آمین به یون‌های آمونیوم کمک می‌کند و نتیجه‌ی نهایی یک محلول سولفات آمونیوم است.

• تقطیر: یون‌های آمونیوم به گاز آمونیاک تبدیل شده، گرم و تقطیر می‌شوند. گاز آمونیاک توسط یک محلول به دام افتاده و در آن محلول‌شده و مجددا به یون آمونیوم تبدیل می‌شود.

• تیتراسیون: سرانجام مقدار آمونیاک به دام افتاده با تیتراسیون با یک محلول مشخص شده و محاسبه می‌کنند.

روش انجام آزمایش در کجلدال دستی:

آزمایش اندازه گیری پروتئین شامل ۳ بخش می باشد . بخش اول شامل مرحله هضم می باشد که در این مرحله ماده غذایی در اسید سولفوریک غلیظ در حضور ۲ کاتالیزور جوشانده شده که در اینجا حرارت باعث تسریع در عمل هضم می شود . بخش دوم شامل مرحله تقطیر می باشد که در این مرحله ماده غذایی که در مرحله اول کاملاً هضم گردیده در این مرحله ازت موجود در محلول حاصل بصورت گاز آمونیاک آزاد می شود که این گاز که بصورت بخار می باشد پس از عبور از مبرد به مایع تبدیل  شده و وارد اسید بوریک موجود در ارلن می شود و تشکیل بورات آمونیوم را می دهد. بخش سوم شامل مرحله تیتراسیون می باشد که در این مرحله بورات آمونیوم تشکیل شده در مرحله قبلی را با اسید هیدروکلریک 0/1 نرمال تیتر می کنیم . پس از انجام این مراحل نوبت به محاسبات می رسد.

لیست سیستم کجلدال :

 ردیف شرح کالا کمپانی

قیمت  اجاق کجلدال 

1Md اجاق سه خانه 500 کف گود

اجاق سه خانه 1000کف تخت 

ایرانی
2Md اجاق شش خانه 500 کف گود

اجاق شش خانه 1000کف تخت

ایرانی

قیمت کلدال دستی

3T ست شیشه آلات کجلدال آلمانی
4T سیستم  کجلدال (ست کامل) ایرانی
*5T سیستم  کجلدال (نیم ست) ایرانی

قیمت کجلدال اتوماتیک

6A کجلدال دیجیتال (تقطیر) تمام اتومات ایرانی
7A کجلدال دیجیتال ( هضم 8 خانه) ایرانی
8A کجلدال دیجیتال ( هضم 16خانه) ایرانی
9Pk کجلدال دیجیتال (تقطیر) ، اتو واشینگ ایرانی
10Pk کجلدال دیجیتال (هضم4 خانه)  ایرانی
11A کجلدال دیجیتال (هضم و تقطیر) ، تیتراتوردار تمام اتومات ایرانی

قیمت اسکرابر

22A سیستم اسکرابر

گازهای خورنده دارای هد 8 تایی استیل 316 و فیلتر کربنی و پمپ خلاء ضد خورندگی از جنس تفلون و شلنگها از جنس مقاوم به خورندگی

ایرانی
23A سیستم اسکرابر

گازهای خورنده دارای هد 16تایی استیل 316 و فیلتر کربنی و پمپ خلاء ضد خورندگی از جنس تفلون و شلنگها از جنس مقاوم به خورندگی

ایرانی

قیمت خنک کننده دیجیتال

25A خنک کننده دیجیتال مبرد 15 لیتری جهت 1 دستگاه

جهت (کجلدال،،کوره گرافیک اتمیک،روتاری و سیستم COD)

ایرانی
26A خنک کننده دیجیتال مبرد 35لیتری جهت 5 دستگاه

جهت (کجلدال،،آب مقطر گیر برقی ،کوره گرافیک اتمیک،روتاری و سیستم COD)

ایرانی
27A خنک کننده دیجیتال مبرد 65 لیتری جهت 7 دستگاه

جهت (کجلدال،،آب مقطر گیر برقی ،کوره گرافیک اتمیک،روتاری و سیستم COD)

ایرانی

قیمت کجلدال خارجی:

 ردیف شرح کالا کمپانی

قیمت کجلدال اتوماتیک

1Fa کجلدال دیجیتال (تقطیر اتوماتیک)

مدل:K9840F

Hannon
2Fa کجلدال دیجیتال (هضم 20خانه)

مدل:SH220F

Hannon
3Fa تیتراتور مدل:T860 Hannon

قیمت اسکرابر

5Fa سیستم اسکرابر

مدل:S402

Hannon
6Fa هود جمع کننده گازهای پسماند

مدل:WDO3

Hannon

همانطور که میدانیم متد کجلدال (Kjeldahl) یک متد کلاسیک برای اندازه گیری نیتروژن و پروتئین میباشد. این دستگاه نقش مهمی در اندازه گیری نیتروژن و پروتئین در نمونه های خاک ، غذا ، محصولات کشاورزی و مواد خوراکی ایفا میکند. این دستگاه به صورت فراوان در عرصه های: غذا و مواد غذایی ، تنباکو و دخانیات ، زراعت ، خاک و کود ، محیط زیست ، باغبانی ، تحقیقات علمی و آموزشی و دانشگاهی، کنترل کیفیت و همینطور آنالیز نسبت نیتروژن و پروتئین در نمونه های بزرگ و یا نسبتاً گوچک و یا تست های نمک آمونیوم و یا اسیدها و بازهای چرب و فرار و … مورد استفاده قرار میگیرد.

وقتی میخواهیم به روش کجلدال آنالیزی را انجام بدهیم، سه فرایند هضم ، تقطیر و تیتراسیون را پیش رو خواهیم داشت که مرحله ی حساس و مهم تقطیر در این دستگاه بصورت اتوماتیک و طبق متد کلاسیک کجلدال انجام خواهد شد. این دستگاه سهولت و آسودگی را برای اپراتورهای آزمایشگاه جهت اندازه گیری پروتئین و نیتروژن به ارمغان می آورد و همچنین از قابلیت های ویژه ی آن میتوان به دقت بالا ، قابلیت اطمینان بالا ، ایمنی فوق العاده زیاد و عملیات راحت و بدون دردسر و صرفه جویی در زمان و انرژی را نام برد. دستگاه کجلدال اتوماتیک جهت اندازه گیری نیتروژن بکار میرود که عملیات هضم و تقطیر  در این دستگاه بصورت همزمان و تمام اتوماتیک انجام خواهد شد.

این دستگاه به آخرین سیستم کنترلرهای مرکزی و درجه اتوماسیون بالا با بهترین کیفیت مجهز میباشد و همچنین یه آسانی میتواند شستشوی لوله های هضم و تقطیر را بصورت خودکار انجام دهد.

ویژگی های کجلدال:

  • تمام دیجیتال و تمام اتوماتیک.
  • دارای حالت های اتوماتیک و یا دستی.
  • سیستم اتوماتیک شستشو و تخلیه پسماندها
  • سیستم هوشمند هشدار در صورت بروز نقص در سیستم
  • قابلت تغییر شدت جریان بخار با توجه به نمونه های مختلف
  • طراحی هوشمند و منحصر بفرد سیستم مبرد جهت تقطیر کامل نیتروژن
  • قابلیت تنظیم زمان تقطیر بصورت نامحدود و شنیدن آلارم پس از پایان کار
  • دارای سنسورهای پیشرفته جهت کنترل دما و فشار و حصول حداکثر ضریب ایمنی
  • دقت بالای پمپ ها ، نتایجی دقیق و قابل اطمینان را به ارمغان می آورد
  • انجام عملیات هضم و تقطیر، محاسبات، چاپ نتایج، تخلیه پسماندها و شستشو بصورت تمام اتوماتیک

کمپانی Hanon یکی از کمپانی های تولید کننده انواع کجلدال می باشد.

لطفا جهت اخذ مشاوره و استعلام قیمت با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. تضمین کیفیت، ایمنی در محیط کار، اطمینان از خدمات و ضمانت پس از فروش و قیمت مناسب سر لوحه و شعار ماست.