مافیای دارو در ایران

مافیای دارو در ایران

مافیای دارو در ایران

مافیای دارو در ایران عنوان خبری است که در این صفحه ملاحظه می فرمایید: وزیر جدید بهداشت درهفته های نخست حضورش در این وزارتخانه، در اظهاراتی شفاف از فساد در این حوزه خبر داد و به سازمان غذا و دارو تشر زد که:

«باید این شبکه پوسیده و مزخرف جمع شود.»حالا در تازه ترین سوت زنی درحوزه دارو،

محسن جلواتی قائم مقام مدیرعامل دیده‌بان شفافیت در نشستی خبری که مهر آن را منتشرکرده، ناگفته هایی هولناک از مافیای دارو در کشور را فاش کرد.

مافیای دارو در ایران
مافیای دارو در ایران

مهم ترین بخش های سخنان وی را باهم مرور می کنیم:

زنجیره مافیای دارو

حدود دو سال قبل اولین شکایت را از تخلفات،متخلفان و به طور کلی سودجویان در سازمان غذا و دارو به دستگاه قضا بردیم و از رئیس اسبق این سازمان شکایت کردیم و این شکایت به اطلاع مردم نیز رسید. در ماه های گذشته افراد مختلفی در سازمان غذا و دارو توسط نهادهای نظارتی بازداشت شدند که این افراد جزوی از زنجیره مافیای دارو بودند که هم اکنون این پرونده ها در حال رسیدگی و طی مراحل قضایی است.

مهم ترین عامل زمینه ساز برای تخلف در سازمان غذا و دارو،سامانه تی‌تک است.

علت فسادآمیز بودن سامانه تی‌تک نیز امکان دستکاری در آن و وارد کردن اطلاعات دلخواه است به طوری که حتی کسانی که به آن ها ارز تعلق نمی گیرد، با واردات داروهای ممنوعه موفق به دریافت ارز شده اند!!

این در حالی است که در برخی گزارش ها،در خصوص داروهایی که حتی به طور کامل در داخل تولید می‌شوند اعلام شده که تولید داخل نداریم و برای واردات آن ها ارز مصرف شده است و این موضوع موجب تعطیلی تولیدکنندگان داخلی می شود.

دو محموله دارویی در گمرک فرودگاه در حال ترخیص بود که براساس گزارش حسابرس مستقل فرودگاه، یک شرکت لوازم خانگی با دریافت ارز اقدام به واردات این دارو کرده بود!!

این در حالی است که مدیر کل فرودگاه این موضوع را انکار می کند. نماینده حسابرس نیز که این موضوع را تأیید کرده بود در همان روز برکنار شد.

اما هم اکنون مجدد به کار خود بازگشته است با وجودی که نوع داروی وارداتی ممنوعه بوده و اجازه ترخیص نداشته است!!

نماینده سازمان غذا و دارو که نمی دانیم وجود خارجی دارد یا خیر اعلام کرد که این دارو تولید داخل ندارد و به شرکت وارد کننده ارز داده است. اکنون نیز از میزان یک میلیون داروی وارداتی، تنها به ۱۷۵ هزار مورد آن اعتراف کرده اند. گروه دیگری اقدام به واردات داروهای مکملی کرده اند که تاریخ انقضای آن ها در حال اتمام بود. برای واردات این دارو، یک میلیون و ۱۳۰ هزار دلار نیز مصرف شده است.

درخصوص کارپول های دندان پزشکی نیز، شرکت های وارد کننده ۴.۳ میلیارد تومان عوارض گمرکی را نداده و یک چهارم آن ها هم مالیات خود را پرداخت نکرده اند.

مافیای دارو در ایران

یکی دیگر از مصادیق فساد در حوزه دارو کشف محموله ای بود که باید ۱۰ هزار آمپول وارد می شد که تنها دو هزار آمپول وارد شده بود و در میانه محموله برای پرکردن حجم، یخ خشک کار شده بود!!!

همه شرکت هایی که در بورس آمریکا سهام دارند باید همواره گزارش های خود را به وزارت خزانه داری آمریکا ارائه دهند. طبق این گزارش، یک شرکت اروپایی ۹۰۰ هزار میلیون دلار به یکی از شرکت های ایرانی دارو فروخته بود.

این در حالی است که طرف داخلی اعلام کرد ۴۰ میلیون دلار دارو خریده است. تا مهر ۹۷ برای به خطر انداختن جان مردم و مجبور کردن کشور به وارد کردن دارو، مواد اولیه وارد کشور نمی شد تا با کاهش مواد اولیه دارویی نظام به خطر افتد. کل نیاز دارویی کشور در مواد اولیه ۷۰۰ میلیون دلار است اما در سال ۹۷، ۱.۴ میلیارد دلار مواد اولیه وارد کشور شده که این رقم دو برابر نیاز کشور است!!!

* در حوزه قیمت‌گذاری برای برخی داروها تا ۱۰ برابر قیمت را بیشتر محاسبه کردند!!

در حالی که سرمایه‌گذارداخلی از این موضوع متضرر شده است. این موضوع به این دلیل رخ می‌دهد که برخی از افراد و مسئولان سازمان غذا و دارو ذی نفع بوده و در شرکت‌های دارویی فعالیت می‌کنند!!

مافیای دارو در ایران

دارویی در کشور تولید شد که در مرحله آزمایش بود اما به بازار توزیع شد. این در حالی است که این موضوع برخلاف قانون است اما لابی باند فساد و دارو،این کار را عملی کرد. در نهایت آزمایش ها نشان داد که این دارو موجب مرگ افراد می شود!!

مراجع مرتبط اعلام کردند که باید این دارو از بازار جمع شود اما شرکت تولید کننده اعلام کرد که به دلیل کمبود داروی سراسری این شرکت در بازار، اقدام به جمع آوری دارو نخواهد کرد!!!

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه حتما ویدئوی زیر را مشاهده کنید.

 

 

درباره هلدینگ KTG بایستی به این نکته اشاره نمود که با دیدگاه نوین “One-Stop Laboratory Shop” و با هدف ایجاد اعتماد و سیاست های بلند مدت در زمینه واردات و توزیع کالاهای شیمیائی، آزمایشگاهی از قبیل تجهیزات، مواد آزمایشگاهی، لوازم مصرفی، ظروف آزمایشگاهی، تجهیزات ایمنی و طراحی و فضاسازی آزمایشگاه های کشور از سال 1375 هلدینگ KTG با هدف تجمیع تجارب و سوابق، سرمایه گزاری شده است.

گروه K.T.G

گروه K.T.G با هدف تضمین کیفی و رضایتمندی مشتریان، کالاهای مورد درخواست را از کمپانی های معتبر داخلی و همچنین کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی براساس استاندارد مورد تایید و کیفیت بالا، تهیه و ارائه می دهد. وجود کارشناسان مجرب و با سابقه هلدینگ KTG ، سرویس دهی به موقع، نظر سنجی دوره ای، ارائه خدمات پس از فروش و تعهد گارانتی بلند مدت کالاهای فروخته شده، این گروه را از سایر رقبای داخلی به صورت چشمگیری متمایز می سازد.

مافیای دارو در ایران

لطفا جهت اخذ مشاوره و استعلام قیمت با کارشناسان هلدینگ KTG  تماس حاصل بفرمایید.

 

Admin
Admin

دیدگاهتان را بنویسید

تجهیزات آزمایشگاهی
مقالات
لیلا

معرفی تجهیزات آزمایشگاهی

  معرفی تجهیزات آزمایشگاهی   تجهیزات آزمایشگاهی گروه گسترده‌ای از وسایل و دستگاه‌هایی هستند که در آزمایشگاه‌های مختلف برای انجام تجربیات، تحقیقات علمی، اندازه‌گیری و

ادامه مطلب »