دسته: فتومتر و فلیم فتومتر

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر روی محصول مورد نظر کلیک کنید و پس از انتخاب مدل تماس بگیرید.
021-44276021-5

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر درباره محصول مورد نظر، روی آن کلیک کنید. 

لیست قیمت فتومتر آزمایشگاهی

لیست قیمت دستگاه فتومتر آزمایشگاهی

قیمت فتومتر آزمایشگاهی را در این صفحه ملاحظه می فرمایید.  هلدینگ KTG  ارائه دهنده قیمت انواع دستگاه فتومتر آزمایشگاهی  از کمپانی های معتبر جهان میباشد.

فروش انواع فتومتر 

مدت ها پیش، ما نور را با بهترین ابزاری که در اختیار داشتیم اندازه گیری کردیم: چشم هایمان. البته، این یک علم دقیق نبود. سرانجام دانش بشر به فتومتر رسید، که می تواند تابش الکترومغناطیسی را اندازه گیری کند، یعنی انرژی که به اشکال مختلف از اشعه ایکس تا نور مرئی تا اشعه گاما یافت می شود. انواع مختلف نور دارای طول موج های مختلفی هستند و نورسنج ها با بررسی نحوه بازتاب یا جذب مواد از این طول موج ها، کار می کنند. تعداد زیادی فتومتر وجود دارد، اما اکثر آنها گیرنده های نوری و / یا دیودهای نوری دارند:

هر دو می توانند نور را به جریان الکتریکی قابل اندازه گیری تبدیل کنند. از فتومتر ی می توان در آزمایشگاه شیمی برای اندازه گیری مقدار مواد آلی یا معدنی موجود در محلول استفاده کرد و همچنین می توان از آن در مزرعه استفاده کرد. به عنوان مثال، فتومتری به دانشمندان کمک می کند انواع آلودگی ها از فلزات سنگین گرفته تا سموم دفع آفات در آب وجود داشته باشد. یا می توان از آن برای تعیین انواع عناصر غذایی در خاک استفاده کرد.

حتی می توان از فتومتر در نجوم برای تعیین مشخصات اجرام دور مانند سیارات یا ستاره ها (نورسنجی مادون قرمز) استفاده کرد. فتومتری علمی است که در مورد نور، با توجه به روشنایی آن، مطالعه می کند. تا زمان اختراع ابزار حساس به نور الکتریکی مانند فتومتر، نورسنجی با استفاده از چشم انسان انجام می شد.

فتومتر چیست و چه کاربردی دارد؟

فتومتر دستگاهی است که برای اندازه گیری جنبه های مختلف شدت نور استفاده می شود. این ابزار در عکاسی، آزمایش خاک و صنعت آب استفاده می شود. از فتومتر برای مقایسه نور منتقل شده از دو منبع استفاده می شود. فتومتر ابزاری است که قدرت تابش الکترومغناطیسی را در محدوده ماورابنفش تا مادون قرمز و طیف مرئی را اندازه گیری می کند. بیشتر فتومتر ها با استفاده از مقاومت در برابر نور، نور را به جریان الکتریکی تبدیل می کنند.

برای تعیین غلظت دقیق محلول های رنگی اغلب از روش فتومتری استفاده می شود. در دستگاه فتومتر آزمایشگاهی اندازه گیری نور بر اساس اصل تضعیف نور هنگام عبور از محلول نمونه است. طیف نور به طول موج های ۳۹۰ تا ۷۷۰ نانومتر می رسد. میزان میرایی نور بعدی، تحت شرایط مشخص شده، یک عامل محاسبه برای تعیین غلظت است. معمولاً هنگام استفاده از روش نورسنجی، از نور مادون قرمز یا ماورابنفش استفاده می شود.

تجزیه و تحلیل کمی

هدف اصلی کاربرد فتومتری زمانی صورت می گیرد که غلظت محلول های نمونه تعیین شود. این روش بر اساس قانون Lambert-Beer است، که رابطه بین جذب نمونه در یک طول موج خاص و غلظت آن را توصیف می کند. اندازه گیری غلظت مواد محلول در سریعترین زمان و نسبتاً ساده طراحی شده است.

لطفا برای مشاهده صفحه لیست قیمت تجهیزات آزمایشگاهی روی لینک کلیک نمایید.

تحلیل کیفی

اصطلاح تحلیل کیفی به عنوان اصطلاحاً وضوح هویت توصیف می شود. این نوع تحلیل کمتر استفاده می شود ولی از اهمیت کمی نسبت به آنالیز کمی برخوردار نیست. بسیاری از مواد حداکثر جذب مشخصه را نشان نمی دهند و بنابراین اطلاعات مربوط به خلوص آنها را تحت شرایط خاص آزاد می کنند.

قیمت دستگاه فتومتر آزمایشگاهی

ردیف شرح کالا کمپانی
1Sk دستگاه فتومتر پرتابل ضدآب مخصوص استخر

مدل:Scuba

فتومتر در انواع 2 پارامتري ، 3 پارامتري ، 4 پارامتري ، 5 پارامتري و 6 پارامتري موجود مي باشد

Lovibond

آلمان

2Sk دستگاه فتومتر پرتابل کوچک

مدل:MD 100/AL100

فتومتر در انواع 2 پارامتري ، 3 پارامتري ، 4 پارامتري ، 5 پارامتري و 6 پارامتري موجود مي باشد

Lovibond

آلمان

3Sk  دستگاه فتومتر پرتابل

مدل:Maxi Direct /MD600

این فتومتر تمامي پارامترهاي مهم آناليز آب را از آلومينيوم تا روي در بر مي گيرد. بسته به كاربرد آن مي توان از معرفهاي قرص ، بسته هاي پودر و معرفهاي مايع استفاده نمود.

Lovibond

آلمان

4Sk  دستگاه فتومتر رومیزی

مدل:MD 200/AL200

اين فتومتر نتايجي صحيح و تكرارپذير را به سرعت ( زمان اندازه گيري بسيار كوتاه يعني بين 3 تا 9 ثانيه ) فراهم مي كند و به منظور اندازه گيري 1 تا 6 پارامتر آب طراحي شده است.

Lovibond

آلمان

5Sk  دستگاه فتومتر رومیزی مخصوص استخر

مدل:POOL DIRECT 9 in1

اين فتومتر چند پارامتري تمام محدوده آناليزمورد نياز آب استخرها را تحت پوشش خود قرار مي دهد. عملكرد آن سريع ، قابل اعتماد و با دقتي بهينه مي باشد.

Lovibond

آلمان

6Sk  دستگاه فتومتر رومیزی مخصوص استخر

مدل:POOL DIRECT

اين فتومتر چند پارامتري تمام محدوده آناليزمورد نياز آب استخرها را تحت پوشش خود قرار مي دهد. عملكرد آن سريع ، قابل اعتماد و با دقتي بهينه مي باشد.

Lovibond

آلمان

7Sk  دستگاه فتومتر رومیزی Dual Beam با 6 طول موج مختلف

مدل:Pc Multi direct/AL450
جهت اندازه گیری 40 پارامتر آب

اين فتومتر با استفاده از تكنولوژي دو پرتوي و فيلترهاي تداخلي بالاترين دقت و صحت را در اندازه گيري پارامترهاي آب فراهم مي كند.

Lovibond

آلمان

8As  دستگاه فتومتر پرتابل

مدل:PF3
جهت اندازه گیری 6پارامتر آب

MN

آلمان

9As  دستگاه فتومتر پرتابل

مدل:PF12
جهت اندازه گیری 6پارامتر آب

MN

آلمان

10PK دستگاه فتومتر پرتابل

مدل:PhotoFlex STD

WTW

آلمان

فتومتری

ماهیت فیزیکی نور (Light) و شناخت خواص آن در کنار قوانین فیزیکی حاکم بر آن ،سبب گردیده تا نور به عنوان پایه ای مهم در بسیاری از روش های آزمایشگاهی تشخیصی و بالینی و صنعتی مورد استفاده قرار گیرد. از جمله خواص نور می توان به جذب و میزان گذر نور از اجسام اشاره نمودکه خود مبنای پیدایش روش های فتومتری به حساب می آید.

فتومتر که به عنوان فیلترفتومتر نیز می گویند ابزاری است که برای اندازه گیری شدت نور استفاده می شود. عموما ابزاری هستند که برای سنجش آنالیت ها در محلول های رنگی بکار می روند. به همین جهت به آن ها کالریمتر نیز می گویند. در فتومترها از فیلتر به عنوان تک فام ساز ( monochromator) استفاده می شود. لذا بخش محدودی از طول موج قابل دسترسی می باشد. دستگاه های فتومتری عموما برای اندازه گیری نور به طرق مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

در کنار اسپکتروفتومتر های جذب ملکولی ، فتومترهای نشر شعله ، فتومترهای جذب اتمی و فلورومتر ها نیز وجود دارند. فتومتر نشر شعله (Flame photometr ) نور ساطع از اتم های جداگانه در هر شعله را اندازه گیری می کند. فتومتر جذب اتمی نور جذب شده توسط اتم هایی که براثر گرما جدا شده اند را اندازه گیری می کند. فلوروفتومترها (fluorometers) نور مختص طول موج های منتشره از یک ملکول را که توسط تشعشعات الکترومغناطیسی تحریک شده اند ، مورد اندازه گیری قرار می دهد.

کمپانی Lovibond تولیدکننده ی انواع فتومتر آزمایشگاهی در آلمان می باشد. لطفا جهت اخذ مشاوره و خرید فتومتر آزمایشگاهی با کارشناسان ما در هلدینگ KTG حاصل بفرمایید.