تجهیزات آزمایشگاه پاتولوژی 

تجهیزات آزمایشگاه پاتولوژی

 تجهیزات آزمایشگاه پاتولوژی به شرح زیر می باشد:

پاتولوژی بالینی یکی از رشته های تخصصی در علم پزشکی به شمار می رود که در رابطه با شناسایی بیماری بر پایه ی آنالیز آزمایشگاهی مایعات بدنی به کمک تجهیزات آزمایشگاه پاتولوژی همانند با خون و ادرار ، و هم چنین بافت ها ، با به کار گیری ابزار شیمی ، میکروبیولوژی بالینی ، هماتولوژی و پاتولوژی مولکولی ، است .

پاتولوژیست های بالینی همکاری تنگاتنگی با تکنولوژیست های پزشکی ، موسسه های بیمارستانی و پزشکی دارند . آزمایش خون و پاتولوژی بسیاری از افراد را دچار ترس می‌کند.

اما تشخیص این موارد در آزمایشگاه پاتوبیولوژی در تشخیص بیماری اهمیت بسیاری دارد. در واقع اگر بیمار باشید، بسیاری از تصمیمات در مورد مراقبت از شما به نتیجه آزمایشات خون و پاتولوژی شما بستگی دارد. پاتولوژی به معنای مطالعه بیماری و علل و پیشرفت آن است.

در آزمایشگاه پاتوبیولوژی، آزمایشات خون ، آزمایشات ادرار ، مدفوع و نمونه برداری از بافت های بدن را تحت پوشش قرار می دهد. یک پاتولوژیست نتایج آزمایشات خون و پاتولوژی را تفسیر می‌کند و به دنبال ناهنجاری هایی است که ممکن است به بیماری اشاره داشته باشد، مانند سرطان و سایر بیماری‌های مزمن مانند دیابت.

 

تجهیزات آزمایشگاه پاتولوژی

 

برای تجهیز آزمایشگاه خود می توانید لیست تجهیزات مورد نیاز خود را از طریق واتساپ یا ایمیل اعلام بفرمایید یا از طریق لینک زیر، قیمت تجهیزات آزمایشگاهی مورد نظر خود را مشاهده کنید.

انواع گوناگون تجهیزات :

آنالایزر تمام خودکار

آنالایزر تمام اتوماتیک ( خودکار ) امکان افزایش میزان نمونه های را دارد که در آزمایشگاه تست کننده ی مواد شیمیایی آزمایشگاهی می توانند پردازش شوند .

این نوع آنالایزر یک سینی نمونه ی انعطاف پذیر به همراه قابیت منجمد سازی ۲۴ ساعته سینی معرف را دارد .

آنالایزر نیمه خودکار

آنالایزر نیمه اتوماتیک ( نیمه خودکار ) یکی از تجهیزات آزمایشگاه پاتولوژی به شمار می رود که کمک به اندازه گیری شاخص های شیمیایی یا بررسی خون و سایر مایعات بدنی می کند که عمل جمع آوری آن ها به وسیله ی تجهیزات آزمایشگاه پاتولوژی صورت گرفته است .

علاوه بر این ، به همراه سایر اطلاعات بالینی از آن استفاده می شود تا به ارزیابی عملکرد اندام ، شناخت دلیل بیماری ها ، شناخت ژن بیماری و مشخص سازی هنجار برای درمان در آینده ، کمک شود .

الایزا واشر

الایزا واشر جزء دیگری از تجهیزات آزمایشگاه پاتولوژی به شمار می رود و ابزار کاملی به منظور شستشوی آرام ارزیابی های سلولی با سلول های چسبناک یا سلول های دارای خاصیت چسبندگی ضعیف می باشد و عمر عملکردی عالی به همراه روش نگه داری آسان را تضمین می کند .

الایزا ریدر

الایزا ریدر هم دستگاهی دیگر در بین تجهیزات آزمایشگاه پاتولوژی می باشد که تا مقدار زیادی برای خواندن عمل هم چسبی ( agglutination ) فرآیندی که در طی آن ذرات گوناگون ( همانند با سلول های قرمز و سفید خونی ) معلق در یک مایع به شکل دسته ای تجمع یافته و به خصوص به عنوان نمونه در یک پاسخ سرولوژیکی به یک آنتی بادی خاص اتفاق می افتد  به کار گرفته می شود .

شمارش گر های سلول خونی

سل کانتر ( شمارش گر سلول خونی ) یک آنالایزر هماتولوژی کاملا اتوماتیک با ۱۹ پارامتر برای تکنولوژی ریز نمونه گیری و تست CBC می باشدکه یکی از اقلام تجهیزات آزمایشگاه پاتولوژی است .

ساختار آن دارای اندازه ای جمع و جور می باشد و همین امر سبب شده است که برای شمارش RBC در خون به کار گرفته شود .

سانتریفیوژ

سانتریفیوژ جزو تجهیزات آژمایشگاهی است که در بین تجهیزات آزمایشگاه پاتولوژی به چشم می خورد و تحت یک فرآیند فیلتراسیون غیر منظم عمل می کند و به منظور جدا سازی درست محصولات دارویی و مواد شیمیایی حجیم به شکل عالی مناسب می باشد .

معرف ها و مواد شیمیایی

معرف ها و مواد شیمیایی تا حد زیادی به عنوان مایع یا حلال استفاده شونده مورد استفاده قرار می گیرند .

فلوسیتومتری

استفاده از آن در شمارش سلولی خودکار همانند با شمارش سلول های خون ، شمارش تمایزی و غیره می باشد .

هموگلوبین شمار Sahil

روشی قدیمی ولی ساده و سریع به منظور تخمین هموگلوبین ها در محیط های آزمایشگاهی . امروزه استفاده از آن در مکان هایی مشاهده می شود که ابزار چشمی تخصصی وجود ندارد .

هموسیتومتر

یک میکروسکوپ در ارتباط با دستگاهی که به منظور شمارش دستی سلول ها در مایعات بدنی همانند با خون و غیره از جمله برای شمارش اسپرم به کار گرفته می شود .

میکروتوم یخچال دار ( کریوستات )

یک نوع خاص که در طول موارد گوناگون برای کمک به جراح برای تعیین حدود بافت بیمار ( به خصوص نئوپلاسم ها ) استفاده می شود .

  • میکروتوم مواج
  • میکروتوم سورتمه ای
  • اولترا میکروتوم
  • اسپیرومتر

جریان سنج یا وسیله ی اندازه گیری جریان تنفسی

برای تست عملکرد شش به وسیله ی آزمایش سرعت بازده شخص ، مفید به منظور تشخیص بیماری آسم و COPD

جیوه یا سایر مانومتر ها

برای اندازه گرفتن فشار مایع در یک گودی همانند با کانال نخاعی به کار گرفته می شود که در بیماری های خاصی به طرف بالا می آید .

این تجهیزات بخشی از لوازم موردنیاز آزمایشات پاتولوژی ودیگر آزمایشات می باشدکه در انواع ایرانی و خارجی موجود می باشند.

1- میکروتوم

2- کرایوتوم

3- تیشو پروسسو

4- تیشواستینر

5- تیشوفلوت

6- پارافین دیسپنسور

7-حمام پارافین

8- سمپلر هشت کاناله

هلدینگ KTG ارائه دهنده ی انواع دستگاه های مورد نیاز آزمایشگاه پاتولوژی و صنایع دیگر و آزمایشگاه های تشخیص طبی می باشد.

گروه K.T.G با هدف تضمین کیفی و رضایتمندی مشتریان ، کالا های مورد درخواست را از کمپانی های معتبر داخلی و همچنین کشور های اروپایی ، آمریکایی و آسیایی بر اساس استاندارد مورد تایید و کیفیت بالا ، تهیه و ارائه می دهد.

لیست تمامی محصولات در سایت هلدینگ KTG قرار داده شده است و برای ورود به صفحه هریک از محصولات بر روی آن کلمه کلیک کرده تا وارد صفحه محصول مورد نظر با مشخصات فنی دستگاه مورد نیاز شوید.

به علاوه تعمیر و کالیبراسیون تجهیزات آزمایشگاهی خود را به متخصصین و کارشناسان ما بسپارید. همه ی محصولات دارای یک سال ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند.