دسته: بافر، تیترازول و معرف

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر روی محصول مورد نظر کلیک کنید و پس از انتخاب مدل تماس بگیرید.
021-44276021-5

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر درباره محصول مورد نظر، روی آن کلیک کنید. 

لیست قیمت معرف، تیترازول و بافر در آزمایشگاه

بافر و تیترازول یکی از پر مصرف ترین مواد در فرایندهای آزمایشگاهی همچون تیتراسیون و شناسایی ترکیبات مختلف هستند. این مواد به عنوان محلول های استاندارد در آزمایشگاه استفاده می شوند که به کمک آن می توان دستگاه های اندازه گیری را کالیبره کرد یا نمونه های مجهول را مورد اندازه گیری قرار داد.

تیترازول، بافر و معرف ها در انواع مختلفی وجود دارند که هر یک دارای پارامترهای مخصوص به خود بوده و متناسب با این پارامترها مورد استفاده قرار می گیرند.

فروش انواع بافر

فروش انواع تیترازول در آزمایشگاه

به عنوان یک تعریف کلی تیترازول به ماده ای گفته می شود که از پارامترهای مشخصی همچون غلظت معلوم و بسیار دقیق برخوردار است. این محلول به عنوان ماده استاندارد توسط شرکت های معتبر ساخته می شود بطوری که می توان آن را مبنای اندازه گیری در آزمایشگاه قرار داد.

مصرف اصلی تیترازول در آزمایشگاه های شیمی تجزیه به عنوان محلول استاندار حجم سنجی است. از این محلول می توان برای انجام تیتراسیون، طیف سنجی و اسپکتروسکوپی استفاده کرد. تیترازول به صورت محلول در ظروف شیشه ای یا پلاستیکی عرضه می شود. در هنگام تهیه این محصول باید به برند تولیدی آن توجه کرد تا از اعتبار کافی جهت استفاده در آزمایش برخوردار باشد.

از جمله پرکاربرد ترین محلول های تیترازول مورد استفاده در آزمایشگاه می توان به تیترازول اسید سولفوریک، تیترازول هیدروکسید سدیم، ‌تیترازول اسید کلریدریک، تیترازول پتاسیم کلراید و تیترازول EDTA اشاره کرد که در غلظت های 1 یا 0.1 نرمال عرضه می شوند.

فروش انواع تیترازول

فروش انواع بافر در آزمایشگاه

بافر محلولی است که میزان pH آن در اثر اضافه شدن اسید و باز تغییری نمی کند. این محلول از یک اسید ضعیف و باز مزدوج آن یا باز ضعیف و اسید مزوج آن تشکیل شده و به کمک آن می توان محیط پایداری از نظر pH ایجاد کرد. محلول های بافر را می توان به دو دسته بافر اسیدی و بافر بازی تقسیم کرد. از هر کدام از این محلول ها بسته به مواد شرکت کننده در فرآیند استفاده می شود و به کمک آن می توان محیط پایداری را برای مواد شرکت کننده در واکنش ایجاد کرد.

وجود بافرها در تمامی آزمایشگاه ها از اهمیت زیادی برخوردار است. به عنوان مثال اکثر فرآیندهایی که در آزمایشگاه های ژنتیک و زیست شناسی انجام می شود، مانند اندازه گیری مقدار پروتئين، DNA و RNA ، نیاز به وجود محلول های بافر خاص جهت پیشبرد واکنش دارند. بافرهای مختلف از نظر pH با یکدیگر متفاوتند. پرکاربرد ترین نمونه های این محلول در pH های 4، 7، 9 و 10 عرضه می شوند که ممکن است از نظر غلظت هم با یکدیگر تفاوت داشته باشند.

لطفا برای مشاهده صفحه لیست قیمت تجهیزات آزمایشگاهی روی لینک کلیک نمایید.

معرفی انواع معرف های آزمایشگاهی

در اکثر واکنش های شیمیایی برای شناسایی مواد به معرف خارجی نیاز است. این معرف ها در طیف بسیار گسترده ای وجود دارند اما اکثر آنها معمولا با تغییر رنگ مواد را شناسایی می کنند. از جمله معرف های رایج در آزمایشگاه می توان به مواردی همچون متیل رد، فنول فتالئین، متیل بلو، محلول لوگل و محلول کواکس اشاره کرد.