قیمت محیط کشت گیبکو

قیمت محیط کشت گیبکو و برخی از انواع آنها را در این صفحه مشاهده می فرمایید. کمپانی Gibco کمپانی بزرگ آلمانی در تولید محیط کشت سلولی است.

هلدینگ KTG ارایه دهنده انواع محیط کشت‌ های سلولی و محیط کشت میکروبی است. تضمین کیفیت، ایمنی در محیط کار، اطمینان از خدمات و ضمانت پس از فروش و قیمت مناسب سر لوحه و شعار ماست.

برای اطلاعات بیشتر لطفا صفحه مقالات انواع محیط کشت‌های کاربردی را مطالعه بفرمایید کمپانی pan آلمان نیز تولید کننده انواع محیط کشت‌های سلولی است.

قیمت محیط کشت گیبکو :

 ردیف شرح کالا کمپانی  بهای هر واحد (تومان)
1  Fetal Bovine Serum  500ml Gibco المان 13/000/000*
2    100ml  Amnio Max -II Complete Medium Gibco المان 2/400/000*
3 KaryoMAX ®Colcem Solution in PBS
10mL
Gibco المان 700/000*
4 (10ml KaryoMAX(PHA Gibco المان 950/000*
5  100ml  Trypsin-EDTA (0.25%), phenol red Gibco المان 1/400/000*
6  100ml Trypsin-EDTA (0.05%), phenol red Gibco المان 1/200/000*
7 10L  RPMI 1640 Medium, powder Gibco المان 2/500/000
8  10L DMEM, powder, low glucose Gibco المان 3/200/000*
9 500ml  RPMI 1640 Medium ( 1X ) liquid [ with GlutaMaxtm TM l, 25 mM HEPES ] Gibco المان 2/300/000*
10 DMEM F12 500ML Gibco المان 2/100/000*
11 100ml Penicillin-Streptomycin Gibco المان 1/500/000*
12 PBS Buffer W/O Ca & Mg 1X 500ML Gibco المان 1/800/000*
13 PBS Buffer W/O Ca & Mg 10X 500ML Gibco المان *3/100/000
14 20mL TRIZOL 200ML Gibco المان 23/000/000*
15  10L DMEM, powder, high glucose Gibco المان 3/000/000*

کشت سلول :

کشت سلولی یکی از اصلی ترین ابزارهای مورد استفاده در زیست شناسی سلولی و مولکولی است ، در این روش جداسازی سلول ها از بافت یک موجود زنده صورت گرفته و امکان دهی به انها که در تحت شرایط کنترل شده در شرایط آزمایشگاه در کنار مواد مغذی و فاکتورهای لازم شروع به تکثیر و رشد ونمو نمایند.

کاربرد مختلف کشت سلول :

1- مطالعه و بررسی واکنش های بیوشیمیایی و فیزیولوژی سلول

2- بررسی اثار مواد و ترکیبات( مواد جهش زا , توکسین و هورمون بر سلول )

فازهای مختلف کشت سلول :

فاز ابتدایی (lag phase )
فاز رشد (Groth phase )
فاز سکون (stationary phase )
فاز Decline phase

سرم جنین گاوی چیست؟

سرم جنین گاوی  (FBS)بخش مایع خون لخته شده در جنین گوساله است که از سلول ها، فیبرین و فاکتورهای لخته کننده آن گرفته شده، اما حاوی تعداد زیادی از مواد مغذی و ماکرومولکول های ضروری برای رشد سلول است.

آلبومین موجود در سرم گاوی، اصلی ترین ترکیب موجود در FBS است. فاکتورهای رشد موجود در FBS برای نگهداری و رشد سلول های کشت شده ضروری است. سرم جنین گاوی، حاوی انواع مختلفی از مولکول های کوچک مانند اسیدهای آمینه، قندها، لیپیدها و هورمون ها است. FBS در طیف وسیعی از کار ها استفاده می شود.

یکی از کاربردهای اصلی FBS در کشت سلول های یوکاریوتی است، که با غلظت هایی تا 20٪ یا حتی بیشتر به کار برده می شود و بسیاری از مواد مغذی ضروری و فاکتورهای رشد را فراهم می کند که بقا و تکثیر سلول را تسهیل می کند.

این نکته نیز حائز اهمیت است که FBS در کشت سلول های انسانی ممکن است آرتیفکت های کار را افزایش دهد. سلول های انسانی کشت شده با سرم انسانی، رفتار متفاوتی از سلولهای کشت شده با FBS دارند. FBS همچنین در تحقیقات، ساخت و کنترل واکسن های انسانی و دامپزشکی و داروهای بیوتکنولوژی استفاده می شود و برای جلوگیری از هضم تریپسین یا به عنوان محافظ در انجماد استفاده می شود.

محیط کشت سلول بدون سرم، سال هاست که مورد استفاده قرار می گیرد. سرم جنین گاوی ممکن است بهترین مکمل برای کشت سلول نباشد به همین دلیل افزودن مکمل های دیگری مثل، آلبومین سرم گاو با انسولین ترانسفرین – سدیم سلنیت و یا فاکتور رشد اپیدرمی در محیط کشت باعث بهبود کیفیت آن می شود.

چرا از سرم جنینی به جای سرم نوزاد یا سرم بالغ استفاده می شود؟

سرم جنینی حاوی فاکتورهای رشد بیشتری است و محتوای گاما گلوبولین (یعنی آنتی بادی) کمتری دارد. فاکتورهای رشد، بقا و تکثیر سلول را تسهیل می کنند و آنتی بادی ها می توانند به سلول های موجود در کشت متصل شوند. علاوه بر این، سرم جنینی نسبت به سرم نوزادان و بزرگسالان حاوی مقادیر کمتری از پروتئین های مکمل است.

تفاوت سرم و پلاسما چیست؟

سرم و پلاسما هر دو از سانتریفیوژ خون کامل گرفته می شوند که به کمک آن سلول های خونی جدا می شود. تفاوت پلاسما و سرم در پروتئین های انعقادی است. این پروتئین های انعقادی در پلاسما وجود دارند اما از سرم خارج شده اند. پلاسما به طور کلی با افزودن مواد ضد انعقادی به خون قبل از سانتریفیوژ تهیه می شود،

اما پروتئین های لخته کننده موجود در آن از بین نمی روند. قبل از سانتریفیوژ به خون کامل اجازه می دهند تا لخته شود و سپس با سانتریفیوژ، سرم از آن گرفته می شود. به همین دلیل فیبرینوژن و پروتئین های انعقادی در آن وجود ندارد.

آمینو اسید ها

مکمل ورزشی آمینو اسید مکملی است  که امروزه برای حفظ سلامت عمومی و تقویت بدن در حین انجام  تمرینات ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد. آمینو اسیدها در تمامی غذاها و مکملهای پروتین دار یافت می شوند. اگر آمینواسیدهای مورد نیاز بدن را از منابع طبیعی  تامین کنید بسیار اثربخش تر خواهند بود.

زیرا این منابع دارای تمامی آمینو اسیدها و پروتین های ضروری و مورد نیاز بدن هستند. مصرف غذاهایی که سرشار از پروتین هستند (به ویژه گوشت و مواد لبنی)  سبب می شود موادمغذی دیگری که ممکن است مکمل آمینو اسید فاقد آن باشد، وارد بدن شود. در نتیجه می توان گفت با پیروی از رژیم غذایی سالم بدن سالم تر و زندگی بهتری خواهید داشت.

لطفا برای مشاهده صفحه لیست قیمت تجهیزات آزمایشگاهی روی لینک کلیک نمایید.