دسته‌های محصولات

تجهیزات تخصصی

دسته: انکوباتور آزمایشگاهی

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر درباره محصول مورد نظر، روی آن کلیک کنید. 

لیست قیمت انکوباتور آزمایشگاهی

قیمت انکوباتور آزمایشگاهی و انواع مختلف این محصول در حجمهای متفاوت اعم از کالاهای تولیدی و کالاهای وارداتی هلدینگ KTG  ،در این صفحه  قابل مشاهده است. هلدینگ KTG  آماده ارائه حجمهای مختلف این کالا به صورت سفارشی می باشد. کمپانی  Memmert آلمان یکی از کمپانی های معتبر اروپایی تولید کننده انواع انکوباتور می‌باشد.

فروش انواع انکوباتور آزمایشگاهی

انکوباتور آزمایشگاهی تجهیزی است که به منظور رشد و نگهداری از کشت‌های میکروبی و کشت‌های سلولی به کار گرفته می‌شود. انکوباتور آزمایشگاهی دما، رطوبت و دیگر شرایط مانند میزان منواکسیدکربن (CO)، دی‌اکسیدکربن (CO2) و اکسیژن (O2) را برای رشد ارگانیسم‌های زنده، در حالت بهینه نگه‌می‌دارد. انکوباتور های آزمایشگاهی برای بسیاری از کارهای تحقیقاتی که در زمینه‌های زیست‌شناسی سلولی، میکروبیولوژی و زیست‌شناسی مولکولی صورت می‌گیرند، تجهیزی ضروری محسوب شده و برای کشت باکتری و همین‌طور کشت سلول‌های یوکاریوتی استفاده می‌شود.

ساده‌ترین نوع انکوباتور آزمایشگاهی شامل یک محفظه‌ی ایزوله و عایق است که به یک هیتر با قابلیت تنظیم تجهیز شده است. انکوباتورهای آزمایشگاهی معمولا می‌توانند دمای داخل محفظه را تا ۶۰ الی ۶۵ درجه‌ی سانتیگراد بالا ببرند. البته بعضی از انکوباتورها توانایی آن را دارند که دمای داخل محفظه را تا نزدیک ۱۰۰ درجه‌ی سانتیگراد نیز برسانند. ایجاد و حفظ یک محیط کنترل شده و خاص برای رشد سلول‌ها و میکروارگانیسم‌هایی که برای رشد و تکثیر به شرایط خاصی نیازمند هستند، یکی از پارامتر‌های مهم در آزمایشگاه‌های تشخیص طبی می‌باشد. ایجاد محیط مطلوب توسط دستگاه‌های حرارتی نظیر انکوباتور، در بیولوژی سلولی-ژنتیکی، میکروبیولوژی و بسیاری از علوم دیگر کاربرد وسیعی دارد.

انکوباتور‌ در زمینه‌های مختلف نظیر بیولوژی سلولی، ژنتیک، ویروس شناسی، فارماکولوژی، کشت بافت و … کاربرد دارد. انکوباتور‌ها از نظر پیچیدگی متنوع می‌باشند. بعضی فقط ابزار کنترل دما هستند. در صورتیکه بقیه دستگاه‌ها قابلیت‌های دیگری چون توانایی ورود CO2، نشانگر‌های دیجیتال، آژیر خطر، فن، کنترل کننده رطوبت، تهویه بخارات و امکاناتی برای کاهش دما دارند. هوای انکوباتور با حداقل 3 تا 5 درصد CO2، رشد تعداد زیادی از میکروارگانیسم‌ها را تسهیل می‌کند. همچنین بعضی انکوباتور‌ها می‌توانند غلظت O2 را برای تامین نیاز‌های رشد ارگانیسم‌ها یا سلول‌های معین تنظیم کنند. کشت و انکوباسیون، جز مراحل اولیه برای تشخیص ارگانیسم‌های بیماری زا هستند.

برای اطمینان از رشد ارگانیسم‌های مشکوک، نمونه باید بلافاصله در یک دمای مطلوب انکوبه شود. به طور تئوری، پاتوژن‌ها در دمای بدن(37 درجه سانتی گراد) به بهترین وجه رشد می‌کنند. اما برخی از ارگانیسم‌ها نمی‌توانند در محیط آزمایشگاه در آن دما تکثیر یابند. بنابراین بیشتر آزمایشگاه‌ها دمای 35 را به عنوان استاندارد برای رشد اکثر ارگانیسم‌ها در نظر می‌گیرند.

قیمت انواع انکوباتور آزمایشگاهی

اجزای انکوباتور آزمایشگاهی چیست؟

انکوباتور های مختلف بسته به نوع کاربردی که دارند، ممکن است برخی از اجزای زیر را نداشته باشند و یا از اجزای بیشتری نسبت به لیست زیر تشکیل شده باشند. در این قسمت سعی داریم تا اجزای اصلی یک انکوباتور آزمایشگاهی را معرفی کرده و به طور خلاصه وظیفه‌ی آن را شرح دهیم.

اصول عملکرد انکوباتور

انکوباتور‌های مورد استفاده در آزمایشگاه‌های تشخیص طبی به طور الکتریکی گرم می‌شوند. جریان از طریق یک واحد گرمایی شامل مقاومت ساده عبور ‌می‌کند.

محفظه نگهداری از محیط کشت‌ها:

این محفظه یک محیط بسته‌ی دوجداره است که عایق‌بندی مناسبی دارد و به گونه‌ای ساخته شده است تا حدالامکان به لحاظ دما و رطوبت از محیط بیرون جدا باشد و امکان ورود و خروج گازها از آن به صورت کنترل نشده، وجود نداشته باشد.

این محفظه معمولا از جنس استیل ضدزنگ ساخته می‌شود تا در برابر خوردگی و زنگ‎زدگی بر اثر گرما و رطوبت و همچنین ریزش احتمالی مایعات مورد آزمایش، مصون باشد.

سیستم کنترل دما انکوباتور

در انکوباتورها به منظور گرم‌کردن محفظه‌ی داخل آن، از هیترهای الکتریکی استفاده می‌شود. در اکثر آنها سیستم سیرکولاسیونی با قابلیت تنظیم سرعت نیز تعبیه شده است تا از همگن شدن دما در تمام نقاط آن اطمینان حاصل شود. کنترل دمای داخل انکوباتور یا توسط سیستم‌های کنترلی ساده مانند ترموستات و یا توسط مدارهای میکروکنترلی صورت می‌گیرد. انکوباتورهای مجهز به مدارهای میکروکنترلی نسبت به مدل‌های دارای ترموستات از دقت بیشتری در کنترل دما بهره می‌برند.

روش‌های گرم کردن در انکوباتور

گرمای ایجاد شده توسط واحد گرمایی با یکی از روش‌های زیر به اتاقک انکوباتور منتقل می‌شود:

1- Conduction (انتقال گرما از طریق جسم جامد)

2-Convection (انتقال گرما توسط حرکت یک مایع)

مرسوم ترین روش گرمایی در انکوباتور‌هایی با اهداف عمومی انتقال گرما توسط هوا می‌باشد. المنت‌های گرمایشی در پایین اتاقک قرار گرفته و هوا توسط جاذبه یا فن در طول اتاقک جریان می‌یابد. قفسه‌های درون اتاقک برای تسهیل جریان هوا سوراخ شده‌اند.

انکوباتور چیست ؟

کنترل و نگه داری دمای انکوباتور

دما و اجزا گرمازا با روش‌های مختلف کنترل می‌شود. قدیمی‌ترین و آسان‌ترین روش، ترموستاتیک دو فلزی است. این روش شامل نواری تشکیل شده از دو فلز است که جریان را عبور می‌دهند و ضرایب انبساط متفاوتی دارند. هنگامی که گرم می‌شوند یک فلز بیشتر از دیگری منبسط می‌شود و باعث خم شدن نوار شده و منجر به ارتباط یا قطع ارتباط واحد گرم کننده می‌شود. کنترل کننده‌های جدید دما از نوار‌های دو فلزی با یک کلید کوچک استفاده می‌کنند و هنگامی که نوار کج می‌شود، فشار اعمال شده بروی کلید باعث باز و بسته شدن آن می‌شود. المنت‌های انبساط، شامل دو حلقه فلزی بسته شده به هم هستند که حلقه خارجی توسط حلقه داخلی سنگین تر احاطه شده است.

هنگامی که گرما داده می‌شود فلزات منبسط می‌شوند و خمیدگی ایجاد شده، یک کلید کوچک را فشار می‌دهد و مدار کنترل کننده المنت گرمایی را باز می‌کند یا می‌بندد. روش رایج دیگر که برای کنترل دما استفاده می‌شود ترموستات هیدرولیک است که بر اساس انبساط گرمایی مایعات کار می‌کند. اجزاء آن شامل یک حباب حساس، لوله موئینه، دیافراگم و یکسری اتصالات الکتریکی است. با افزاش دمای حباب، مایع در سیستم انبساط می‌یابد و دیافراگم را به بیرون می‌راند. حرکت دیافراگم، اتصالات الکتریکی را باز یا بسته می‌کند و باعث کنترل نیروی تولید شده می‌شود.

سیستم کنترل رطوبت انکوباتور:

این سیستم، رطوبت موجود در داخل انکوباتور را در سطح تنظیم شده نگه‌می‌دارد. انکوباتورهای دارای سیستم کنترل رطوبت، از یک سری سنسور جهت نمونه‌برداری از رطوبت داخل محفظه استفاده می‌کنند. رطوبت مورد نیاز نیز توسط یک مخزن کوچک که حاوی آب تصفیه شده است، تامین می‌شود. بدین صورت که سیستم گرمایش انکوباتور آب را به بخار تبدیل کرده و از دریچه‌ی مخصوصی وارد محفظه‌ی انکوباتور می‌شود.

سیستم کنترل گازها: 

بعضی از انکوباتور ها، توانایی تنظیم ترکیب گازهای داخل محفظه انکوباتور را دارند. در این انکوباتور ها سنسورهایی تعبیه شده است که میزان سطح گازهای مختلف را اندازه‌گیری کرده و در صورت نیاز گاز مورد نظر را از طریق مخازنی که در خارج از انکوباتور قرار دارد، تامین می‌کنند.

راهنمای خرید انکوباتور

طیف قیمت انکوباتور‌ هایی با کاربرد عمومی، وابسته به مواردی چون اندازه، روش هدایت گرما و کنترلر‌های محیطی(CO2، رطوبت نسبی)، مختلف است. طرح‌های دارای دو درب با یک درب داخلی شیشه‌ای و درب خارجی استیل باعث افزایش قیمت انکوباتور شده اما خاصیت عایق سازی آن را بهبود می‌بخشد. برخی از انواع، قفسه‌های قابل برداشتن برای ایجاد مکان کافی برای ظرف‌های با اندازه مختلف دارند. گوشه‌های گرد، درز‌های هموار و طبقات قابل برداشتن که می‌توانند اتوکلاو شوند تمیز کردن داخلی را تسهیل می‌کند. طراحی عمودی تعداد زیادی از انکوباتور‌ ها، حجم کافی اتاقک را بدون اشغال سطح زیاد فراهم می‌کند.

هنگام خرید یک انکوباتور هوازی، به طیف دما، رطوبت نسبی و غلظت CO2 مورد نظر باید دقت شود. برخی مدل‌های گرمایش زیاد و روند‌های آلودگی زدایی از خود برای حذف رشد باکتری‌ها و اسپور‌ها را دارند.

لطفا برای مشاهده صفحه لیست قیمت تجهیزات آزمایشگاهی روی لینک کلیک نمایید.

قیمت انکوباتور آزمایشگاهی ساده کلاس B,E,D با سیستم هوشمند

 ردیف شرح کالا کمپانی
قیمت انکوباتور آزمایشگاهی ساده کلاس B
IBK انکوباتور 55 لیتری محفظه استیل دودرب دیجیتال هوشمند IRAN
2IBL انکوباتور 70 لیتری  محفظه استیل دیجیتال هوشمند IRAN
3IBM انکوباتور 100 لیتری محفظه آلومینیوم دیجیتال هوشمند IRAN
4IBM انکوباتور 100 لیتری محفظه استیل دیجیتال هوشمند IRAN
5IBM انکوباتور 150لیتری محفظه استیل  دیجیتال هوشمند IRAN
6IBM انکوباتور 240لیتری محفظه آلومینیوم دیجیتال هوشمند IRAN
7IBM انکوباتور 240لیتری محفظه استیل  دیجیتال هوشمند IRAN

قیمت انکوباتور آزمایشگاهی ساده

کلاس E
1IEF     انکوباتور 55 لیتری محفظه استیل درب شیشه ای دیجیتال هوشمند3 جداره مدل:CM55E

دارای گارانتی طلایی

IRAN
2IEF     انکوباتور 120 لیتری محفظه استیل درب شیشه ای دیجیتال هوشمند3 جداره مدل:CMS120E

تعداد محدود

IRAN
3IEF انکوباتور 120 لیتری محفظه استیل درب شیشه ای دیجیتال هوشمند3 جداره مدل:CM120E

دارای گارانتی طلایی

IRAN
4IEF انکوباتور 240 لیتری  مجهز به فن سیرکوله محفظه استیل دودرب دیجیتال هوشمند3 جداره مدل:CF240E

دارای گارانتی طلایی

IRAN
5IEF انکوباتور 400لیتری  مجهز به فن سیرکوله محفظه استیل دودرب دیجیتال هوشمند3 جداره مدل:CF400E

دارای گارانتی طلایی

IRAN

قیمت انکوباتور آزمایشگاهی ساده

کلاس D
1IDP انکوباتور 53 لیتری محفظه استیل دیجیتال هوشمند
قابل اتصال به کامپیوتر
IRAN

قیمت انکوباتور آزمایشگاهی یخچال‌دار 

کلاس B
1Be انکوباتور 55 لیتری یخچالدار تمام استیل دیجیتال هوشمند(65+5-) IRAN
2Ka انکوباتور 55 لیتری یخچالدار محفظه استیل  دو درب دیجیتال هوشمند(65+0) IRAN
3Ta انکوباتور 100 لیتری یخچالدار محفظه استیل دو درب دیجیتال هوشمند (70+5-) IRAN
4Ta انکوباتور 140 لیتری یخچالدار محفظه استیل دو درب دیجیتال هوشمند (70+5-) IRAN
5Ta انکوباتور200 لیتری یخچالدار محفظه استیل دو درب دیجیتال هوشمند (70+5-) IRAN
6Ta انکوباتور216 لیتری یخچالدار محفظه استیل دو درب دیجیتال هوشمند (70+5-) IRAN
7Ta انکوباتور240 لیتری یخچالدار محفظه استیل دو درب دیجیتال هوشمند (70+5-) IRAN

قیمت انکوباتور آزمایشگاهی ساده و یخچال‌دار 

با ایجاد و کنترل رطوبت و دما

کلاس B
8Ta انکوباتور 53 لیتری یخچالدار محفظه استیل هوشمند
با ایجاد و کنترل رطوبت و دما(70+5-)
IRAN
8Ta انکوباتور 53 لیتری یخچالدار محفظه استیل هوشمند
با ایجاد و کنترل رطوبت و دما(70+5-)
IRAN
قیمت انکوباتورهای یخچال‌دار  کلاس E
9Fa انکوباتور 55 لیتری یخچالدار  دودرب  مجهز به فن سیرکوله محفظه استیل دیجیتال هوشمند3 جداره

مدل:CIF55E

دارای گارانتی طلایی

IRAN
10Fa انکوباتور 120 لیتری یخچالدار  دودرب  مجهز به فن سیرکوله محفظه استیل دیجیتال هوشمند3 جداره

مدل:CIF120E

دارای گارانتی طلایی

IRAN
11Fa انکوباتور 240 لیتری یخچالدار  دودرب  مجهز به فن سیرکوله محفظه استیل دیجیتال هوشمند3 جداره

مدل:CIF240E

دارای گارانتی طلایی

IRAN

قیمت انکوباتور آزمایشگاهی یخچال‌دار

کلاس D
12Pi انکوباتور 53 لیتری یخچالدار محفظه استیل دیجیتال هوشمند
قابل اتصال به کامپیوتر(100+5-)
IRAN
13Fa انکوباتور400 لیتری یخچالدار   با پایه چرخدار

دودرب  مجهز به فن سیرکوله محفظه استیل دیجیتال هوشمند3 جداره

دارای LCD گرافیکی رنگی 7inch

قابلیت اتصال دستگاه به کامپیوتر از طریق کابل شبکه

و نرم افزار مخصوص جهت پرینت و مشاهده آنلاین مقادیر

مدل:CIF400D

دارای گارانتی طلایی

IRAN
14Fa انکوباتور 700 لیتری یخچالدار   با پایه چرخدار دودرب  مجهز به فن سیرکوله محفظه استیل دیجیتال هوشمند3 جداره

دارای LCD گرافیکی رنگی 7inch

قابلیت اتصال دستگاه به کامپیوتر از طریق کابل شبکه

و نرم افزار مخصوص جهت پرینت و مشاهده آنلاین مقادیر

مدل:CIF700D

دارای گارانتی طلایی

IRAN

قیمت انکوباتور آزمایشگاهی شیکردار

تولیدی
1Be انکوباتور شیکردار 55 لیتری ،محفظه و درب استیل ،فول دیجیتال با موتور گیربکسی IRAN
2Ta انکوباتور شیکردار 55 لیتری،محفظه و درب استیل ،فول دیجیتال IRAN
3Ka انکوباتورشیکردار 80 لیتری محفظه استیل دو درب فول دیجیتال IRAN
4Fa شیکر انکوباتور 120 لیتری دیجیتال

ظرفیت بار گزاری:7Kg

مجهز به فن سیرکوله قابل اتصال به چیلر سیرکولاتورRM6

مدل:KM11

IRAN
5Fa  چیلر سیرکولاتور 4 لیتری دییجیتال هوشمند

دما:40+10-

مدل:RM6

IRAN

قیمت انکوباتور آزمایشگاهی شیکردار یخچالدار

تولیدی
1Ta انکوباتور شیکردار یخچالدار 55 لیتری ،محفظه استیل دیجیتال هوشمند IRAN
2Po انکوباتور شیکردار یخچالدار 55 لیتری،محفظه استیل دیجیتال هوشمند
قابل اتصال به کامپیوتر(50+4)
IRAN
3Ka انکوباتور شیکردار یخچالدار 80 لیتری محفظه استیل  دودرب فول دیجیتال هوشمند IRAN

قیمت انکوباتور آزمایشگاهی ساده

وارداتی
1Fd انکوباتور 53 لیترِی محفظه استیل دیجیتال هوشمند
(IN55)
Memmert
آلمان
2Fd انکوباتور 110 لیتری  محفظه استیل دیجیتال هوشمند
(IN110)
Memmert
آلمان
3Fd انکوباتور 160 لیتری  محفظه استیل دیجیتال هوشمند
(IN160)
Memmert
آلمان

قیمت انکوباتور آزمایشگاهی یخچال‌دار 

وارداتی

3Fd انکوباتور 110 لیتری  یخچالدار محفظه استیل دیجیتال هوشمند
(IPP110)
Memmert
آلمان
4Tg انکوباتور 150 لیتری  یخچالدار محفظه استیل دیجیتال هوشمند(1L-11) Jeiotech
کره

قیمت انکوباتور آزمایشگاهی  شیکردار

وارداتی
5Zt

مینی انکوباتور شیکردار  محفظه استیل دیجیتال هوشمند
(FTSH301M)

Finetech
کره
6Tg انکوباتور شیکردار  محفظه استیل دیجیتال
(SIC300)
Jeiotech
کره

قیمت انکوباتور آزمایشگاهی BOD  :

 ردیف شرح کالا کمپانی
1Ta انکوباتور BOD یخچالدار 140 لیتری BOD  IRAN
2Sk

انکوباتور BOD یخچالدار 140 لیتری به همراه ست BOD 

مدل انکوباتور:TC140 G

BOD bd600

Lovibond
آلمان
3Sh انکوباتور BOD یخچالدار 180 لیتری WTW
آلمان

قیمت انکوباتور آزمایشگاهی CO2 تولیدی هلدینگ KTG :

جهت شناخت بیشتر انکوباتور CO2 و کاربرد آن لطفا صفحه انکوباتور CO2 آزمایشگاهی را مطالعه نمایید.

 ردیف شرح کالا کمپانی
1Ps انکوباتور CO2 دار ، 60 لیتر محفظه استیل هوشمند(Ps60) IRAN
2Ps انکوباتور CO2 دار ، 108 لیتر محفظه استیل هوشمند(Ps108)

باقابلیت اتصال به شیکر اربیتالی

IRAN
3Pn انکوباتور CO2 دار ، 113 لیتر محفظه استیل هوشمند(Pn150)

باقابلیت اتصال به کامپیوتر

IRAN
4Ps انکوباتور CO2 دار ، 144 لیتر محفظه استیل هوشمند(Ps144)

باقابلیت اتصال به شیکر اربیتالی

IRAN

قیمت انکوباتور آزمایشگاهی CO2 خارجی :

برای آشنایی بیشتر با انکوباتور CO2 های قابل سفارش به آدرس سایت Wiggens سر بزنید.

 ردیف شرح کالا کمپانی
1Fa  انکوباتور CO2 دار، 40 لیتر محفظه استیل هوشمند
(WCL-40N)
Wiggens
آلمان
2Si انکوباتور CO2 دار ، 60 لیتر محفظه استیل هوشمندتک درب(CB56) BINDER
آلمان
3Fr  انکوباتور CO2 دار ، 53 لیتر محفظه استیل هوشمند
(ICO50T2K6T6)
Memmert
آلمان
4Fr انکوباتور CO2 دار ، 108 لیتر محفظه استیل هوشمند(ICO105T2K6) Memmert
آلمان
5Fr انکوباتور CO2 دار ، 150 لیتر محفظه استیل هوشمند(ICO150T2K6) Memmert
آلمان
6Si انکوباتور CO2 دار ، 170 لیترمحفظه استیل هوشمند(C170) BINDER
آلمان
7Si انکوباتور CO2 دار ، 170 لیتر محفظه استیل هوشمند(CB170) BINDER
آلمان
8Tg انکوباتور CO2 دار ، 190 لیتر محفظه استیل هوشمند(CO2CELL) Advantage
بلژیک

هلدینگ KTG ارائه دهنده ی انواع دستگاه های مورد نیاز آزمایشگاه هاو صنایع مختلف می باشد. گروه K.T.G با هدف تضمین کیفی و رضایتمندی مشتریان،کالاهای مورد درخواست را از کمپانی های معتبر داخلی و همچنین کشور های اروپایی، آمریکایی و آسیایی بر اساس استاندارد مورد تایید و کیفیت بالا ، تهیه و ارائه می دهد. تعمیر و کالیبراسیون تجهیزات آزمایشگاهی خود را به متخصصین و کارشناسان ما بسپارید. همه ی محصولات دارای یک سال ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند.

لطفا جهت اخذ مشاوره و خرید انکوباتور آزمایشگاهی با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید.