دسته: مولتی پارامتر

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر روی محصول مورد نظر کلیک کنید و پس از انتخاب مدل تماس بگیرید.
021-44276021-5

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر درباره محصول مورد نظر، روی آن کلیک کنید. 

لیست قیمت مولتی پارامتر ازمایشگاهی

لیست قیمت مولتی پارامتر:

قیمت انواع مولتی پارامتر آزمایشگاهی جهت اندازه گیری  PH/EC/TDS/DO/TDS/T/NaCl  در این صفحه ملاحظه میفرمایید.

مولتی پارامتر چیست؟

مولتی پارامتر دستگاهی برای اندازه گیری یک یا چند پارامتر آب به طور همزمان به صورت دو ، سه یا چهار کاناله طراحی و تولید می شود . این دستگاه به خاطرکاربری آسان به صورت پرتابل در آزمایشگاههای صحرایی کاربرد فراوان دارد. ازمهمترین پارامترهای مورد اندازه گیری مولتی پارامتر ها می توان به PH,Cond,DO,BOD اشاره کرد.

مولتی پارامتر با مولتی متر دستگاه آزمایشگاهی است که از آن به منظور مشخص سازی کیفیت آب استفاده می شود .مولتی پارامتر اندازه گیری کننده ی کیفیت آب ,امکان اندازه گیری 13 پارامتر را دارد: pH ، OPR ، دما ، اکسیژن حل شده ، هدایت الکتریکی ، کل نمک های حل شده ، شوری ، مقاومت ، میزان رسانایی خاص ، آمونیوم ، نیترات ، کلرید و فشار هوا .

دستگاه های اندازه گیری کننده ی کیفیت آب می توانند به آسانی و با سرعت بالایی از یک سنسور قوی استفاده کنند و با عملکردی دقیق داده هایی در ارتباط با کیفیت آب به دست آورند و در راستای این هدف فقط کافی است سنسور را در آب غوطه ور کنیم . قاب نمایش این دستگاه ها طراحی ضد آب خاصی دارد تا زمان انجام کار هیچ گونه نگرانی در مورد افتادن ناگهانی و تصادفی آن در آب یا پاشیدن آب بر روی آن را نداشته باشید . میزان انعطاف پذیری این دستگاه آن قدر زیاد است که برای بررسی کیفیت طیف وسیعی از نمونه های آبی از دریاچه و مرداب ، فاضلاب کارخانه تا آب رودخانه ، منابع آب کشاورزی ، تانک های کشت آبی و آب دریا استفاده کرد .

سنسور دستگاه مولتی پارامتر

این دستگاه با توجه به داشتن جایگاه قرار گیری سنسور و 4 محل ورودی به منظور قرار گیری محکم کابل ها در آن این امکان را برای شما فراهم می کند که از بین 8 سنسور موجود ، 3 سنسور را انتخاب کنید و قرائت 13 پارامتر را در اختیار داشته باشید . سنسور های موجود از جمله Galvanic DO ، Polarographic DO ، به همراه ترکیبی از سنسور های pH ، ORP ، pH/ORP ، آمونیوم ، کلرید ، یا نیترات برای ایجاد یک مولتی پارامتر دستی قوی می باشند .

تذکر : داخل بخش سنسور هر دستگاه  مولتی پارامتر یک سنسور دمایی / رسانایی قرار داده می شود . انتخاب کابل ها از بین نمونه های 1 ، 4 ، 20 و 30 متری صورت می گیرد . کابلی به طول 4 متر یا بیشتر شامل یک بسته ی مدیریت کابل به منظور ساده سازی و منظم کردن اوضاع می باشد . امکان تعویض کابل های سنسور مولتی پارامتر به راحتی تحت شرایط متفاوت اندازه گیری وجود دارد .

مولتی پارامتر های قلمی و پرتابل قابل حمل میباشند و به لحاظ قیمت نیز ارزانتر از مدلهای رومیزی هستند. هلدینگ KTG ارائه دهنده قیمت انواع مولتی پارامتر از کمپانی های معتبر جهان میباشد. کمپانی EZDO تولیدکننده ی انواع مولتی پارامتر در تایوان می باشد.

لطفا برای مشاهده صفحه لیست قیمت تجهیزات آزمایشگاهی روی لینک کلیک نمایید.

لیست انواع مولتی پارامتر آزمایشگاهی

 ردیف شرح کالا کمپانی

قیمت مولتی پارامتر قلمی

1SE مولتی پارامتر قلمی PH/EC/TDS/T

مورد استفاده در کشاورزی مدل:HI 98130

Hanna

رومانی

2Sa مولتی پارامتر قلمیPH/EC/TDS/Mv/T/NaCl

مدل:7200

EZDO

تایوان

3Sa مولتی پارامتر قلمیPH/EC/TDS/ORP/T/NaCl

مدل:8200

EZDO

تایوان

4Sa ORPمتر دیجیتال قلمی

مدل:6041

EZDO

تایوان

قیمت مولتی پارامتر  پرتابل

1Pk مولتی پارامتر پرتابل

مدل: Multi 3510

WTW

آلمان

2Pk مولتی پارامتر دوکاناله پرتابل

مدل: Multi 3620

WTW

آلمان

3SE مولتی پارامتر پرتابلPH/EC/TDS/T

مورد استفاده در کشاورزی مدل:HI 98135

Hanna

رومانی

3SE مولتی پارامتر پرتابلPH/EC/TDS/DO/T

ضد آب دیتالاگردارمدل:HI 98194

Hanna

رومانی

4SE مولتی پارامتر پرتابلPH/ORP/EC/T/Pressure

ضد آب دیتالاگردارمدل:HI 98195

Hanna

رومانی

5SE مولتی پارامتر پرتابلPH/ORP/mv/DO/BOD

ضد آب دیتالاگردارمدل:HI 98196

Hanna

رومانی

6Sa مولتی پارامتر  PH/EC/TDS/ORP/T/NaCl

پرتابل دیتالاگردار مدل:1381

TES

تایوان

7Sa مولتی پارامتر  پرتابل PH/ORP/T

دیتالاگردارمدل:1380k

TES

تایوان

8Sa مولتی پارامتر  پرتابل PH/ORP/T

مدل:MP-103

EZDO

تایوان

9Sa مولتی پارامتر  پرتابل PH/EC/ORP/Nacl/T

مدل:98721

EZDO

تایوان

10Sa مولتی پارامتر  پرتابل PH/EC/Nacl/T/DO

مدل:987A3-PCD

EZDO

تایوان

قیمت مولتی پارامتر  رومیزی

1Pk مولتی پارامتر رومیزی

مدل: Multi 9310

WTW

آلمان

2Pk مولتی پارامتر دو کاناله رومیزی

مدل: Multi 9620

WTW

آلمان

3Pa مولتی پارامتر رومیزیPH/EC/TDS/ORP/T/Nacl

مدل: MI 180

Milwaukee

ایتالیا

4SE مولتی پارامتر رومیزیPH/EC/TDS/ORP/T/Nacl

مدل: HI 2550

Hanna

رومانی

5Sa مولتی پارامتر رومیزیPH/EC/TDS/Mv/T

مدل: PL-700 pc

EZDO

تایوان

خرید دستگاه مولتی پارامتر

یکی از دستگاه های جنرال آزمایشگاهی بسیار مهم و کاربردی دستگاه مولتی پارامتر است. این دستگاه همان طور که از نامش مشخص است قابلیت سنجش و اندازه گیری پارامترهای مختلف را دارد.
از این دستگاه برای  سنجش و ارزیابی کیفیت آب استفاده می شود. این دستگاه ها می توانند قابلیت هایی نظیر اندازه گیری pH ،ORP، دما، اکسیژن حل شده، هدایت الکتریکی، نمک حل شده در محلول، شوری، مقاومت، میزان رسانایی، آمونیوم، نیترات، کلرید، فشار هوا و غیره را داشته باشند. نام دیگر دستگاه مولتی پارامتر، مولتی متر (multi meter) است.
همان طور که توضیح داده شد دستگاه مولتی پارامتر دستگاهی با قابلیت سنجش پارامترهای مختلف آبی است. اساس کار این دستگاه بر پایه ی یک حسگر دقیق و حساس است که زمانی که درون آب قرار می گیرد می تواند خیلی سریع و دقیق پارامترهای مختلف آب را بسته به نوع خودش اندازه گیری کند.

توجه: با توجه به این که این دستگاه دائما در معرض آب قرار دارد و ممکن است در آب بیافتد به شکلی ساخته شده که ضد آب است و اگر بطور کامل هم در آب غوطه ور بشود، مشکلی برای آن بوجود نمی آید.  این دستگاه یکی از کاربردی ترین و بهترین دستگاه هایی است که می تواند در آزمایشگاه های مختلف و برای ارزش یابی کیفی انواع مختلف آب ها مثل آب دریاچه، رودخانه، فاضلاب کارخانه ها، آب دریا، آب های مصرفی بخش کشاورزی، آب مرداب ها و غیره مورد استفاده قرار بگیرد.

اجزای تشکیل دهنده ی مولتی پارامترها

اکثر مولتی مترها ساختار یکسانی دارند و از اجزای زیر تشکیل شده اند:
1- صفحه ی دیجیتال مولتی متر
2- یک دکمه ی انتخاب یا selector
3- کلید تنظیمات
روی صفحه ی دیجیتال مولتی متر کمیت های مختلف به همراه یکای آن ها نمایش داده می شود که شما می توانید براساس نوع پارامتری که می خواهید ارزیابی کنید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

مولتی پارامتر برای سنجش ORP یا سنجش اکسایش آب

ORP مخفف پتانسیل کاهش اکسیداسیون است. این اصطلاحی است که معمولاً در صنعت تصفیه آب و صنایع غذایی استفاده می شود. کنتور ها یا تجهیزات اندازه گیری اکسایش آب ( ORP متر ) میزان شفافیت و آلودگی آب و نحوه تجزیه آلودگی ها را با تحلیل میزان اکسیژن  محلول در آب اندازه گیری می کنند. الکترودهای ORP  میزان ولتاژ را در مدار تشکیل شده بین دو الکترود اندازه گیری می کنند و اندازه گیری را می توان با استفاده از حالت میلی ولت pH متر نیز انجام داد. این مقدار ولتاژ واحد پتانسیل کاهش اکسیداسیون نامیده می شود.

مولتی پارامتر برای سنجش pH

اگر شما از نوار ph متر یا کاغذ تورنسل استفاده کنید به راحتی می توانید اسیدی یا بازی بودن محلول را تشخیص دهید. به این صورت که کاغذ درون محلول مقدار کمی رنگ خود را بین PH=1 و PH=7 تغییر می دهد. با مقایسه رنگ کاغذ تورسل با چارت رنگی، اسیدی یا بازی بودن محلول مشخص خواهد شد. یک pH متر آزمایشگاهی بایستی غلظت یون های هیدروژن را با دقت اندازه گیری کند. یک محلول اسیدی دارای یون های هیدروژن بسیار بالاتری نسبت به یک باز است , بنابرین پتانسیل بالایی برای تولید یک جریان الکتریکی در یک فعالیت خاص را دارا می باشد .

به عبارت دیگر شبیه یک باتری می باشد که می تواند ولتاژ بیشتری تولید نماید. یک دستگاه PH متر از این خاصیت استفاده میکند و مانند یک ولت متر کار می کند. در واقع PH متر ولتاژ تولیدی (پتانسیل الکتریکی) توسط محلول را با میزان ولتاژی که از محلول می دانیم مقایسه می کند و اختلاف ولتاژ (اختلاف پتانسیل) بین آنها به منظور اختلاف در PH می باشد.

pH متر معمولی دارای دو جزء است :

1-پایه نشانگر pH متر ( به صورت آنالوگ  که در ان نشانگری در مقابل یک نوار مقیاس بندی حرکت می کند) و یا اینکه به صورت دیجیتال مقادیر را نشان می دهد.

2-یک یا دو پروب مخصوص PH متر که به منظور انجام تست داخل محلول قرار می گیرند. برای ایجاد جریان برق احتیاج به یک مدار کامل می باشد بنابراین برای ایجاد جریان برق از طریق محلول آزمایش شما باید دو الکترود(پایانه های الکتریکی) را به آن وصل کنید.

اگر pH متر شما دارای دو پراب پی اچ باشد، هر یک از آنها دو الکترود جداگانه است و اگر pH متر فقط یک پراب داشته باشد، هردو این الکترود ها در داخل آن به سادگی ساخته می شوند. لطفا جهت اخذ مشاوره و خرید مولتی پارامتر با کارشناسان  ما تماس حاصل بفرمایید.