دسته‌های محصولات

تجهیزات تخصصی

دسته: الایزا

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر درباره محصول مورد نظر، روی آن کلیک کنید. 

قیمت دستگاه الایزا

قیمت الایزا و میکرو پلیت و دستگاه الایزا واشر از کمپانی های مختلف, همراه با شرح مشخصات آنها را در این صفحه ملاحظه می فرمایید.

تجهیزات تست الایزا:

از تجهیزات مورد نیاز برای انجام تست الایزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دستگاه الایزا ریدر: برای قرائت جذب نوری توسط نمونه‌ها.

الایزا واشر (شست و شو دهنده چاهک ها): شست و شوی نمونه‌ها در مواقعی که تعداد نمونه‌ها کم باشد، می‌تواند به صورت دستی انجام شود. اما در آزمایشگاه‌هایی که تعداد نمونه‌ها زیاد باشد، بهتر است برای جلوگیری ازهدر رفتن زمان و کاهش میزان آلودگی، از الایزا واشر استفاده کنید.

میکروپیپت به عنوان توزیع کننده : به منظور توزیع نمونه‌ها، محلول‌های شست و شو در دستگاه بهتر است ازمیکروپیپت‌های چند کاناله (8 یا 12 کاناله) استفاده شود.

انکوباتور: دستگاه‌ های انکوباتور به منظور فراهم آوردن شرایط بهینه برای انجام واکنش‌ها درچاهک‌ها و انکوبه کردن میکروپلیت‌ها، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربردهای دستگاه الایزا

این تکنیک کاربردی مستقیم در ایمنولوژی و سرولوژی دارد تایید حضور آنتی بادی ها و آنتی ژن های یک عامل عفونی و یا هورمونی اثبات وجود آنتی بادی های اختصاصی یک واکسن اتو آنتی بادی ها در نمونه تضمین کیفیت، ایمنی در محیط کار، اطمینان از خدمات و ضمانت پس از فروش و قیمت مناسب سر لوحه و شعار ماست. در جدول لیست قیمت الایزا ریدر و میکروپلیت و واشر، با کلیک روی هر مدل، می توانید مشخصات فنی دستگاه را ملاحظه کنید.

 ردیف الایزاریدر کمپانی
1Pa

  دستگاه الایزا ریدر

 +MR4

دارای صفحه نمایش بزرگ “Touch Screen 6

دارای پرینترداخلی – قابل اتصال به پرینترخارجی

Hiperion آلمان
2Pa   دستگاه الایزا ریدربه همراه لپ تاب

 ++MR4

Hiperion آلمان
 ردیف الایزا واشر کمپانی
1Pa دستگاه الایزا واشربه همراه شیکر انکوباتور

 +MPW

Hiperion آلمان
 ردیف شیکر انکوباتور میکروپلیت کمپانی
1Pn دستگاه شیکر انکوباتور میکروپلیت

PIS-600

2Po دستگاه شیکر میکروپلیت

(شیکر الایزا)

PIT3-0

3Pr دستگاه شیکر میکروپلیت

(شیکر الایزا)

PR-0

هلدینگ KTG ارائه دهنده انواع قیمت الایزا و میکرو پلیت سوئیسی و آمریکایی می‌باشد.

الایزا

الایزا  (ELISA) مخفف عبارت Enzyme-Linked Immunosorbent Assay یک روش آزمایشگاهی بیوشیمیایی ساده با حساسیت بسیار بالا است که امکان آنالیز تعداد زیادی نمونه را به صورت همزمان فراهم می کند.

این روش در ایمونولوژی (ایمنی شناسی) برای تشخیص وجود یک آنتی بادی یا آنتی ژن در نمونه مورد آزمایش استفاده می شود که عموما به عنوان ابزاری تشخیصی در پزشکی و پاتولوژی و همچنین تست کنترل کیفیت در بسیاری از صنایع کاربرد دارد.

الایزا بر پایه اندازه گیری کمپلکس رنگی آنتی‌ژن و آنتی‌بادی استوار است. به این ترتیب که نمونه مورد آزمایش با مقدار نامشخصی آنتی ژن روی فاز جامد (معمولا پلیت پلی استیرن) ریخته می شود، سپس آنتی بادی بازیابی اضافه می‌شود تا با آنتی ژن واکنش داده و ترکیبی ایجاد کند. آنتی بادی بازیابی با آنزیم پیوندی کووالانسی برقرار می کند. بین هر مرحله پلیت با محلول پاک کننده ملایمی شسته می شود تا هر پروتئین یا آنتی بادی باقیمانده شسته شود.

پیش از آخرین مرحله شستشو، پلیت با اضافه کردن زیر لایه آنزیمی کشت داده می شود و ماده رنگی تولید می‌شود. طول موج رنگ به دست آمده توسط یک دستگاه اسپکتروفتومتر قرائت شده و ثبت می‌شود که این طول موج معرف حضور یک آنتی‌بادی یا آنتی‌ژن و نیز غلظت آن است.

در الایزا های قدیمی تر زیرلایه رنگ‌زا به کار گرفته می‌شد در حالیکه در تست های جدیدتر زیرلایه های فلوروژنیک با حساسیت بسیار بالاتر مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه الایزا یکی از قدرتمند ترین روش های آزمایشگاهی برای پی بردن به اختلالات سیستم ایمنی است، این تست به منظور پی بردن به آنتی‌ژن ناشی از ارگانی عفونی در بدن یا مواد غیر نرمالی که معرف برخی بیماری‌ها است انجام می شود.

همچنین آنتی بادی‌هایی که در پاسخ به برخی عفونت‌ها یا بیماری‌ها به‌وجود آمده نیز توسط این تست قابل تشخیص هستند.

تست الایزا  اولین آزمایش متداول در غربال‌زنی HIV است.

در تست الایزا  سرم فرد 400 بار رقیق شده و به صفحه ای که حاوی آنتی‌ژن HIV است اضافه می‌شود. اگر آنتی بادی HIV در سرم وجود داشته باشد، به این  آنتی‌ژن های HIVمی چسبد. سپس به منظور از بین بردن دیگر اجزا سرم، پلیت شستشو داده می شود.

یک “آنتی بادی ثانویه” ساخته شده مخصوص (یک آنتی بادی چسبیده به آنتی بادی دیگری) به پلیت اعمال شده و شستشوی دیگری انجام می‌شود. این آنتی بادی ثانویه به صورت شیمیایی به آنزیم از پیش تهیه شده می‌چسبد. این‌بار زیر لایه ای برای آنزیم اعمال شده و توسط آنزیم کاتالیز می‌شود که منجر به تغییر رنگ در فلورسانس می شود.

نتایج الایزا  به صورت عددی گزارش می‌شود.

بحث‌انگیزترین وجه این تست تعیین نقطه برش بین نتایج مثبت و منفی است. علاوه بر آزمایش HIV از ELISA برای آزمایش بیماری‌هایی چون هپاتیت، تب استخوان‌شکن، leptospirosis ، عفونت انگلی، تبخال، سرخجه و دیگر عفونت‌های ویروسی و باکتریایی استفاده می‌شود.

پیش از پیدایش روش الایزا ، تنها گزینه برای انجام سنجش ایمنی، ایمنی سنجی رادیویی بود، که از آنتی ژن ها و آنتی بادی هایی که به صورت رادیواکتیو ممیز شده بودند استفاده می‌شد. در این روش در صورت وجود آنتی بادی یا آنتی‌ژنی خاص، رادیواکتیویته سیگنالی تولید می‌کرد.

تئوری روش ایمنی سنجی رادیویی اولین بار سال 1960 توسط Rosalyn Sussman Yalow و Solomon Berson مطرح شد.

از آنجایی‌که رادیواکتیویته خطرات زیستی داشت، پیشنهاد امن تر و ایمن تری مبنی بر جایگزینی سیگنال های غیر رادیو اکتیو به جای سیگنال های رادیو اکتیو ارائه شد. وقتی یک آنزیم مشخص (مانند پر اکسیداز) با زیر لایه مناسب واکنش می دهد،

منجر به تغییر رنگ آن می‌شود که می تواند به عنوان سیگنال استفاده شود. البته باید تناسب بین سیگنال و وجود آنتی‌بادی یا آنتی ژن تعیین می‌شد که این پروسه توسط Stratis Avrameas و G.B. Pierce انجام شد. در سال 1966 توسط Wide و Porath این روش تکمیل تر شد.

و در سال 1971 Peter Perlmann و Eva Engvall نهایتا به روش الایزا به شیوه امروزی دست پیدا کردند. الایزا امروزی مزایای زیادی نسبت به روش‌های ایمنی سنجی رادیویی دارند. از جمله عدم وجود خطر تشعشع، امکان اتوماسیون، امکان افزایش حساسیت روش، عمر طولانی کیت های آنزیمی، سرعت خوانش بالا و قیمت ارزان‌تر دستگاه‌ها و معرف ها. تست الایزا با روش‌های گوناگونی انجام می‌شود که به صورت کلی به دو دسته ELISA مستقیم و غیر مستقیم تقسیم بندی می‌شود.

روش مستقیم 

در روش مستقیم آنتی ژن یا آنتی‌بادی مورد نظر به طور مستقیم بر سطح فاز جامد پوشش داده می شود و سپس آنتی‌بادی یا آنتی ژن مکمل نشاندار شده آن به سیستم اضافه می‌شود.

با آنالیز سیگنال تولید شده می‌توان پی به وجود آنتی ژن یا آنتی بادی مورد نظر در نمونه برد. این روش ارزش تشخیصی چندانی نداشته و بیشتر کاربرد تحقیقاتی دارد.

روش غیر مستقیم

در روش غیر مستقیم سرم رقیق شده به آنتی ژن های پوشش داده شده در فاز جامد اضافه می شود، سپس نمونه را به آن اضافه کرده و پس از گذشت زمان انکوباسیون و یک مرحله شستشو، آنتی هیومن گلوبولین نشاندار شده با آنزیم به چاهک اضافه می شود.

این روش برای تعیین آنتی بادی اختصاصی یا تیتراسیون آنتی بادی در سرم استفاده می‌شود. ‌ روش های الایزا ساندویچ و الایزا رقابتی یا مهاری از دیگر انواع متداول این تکنیک هستند. روش ساندویچ که متداول‌ترین روش الایزا  است،

یک آنتی ژن در بین دو آنتی بادی اختصاصی قرار می گیرد. روش های رقابتی نیز بر پایه رقابت دو آنتی ژن یا دو آنتی بادی برای اتصال لیگاند با مقدار محدود استوار است. اگر اضافه کردن هردو آنالیت به سیستم همزمان انجام شود، روش را رقابتی می نامند ولی چنانچه ابتدا آنالیت اضافه شده و پس از یک دوره زمانی انکوباسیون آنالیت نشاندار اضافه گردد روش را مهاری می نامند.

مراحل انجام یک آزمون الایزا  که تقریبا در تمام انواع آن مشترک است عبارت است از:

1) پوشش دهی، که به معنی جذب یک آنتی‌ژن یا آنتی‌بادی با سطوح جامد است.
2) اضافه کردن نمونه‌های مورد آزمایش.
3) گذشت مدت زمان کافی برای انجام واکنش که به اصطلاح انکوباسیون واکنشگرها نامیده می شود.
4) انجام عمل شستشو توسط واشر ELISA ، به منظورجدا کردن واکنشگرهای متصل شده و واکنش داده از واکنشگرهای آزاد و متصل نشده ‌.
5) اضافه عوامل لینک شده با آنزیم.
6) مجددا طی مدت زمان انکوباسیون برای واکنشگرها ‌.
7)استفاده مجدد از واشر ELISA جهت انجام عمل شستشو ‌.
8) افزودن زیرلایه آنزیم جهت تشخیص واکنش دهنده‌ها.
9) طی زمان انکوباسیون.
10) اتمام واکنش آنزیمی توسط متوقف کننده‌ها و خوانش دانسیته نوری به دست آمده توسط خواننده .

شرکت کیمیا طب گستر انواع تجهیزات الایزا ارائه می‌دهد.

مجموعه KTG تمامی محصولات خود را با گارانتی معتبر در اختیار مشتریان گرانقدر خود قرار می‌دهد.

برای هر‌گونه پرسش و استعلام قیمت با کارشناسان مجرب مجموعه تماس حاصل فرمایید.

تنوع محصولات با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت در هلدینگ KTG برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

لطفا جهت اخذ مشاوره و استعلام قیمت با کارشناسان شرکت کیمیا طب گستر تماس حاصل بفرمایید

 آزمایش الایزا دارای مراحل ذیل می باشد :

مرحله ی اول :

شستشوی پلیت که ممکن است با استفاده از میکروپلیت واشر انجام شود.

مرحله ی دوم :

استفاده از یک توزیع کننده مایع ( سمپلر )

مرحله ی سوم :

پلیت در انکوباتور قرار داده می شود که دارای دمای کنترل شده بوده و واکنش ها در آن محل انجام می شود . بسته به نوع 1و 2و 3 ممکن است چندین بار تکرار شوند تا این که معرف های اضافه شده واکنش ها را کامل کند.

سرانجام وقتی تمام مراحل انکوباسیون کامل شد پلیت به الایزا ریدر منتقل شده و سپس با قرائت جذب نوری نمونه ها نتیجه ی آنها مشخص می شوند .

انجام روش الایزا از لحاظ بیوشیمیایی:

چاهک های پلیت با آنتی بادی و یا آنتی ژن پوشیده شده اند. نمونه هـا، کنترلهـا و استانداردهـا به چاهکها افزوده شـده و متناسب با ویژگیهای آزمایش در درجه حرارت بین دمای اتاق و C°37  برای مدت زمان مشخص انکوبه میشوند.

در این مرحله آنتی بادی ها و آنتی ژن ها به یکدیگر اتصال پیدا میکنند و در این مرحله تعداد اتصال ها بسیار دارای اهمیت میباشد. بعد از انکوباسیون، اتصالات غیر اختصاصی و آنتی ژن ها و آنتی بادی های آزاد توسط سیستم شستشو از محیط خارج می شوند. سپس آنتی بادی دوم” که کونژوگه نام دارد اضافه می شود.

این آنتی بادی دارای با یک آنزیم نشانه گذاری شده است که با واکنش با یک سوبسترا درمراحل بعد سبب تغییر رنگ می شود.

در ادامه، مرحله دوم انکوباسیون آغاز می شود که در آن کونژوگه به کمپلکس آنتی ژن – آنتی بادی در چاهک ها متصل می شود. بعد از انکوباسیون، چرخه جدید شستشو آغاز می شود تا کونژوگه آزاد از چاهک خارج شود.

سوبسترا اضافه می شود. و با آنزیم نشانگذاری شده واکنش میدهد که این عمل سبب ایجاد رنگ آبی میگردد. زمانی که انکوباسیون کامل شد، یک معرف افزوده می شود تا واکنش بین آنزیم و سوبسترا متوقف شده و

تغییر بیشتری در رنگ به وجود نیاید. این معرف معمولا یک اسید رقیق است که سبب تغییر رنگ از آبی به زرد میگردد. در نهایت پلیت با خوانشگر که همان دستگاه الایزا ریدر می باشد خوانده می شود و نتایج به دست آمده نمایانگر حضور آنتی ژن یا آنتی بادی و مقدار آن در نمونه است.

لطفا برای مشاهده صفحه قیمت تجهیزات آزمایشگاهی روی لینک کلیک نمایید.

تعمیر و کالیبراسیون کلیه دستگاه های آزمایشگاهی را از ما بخواهید.

هلدینگ KTG ارائه دهنده ی انواع دستگاه های مورد نیاز آزمایشگاه هاو صنایع مختلف می باشد. گروه K.T.G با هدف تضمین کیفی و رضایتمندی مشتریان،کالاهای مورد درخواست را از کمپانی های معتبر داخلی و همچنین کشور های اروپایی، آمریکایی و آسیایی بر اساس استاندارد مورد تایید و کیفیت بالا ، تهیه و ارائه می دهد.

تعمیر و کالیبراسیون تجهیزات آزمایشگاهی خود را به متخصصین و کارشناسان ما بسپارید.

همه ی محصولات دارای یک سال ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند.

لطفا جهت اخذ مشاوره و خرید الایزا و میکرو پلیت  با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید.