آمپرومتری و بی آمپرومتری

پیپتور یا دیسپنسر 

آمپرومتری و بی آمپرو متری

آمپرومتری : روش سریعی است ومی توان چندنقطه قبل از اکی والان و چند نقطه بعداز اکی والان را ثبت کند. در محلولهای رقیق به راحتی کاربرد دارد و این موضوع در تیتراسیونهای PHمتری یا پتانسیومتری برقرار نیست.

در روشهای PH متری و پتانسیومتری کامل بودن واکنش در نقطه اکی والان مهم است که هر چه واکنش کاملتر ، کشیدگی نمودار بیشتر است. ولی در آمپرومتری چند نقطه بعد از اکی والان واکنش کامل است.

وجود ترکیبات یونی در محلول مزاحمتی ایجاد نمی کند حتی ما به صورت اضافی به محیط الکترولیت اضافه کنیم تا جاذبه و دافعه یونی حذف شود و همچنین روش ساده و ارزانی است.

بی آمپرومتری: آمپرو متری با دو شناساگر کوچک (الکترود قابل پلاریزه). در این روش الکترود یکی کاتد و دیگری آند که در سطح آند، اکسایش و در سطح کاتد، کاهش اتفاق می افتد. اگر زوج اکسایش و کاهش محیا باشد، هم واکنش آند و هم واکنش کاتدی اتفاق می افتد.

روشهای تشخيص نقطه اكي والان

اصولانقطه اكي والان زماني بدست مي آيد كه آناليت با تيترانت با نسبت استوكيومتري مربوطه به طور كامل واكنش دهند. اگر تيتراسيون را به عنوانشمارش يونها يا مولكولهابدانيم، بدست آوردن نقطه اكي والان بايد خيلي مهم باشد.

انجام اين كار مي تواند با استفاده از خواص بعضي محلولها به عنوان شناساگر رنگي كه در بهترين حالت درنقطه اكي والان تغيير رنگ مي دهند، انجام شود.
اما اين تغيير رنگ در نقطه پايان اتفاق مي افتد نه در نقطه اكي والان  با اينكه نقطه پايان بسيار نزديك به نقطهاكي والان است , اما همواره در اين روش انتشار خطا خواهيم داشت.  از آن گذشته تشخيص افراد مختلف در تشخيص رنگ بسيار متفاوت است.

اصولاتشخيص نقطه اكي والان به سه روش مرسوم انجام مي پذيرد :

روش چشمي يا فتومتری

روش پتانسيومتري

روش بي ولتامتري/ بي آمپرومتري

لطفا جهت اخذ مشاوره و استعلام قیمت با کارشناسان هلدینگ KTG ما تماس حاصل بفرمایید.

sobhani
sobhani

دیدگاهتان را بنویسید

کوره آزمایشگاهی
مقالات
sobhani

کوره آزمایشگاهی چیست؟

کوره آزمایشگاهی((laboratory Furnace یکی از تجهیزات پرکاربرد در آزمایشگاه‌های عمومی و تخصصی است. از آن‌جایی که این محصول خدمات تخصصی بسیاری ارائه می‌دهد و دارای

ادامه مطلب »
میکروسکوپ الکترونی چیست؟
مقالات
sobhani

میکروسکوپ الکترونی چیست؟

جامع ترین بررسی میکروسکوپ های الکترونی از نظر انواع و کاربرد | میکروسکوپ الکترونی چیست؟ مقدمه میکروسکوپ الکترونی یکی از فعالیت‌های انجام شده در آزمایشگاه‌ها

ادامه مطلب »
دستگاه آب مقطرساز چیست؟
مقالات
sobhani

دستگاه آب مقطر ساز چیست؟

دستگاه آب مقطرساز آب مقطر یکی از مواد اولیه در آزمایشگاه‌ها است که برای انجام بیشتر آزمایشات به عنوان یکی از مواد اولیه ترکیب، در

ادامه مطلب »
اتوکلاو رومیزی چیست؟
مقالات
sobhani

اتوکلاو رومیزی چیست؟

امروزه استریل کردن یکی از ارکان جدایی ناپذیر حوزه بهداشت است و هر مرکز بهداشتی که با بیماران در ارتباط است برای حفظ سلامت و

ادامه مطلب »