تجهیزات آزمایشگاه صنایع لاستیک

تجهیزات آزمایشگاه صنایع لاستیک

تجهیزات آزمایشگاه صنایع لاستیک و پلاستیک و تست پلیمر را در این صفحه مشاهده می فرمایید:

لیست تجهیزات آزمایشگاه صنایع لاستیک

1- شاخص جریان مذاب

MFI -2

MVR- 3

4- ایزود چارپی

5- ویکات

6- تست سایش

7- تست جوش پروفیل

8- تست سفتی حلقوی لوله

9- تست ضربه لوله

10- تست فشار و کشش و خمش 

11- کپیلاری رئومتر

12- ESCR

13- تانسیومتر کشش سطحی

DSC / TGA  14 – جذب اتمی

FTIR 15 – آنالیزور لاستیک

16- رزیلیانس

17- جهندگی ، سختی سنج 

18- تست خستگی لاستیک

19- تست سایش لاستیک

20- تست پلیمر ، لاستیک ، پلاستیک

 

برای تجهیز آزمایشگاه خود می توانید لیست تجهیزات مورد نیاز خود را از طریق واتساپ یا ایمیل اعلام بفرمایید یا از طریق لینک زیر، قیمت تجهیزات آزمایشگاهی مورد نظر خود را مشاهده کنید.

شناسايی پلیمرها و تست‌های پلیمری مربوطه

شناسایی كیفی و كمی قطعه های پلیمری شامل شناسایی جنس پلیمر پایه، پركننده ها، نرم كننده ها ، حلال، دوده و سایر مواد افزودنی (عوامل پخت، تسریع كننده، ضد تخریب و…) و همچنین در صد وزنی هر یك از این اجزاء و بطور كلی مهندسی معكوس برای قطعات پلیمری در حیطه عملكرد آزمایشگاه شناسایی می باشد.

همچنین بررسی كنترل كیفی قطعات پلیمری از جمله خواص مكانیكی( استحكام مكانیكی، مدول، ازدیاد طول تا پارگی)، خواص حرارتی و دینامیكی،  مقاومت شیمیایی، مقاومت در برابر نور ماورابنفش، مقاومت در برابر ازون،‌ بررسی خواص رئولوژیكی از جمله ویسكومتری، كنترل خواص فیزیكی از جمله نقطه ذوب، نقطه جوش، دانسیته،

مقاومت الكتریكی، اشتعال پذیری و همچنین بررسی تخریب در شرایط جوی و حرارتی نیز در محدوده عملكرد آزمایشگاه شناسایی است.

تجهیزات آزمایشگاه صنایع لاستیک

در شناسایی پایه پلیمر بعضی تست‎های مقدماتی همراه با مشاهده ویژگیهای مانند حلالیت، دانسیته، نرمی و ذوب، رفتار در لوله احتراق (پیرولیز) و شعله باز (تست شعله) نیز بسیار مهم اند.

مرحله اول تشخیص گونه پلیمر از لحاظ گرما نرم (پلاستیك ها و لاستیك های خام) و یا گرما سخت ( رزین های گرماسخت و لاستیك های پخت شده) از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

همچنین شرایط سرویس دهی قطعه پلیمری نیز اطلاعات مفیدی را جهت شناسایی آن ارایه می نماید. مرحله بعدی جدا سازی اجزاء مختلف تشكیل دهنده قطعه پلیمری است.

جدا سازی شامل استخراج با حلال های مختلف و یا روش های كروماتوگرافی می باشد. اجزاء جدا شده با روش های آنالیز دستگاهی و یا شیمیای تجزیه و تحلیل می شوند. استفاده از دستگاه های آنالیز و تجزیه تحلیل داده ها از جمله وظایف آزمایشگاه شناسایی است.

دستگاه های معمول مورد استفاده عبارتند از:

1) FTIR

برای بررسی ساختار پلیمر و مواد افزودنی آلی و معدنی طیف سنجی زیر قرمز FTIR استفاده می شود. اطلاعات حاصله شامل بررسی های كیفی از جمله تعیین گروه های عاملی، تعیین خلوص،

شناسایی موادآلی و معدنی و بلورینگی و همچنین كاربرد های كمی در سنتز و بررسی سینتیك واكنش های پلیمریزاسیون،

پخت، تخریب و اصلاح شیمیایی و یا فیزیكی است.

2) RAMAN

اطلاعات حاصل از دستگاه رامان نیز همانند FTIR تشخیص مولکول های آلی، پلیمرها، ملکول‌های زیستی و عناصر غیر آلی، تشخیص اکسیدهای غیرآلی، تشخیص انواع مختلف کربن و اندازه گیری کرنش و تنش و ساختار کریستالی در نیمه رساناها و دیگر مواد كاربرد دارد.

3) NMR

طیف سنجی رزونانس مغناطیسی هستهNMR در تعیین ساختار مولكولی تركیبات آلی، پلیمری و مولكول های مواد جامد، مطالعه فیزیولوژی سلول‌ها و غلظت درون یاخته‌های سلولی و وزن مولكولی پلیمر ها بكار می رود.

تجهیزات آزمایشگاه صنایع لاستیک

معرفی آزمون کشش با دستگاه کشش یونیورسال، تنسایل

آزمون کشش یک آزمون تخریبی است که نمونه تحت نیروی کششی تک بعدی تا حد شکست قرار می گیرد و متداول ترین آزمون خواص مکانیکی مواد است که اطلاعات کلیدی و پایه ای در مورد خواص استحکامی ماده فراهم می کند. در این آزمون، ازدیاد طول نمونه نیز بصورت همزمان با نیروی اعمالی (بار اعمالی) ثبت می شود.

لذا داده های آزمون به صورت یک منحنی تنش/کرنش می باشد که نشان دهنده رفتار ماده تحت کشش است. خروجی های بدست آمده در این آزمون برای تعیین خواص مکانیکی ماده استفاده می شوند و کمیت های زیر بدست می آیند:

تنش تسلیم (Yield Stress)

تنشی است که در آن تفییر شکل دایم یا پلاستیک ماده شروع می شود. در واقع نقطه تسلیم نشانگر پایان منطقه الاستیک ماده است.

استحکام کششی یا استحکام نهایی کشش

(UTS) ماکزیمم تنش کششی است که نمونه تحمل می کند و نسبت نیروی(بار) ماکزیمم به سطح مقطع اولیه نمونه تعریف می شود.

مدول الاستیسیته یا مدول یانگ

شیب بخش خطی ابتدای منحنی تنش-کرنش مدول الاستیسیته می باشد. این پارامتر معیاری برای سفتی ماده است که همان مقاومت در برابر تغییر فرم می باشد

چقرمگی

میزان توانایی جذب انرژی ماده تا مرحله شکست می باشد و آن را برابر با سطح زیر منحنی تنش-کرنش می دانند.

هدف از آزمون کشش

آزمون های كشش به دلایل مختلف انجام می شود. نتایج آزمایشهای کششی در انتخاب مواد برای برنامه های کاربردی مهندسی بکار می روند. خواص کششی اغلب در مشخصه مواد، برای اطمینان از کیفیت قرار خواهد داشت.

خواص کششی اغلب در هنگام توسعه مواد و فرایندهای جدید اندازه گیری می شوند تا مواد و فرآیندهای مختلف مقایسه شوند. استحکام مواد اغلب نگرانی اصلی مشتریان است،

استحکام مدنظر ممکن است از لحاظ تنش لازم برای ایجاد تغییر قابل توجه شکل پلاستیک یا حداکثر استرسی که ماده می تواند در مقابل آن مقاومت کند اندازه گیری شود.

فروش تجهیزات آزمایشگاه صنایع لاستیک

هلدینگ KTG ارائه دهنده ی انواع تجهیزات آزمایشگاه صنایع لاستیک و  پلاستیک و پلیمر و صنایع دیگر و آزمایشگاه های تشخیص طبی می باشد.

گروه K.T.G با هدف تضمین کیفی و رضایتمندی مشتریان، کالاهای مورد درخواست را از کمپانی های معتبر داخلی و همچنین کشور های اروپایی، آمریکایی و آسیایی بر اساس استاندارد مورد تایید و کیفیت بالا ، تهیه و ارائه می دهد.

لیست تمامی محصولات در سایت هلدینگ KTG قرار داده شده است و برای ورود به صفحه هریک از محصولات بر روی آن کلمه کلیک کرده تا وارد صفحه محصول مورد نظر با مشخصات فنی دستگاه مورد نیاز شوید.

به علاوه تعمیر و کالیبراسیون تجهیزات آزمایشگاهی خود را به متخصصین و کارشناسان ما بسپارید. همه ی محصولات دارای یک سال ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند.

لطفا جهت اخذ مشاوره و استعلام قیمت با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید.