تجهیزات آزمایشگاه رنگ و رزین

تجهیزات آزمایشگاه رنگ و رزین

تجهیزات آزمایشگاه رنگ و رزین و پارامتر های مورد بررسی مانند ضخامت و … در این آزمایشگاه را در زیر مشاهده می فرمایید: اطمینان از صحت و سلامت رنگ و پوشش قبل از اعمال و انطباق آن با مشخصات فنی مورد نیاز جهت رنگ آمیزی تجهیزات و تاسیسات از اهمیت بسزایی به ویژه در کیفیت رنگ نهایی برخوردار می باشد.

معضلات خوردگی و هزینه های سرسام آور کنترل آن در تاسیسات صنعتی سالانه مبالغ هنگفتی را به خود اختصاص می دهد. سیستم های پوششی مناسب علاوه بر ضرورت فنی و سهولت کاربرد آن، غالبا از نظر اقتصادی می تواند در کاهش این هزینه ها نقش بسیار موثری داشته باشد.

معمولا پوشش در تاسیسات و صنایع از دو جنبه تزیینی و مقاومت خوردگی مورد توجه قرار می گیرد. بمنظور حفاظت سطوح تجهیزات صنعت برق در شرایط فیزیكی، مكانیكی و محیطی مختلف از انواع رنگ و پوشش استفاده بعمل می‌آید.

با توجه به اهمیت رنگ و پوشش و هزینه‌های بالای اعمال رنگ، لازم است مشخصات فنی رنگ‌های مورد استفاده تعیین گردیده و كیفیت آنها كنترل گردد.

پارامترهای مورد بررسی در آزمایشگاه

  • آزمون‌های تعیین مشخصه‌های فیزیكی رنگ و رزین:

  • سلامت ظاهری، درجه ته‌نشینی، دانه‌بندی، قدرت پوشش، قدرت گسترش رنگ، ویسكوزیته، دانسیته،
  • درصد حجمی مواد جامد، درصد وزنی مواد جامد، ضخامت فیلم رنگ، نقطه اشتعال، زمان خشك شدن رنگ،
  •  چسبندگی، مقاومت در برابر ضربه، مقاومت در برابر سایش، مقاومت در برابر خمش، شویش، جامی شدن، سختی
  • آزمون‌های شیمیایی و محیطی رنگ‌ و رزین:

  • تعیین مقاومت در محیط با رطوبت نسبی ١٠٠ درصد، تعیین مقاومت در محیط مه نمكی،
  • غوطه‌وری در محیط‌ های شیمیایی مختلف، تعیین مقاومت در محیط با تابش اشعه ماوراء بنفش،
  • تعیین مقاومت حرارتی، تعیین مقاومت در محیط SO٢

 

برای تجهیز آزمایشگاه خود می توانید لیست تجهیزات مورد نیاز خود را از طریق واتساپ یا ایمیل اعلام بفرمایید یا از طریق لینک زیر، قیمت تجهیزات آزمایشگاهی مورد نظر خود را مشاهده کنید.

تجهیزات آزمایشگاه رنگ و رزین :

2-ضخامت سنج التراسونیک

3-ضخامت سنج مخرب

4-ضخامت سنج غلطکی

5-ضخامت سنج فیلم تر

6-فورد کاپ متغیر

7-گرایندومتر دو شیاره

8-تست چسبندگی

9-کراس کات

10-پیکنومتر آلومینیومی

11-کاپینگ تست

12-تست جامی شدن

13-سختی سنج مدادی ،سختی سنج قلمی ،سختی سنج پاندولی

14-براقیت سنج

15-رنگ سنج

16-سالت اسپری

17-نقطه شبنم سطح

18-تست ضربه رنگ با وزنه

19-تست ضربه و تست خمش

20-مندرل

21-اپلیکاتور (فیلم کش)

22-کابین مقایسه نوری

23-هالیدی دتکتور

24-براقیت سنج تک زاویه / سه زاویه

25-ویسکومتر کرپس

26-ضخامت سنج رنگ، آبکاری

یکی از پارامتر های ابزار سنجش ضخامت رنگ این است که بر اساس ترکیبی از هر دو مکانیزم القای مغناطیسی و جریان گردابی کار کند. این بدین معنی است که به مهندسین و کاربران استفاده کننده از ضخامت سنج رنگ امکان سنجش در دامنه وسیع تر بدون تغییر در نوع ضخامت سنج را می دهد.

کارشناسان صنایع نفت و گاز و پتروشیمی می توانند از بین ضخامت سنج های اصلی که فقط مقدار ضخامت را به صورت دیجیتالی نشان می دهند و یا ضخامت سنج هایی که مقادیر اندازه گیری شده را ذخیره می نمایند و به ما اطلاعات آماری نظیر متوسط آنها، انحراف استاندارد و یا بالاترین و پایین ترین مقدار سنجش را ارائه می دهد, یکی را انتخاب کنند.  نوع دیگری از انتخاب بر پایه شکل قطعه ای است که اندازه گیری می شود.

برای تمام قطعاتی که اندازه گیری می شوند نمی توان از یک نوع ضخامت سنج و پروب استفاده نمود. وقتی که با یک قطعه با شکل های پیچیده مواجه هستیم , پروب های مختلف جداگانه ای عرضه می شوند:

برای مثال سنجش ضخامت پوشش بر روی قطر داخلی یک لوله ممکن است نیاز به پروب 90 درجه داشته باشد٬ در حالیکه سنجش بر روی یک سطح صاف به جهت حصول بهترین کارایی نیاز به یک پروب با زاویه صفر درجه دارد .

توضیح جامع تر اینکه ضخامت سنج رنگ و لعاب دستگاه پرتابلی است که جهت اندازه گیری ضخامت پوشش یا رنگ به کار می رود. این دستگاه به دو روش پراب جدا و پراب سرخود ضخامت را اندازه گیری می کند.

در صورتی که فلز پایه از نوع فلز غیر آهنی باشد، دستگاه ضخامت سنج از روش Magnetic Induction و در صورتی که فلز پایه از نوع غیر آهنی باشد، دستگاه ضخامت سنج از روش Eddy Currnet استفاده می کند.

تجهیزات آزمایشگاه رنگ و رزین

آزمایشگاه رنگ و رزین یکی از پرکاربرد ترین آزمایشگاه ها می باشد.

اطمینان از صحت و سلامت رنگ و پوشش ها قبل از اعمال و انطباق آن با مشخصات فنی مد نظر، در کیفیت نهایی رنگ نقش اساسی دارد. چه بسا اگر کیفیت رنگ مناسب نباشد و از طرفی خوردگی داشته باشد هزینه های سرسام آوری را با خود به ارمغان می آورد.

آزمایشگاه رنگ و رزین بنا به ضرورت و اهمیت آزمون‌های رنگ در استانداردهای بین‌المللی و ملی تاسیس شده است. این آزمایشگاه‌ها دارای تجهیزات و دستگاه‌های مورد نیاز برای آزمایش‌های لازم به منظور كنترل كیفیت انواع رنگ‌ های محیط‌ های صنعتی، دریایی، شیمیایی، ترافیكی و …است. که این آزمایش‌ها مطابق استانداردهای بین‌المللی (ISO,BS,DIN,ASTM و … و استانداردهای ملی ایران) است.

هلدینگ KTG ارائه دهنده ی انواع تجهیزات آزمایشگاه رنگ و رزین و دستگاه های مورد نیاز  صنایع دیگر و آزمایشگاه های تشخیص طبی می باشد.

گروه K.T.G با هدف تضمین کیفی و رضایتمندی مشتریان، کالاهای مورد درخواست را از کمپانی های معتبر داخلی و همچنین کشور های اروپایی، آمریکایی و آسیایی بر اساس استاندارد مورد تایید و کیفیت بالا ، تهیه و ارائه می دهد.

لیست تمامی محصولات در سایت هلدینگ KTG قرار داده شده است و برای ورود به صفحه هریک از محصولات بر روی آن کلمه کلیک کرده تا وارد صفحه محصول مورد نظر با مشخصات فنی دستگاه مورد نیاز شوید.

به علاوه تعمیر و کالیبراسیون تجهیزات آزمایشگاهی خود را به متخصصین و کارشناسان ما بسپارید. همه ی محصولات دارای یک سال ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا به سایت کمپانی Elcometer  مراجعه نمایید.