کیت تشخیص طبی آزمایشگاه

کیت تشخیص طبی آزمایشگاه

کیت تشخیص طبی آزمایشگاه

کیت تشخیص طبی آزمایشگاه به منظور انجام یکسری آزمایشات و تحقیقات، توسط کمپانی‌های تولید کننده، مورد استفاده محققان و دانشمندان قرار می‌گیرد. این کیت‌ها عمدتا با داشتن مواد مورد نیاز برای انجام واکنش، به صورت یک مستر یا کمپلکس، امکاناتی را فراهم می‌کند تا کاربر به راحتی، آزمایش خود را انجام دهد.

کیت تشخیص طبی آزمایشگاه و تحقیقاتی انواع مختلفی دارند و کاربر با توجه به نیاز خود می‌تواند از کیت مناسب استفاده نماید. کیت‌ها به عنوان ابزاری برای تحقیقات آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در آزمایشگاه‌های مولکولی، استفاده از کیت‌های استخراج پلاسمید باکتری جایگزین پروتکل‌های دستی زمان بر و پیچیده شده است. همچنین به عنوان کیت‌های تشخیص طبی در تشخیص و شناسایی سریع بیماری‌ها در آزمایشگاه‌های ژنتیک و بیوشیمی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از پرکاربردترین کیت‌های موجود می‌توان به کیت‌های استخراج DNA , RNA ،کیت PCR، کیت‌های الایزا، کیت‌های تشخیص پروتئین و … اشاره کرد.

کیت پی سی آر

"<yoastmark

واکنش زنجیره ای پلیمراز، که در آن DNA بصورت تصاعدی تکثیر می‌شود، ابزاری قدرتمند در بیولوژی مولکولی است. کیت‌های متنوعی برای انواع تکنیک‌های PCR از جمله روش PCR کمی یا همان qPCR یا Real time pcr، رونویسی معکوس RT-PCR و در دسترس هستند. این کیت‌ها شامل مواد اصلی برای واکنش PCR مانند پلیمراز، دئوکسی نوکلئوتیدها (dNTPs)، بافر و کلرید منیزیم هستند.

کیت PCR می‌توانند به عنوان ابزارهای مفید در تکثیر الگو برای تعیین توالی و کلونینگ، شناسایی پزشکی قانونی، جهش زایی و بیان مورد استفاده قرار بگیرند.

جهت اطلاع از قیمت کیت آزمایشگاهی هلدینگ K.T.G کلیک نمایید.

قیمت

کیت استخراج

انتخاب کیت استخراج DNA برای DNA با کیفیت بالا با توجه به حساسیت تکنیک‌های بیولوژی مولکولی، استفاده ازکیت تشخیص طبی آزمایشگاه  استخراج DNA و RNA با کیفیت بالا، بسیار حائز اهمیت می باشد.

تکنیک ‌هایی مانند توالی یابی خودکار به الگوی  DNA با خلوص و کیفیت بالا و حداقل میزان آلودگی نیاز دارد. راه دسترسی به چنین الگویی، استفاده از کیت‌های مناسبی است که خطاهای انسانی و سمپلر را به حداقل می‌رساند.

رمز یک کیت استخراج DNA کارآمد، سطح یا بستر متصل شونده به DNA است. این بستر برای ایجاد بازده بالا، باید DNA را به طور قوی به یک سطح بزرگ متصل کند. از طرفی، این بستر باید توانایی ضعیفی در اتصال به پروتئین‌ها و سایر مواد با وزن مولکولی پایین داشته باشد. به گونه‌ای که در شرایط بافری با غلظت نمکی پایین، قبل از شست و شوی DNA، از ستون جدا شده و و استخراج شوند.

 

کیت‌ آزمایشگاهی استخراج DNA برای پلاسمیدها

بر خلاف استخراج DNA ژنومی، جداسازی DNA پلاسمید، مستلزم جداسازی DNA حلقوی از DNA ژنومی باکتریایی است. چندین روش برای جداسازی DNA پلاسمید وجود دارد. اکثر کیت‌ های آزمایشگاهی استخراج DNA از نوع لیز قلیایی می‌باشد. به دنبال آن، اتصال DNA به یک ماتریکس و یا بستر مناسب و در نهایت شست و شوی آن می‌باشد.

کیت تشخیص طبی آزمایشگاه استخراج DNA بهینه شده برای پلاسمیدها با استفاده از روش لیز قلیایی دارای چندین مزیت از جمله موارد زیر است:

 • خالص سازی سریع DNA با کیفیت بالا.
 • DNA آماده PCR ، توالی یابی، کلونینگ و سایر برنامه‌های پایین دستی.
 • حذف آلودگی‌هایی مانند DNA باکتری و پروتئین‌ها.
 • تخلیص موثر از یک محیط پروتئینی مانند (TB).
 • پروتکل مقرون به صرفه.
 • عدم حضور هیچ ماده شیمیایی خطرناک مانند فنل یا کلروفرم.
 • عدم نیاز به تغلیظ با ایزوپروپانول.
 • عدم نیاز به التراسانتریفیوژ.

اندازه کیت استخراج پلاسمید، بستگی به مقدار ماده اولیه و مقدار پلاسمید مورد نیاز به عنوان محصول دارد. بیشتر کیت‌ها در اندازه‌های کوچک، متوسط و بزرگ آماده می‌شوند. عمدتا برای برنامه‌های غربالگری از اندازه‌های کوچک کیت‌ها استفاده می کنند.

از کیت‌های متوسط برای تولید پلاسمید به اندازه کافی استفاده می‌شود. برای عملیاتی نظیر دستکاری ژنتیکی و یا برنامه‌هایی نظیر ساترن بلات که نیازمند مقادیر بالایی از پلاسمید هست، بسیار کاربرد دارد.

کیت‌های استخراج DNA ژنومی و سایر DNA ها

"<yoastmark

پروتکل دقیق کیت‌های استخراج برای DNA ژنومی بستگی به منبع مورد استفاده به عنوان الگو دارد. هر کیت استخراج DNA معمولاً پروتکل‌های لیز و شستشو سلول را به صورت متناوب‌، برای بهینه سازی شرایط استخراج، برای انواع سلول و بافت‌ها ارائه می‌دهد. نمونه های محیطی اغلب دارای مواد هستند که برای کاربردهای پایین دست ممانعت ایجاد می‌کنند و باید از بین بروند.

به عنوان مثال، خاک حاوی مقادیر زیادی اسید هیومیک است. این ماده برای بسیاری از آنزیم‌ها از جمله پلیمراز Taq مهار کننده است. بنابراین، یک کیت استخراج DNA برای جداسازی DNA باکتری‌ها از نمونه‌های خاک، باید بتواند اسید هیومیک را به راحتی از DNA باکتری ها جدا کند.

علاوه بر DNA ژنومی، DNA میتوکندری (mtDNA) اغلب برای آزمایشات پزشکی قانونی مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد. بنابراین، یک کیت آزمایشگاهی استخراج DNA که برای استفاده پزشکی قانونی طراحی شده است، برای افزایش عملکرد جداسازی DNA میتوکندری کوچک و دایره‌ای بهینه می‌شود. mtDNA برای پزشکی قانونی دارای چندین مزیت است.

بیشتر سلول‌ها صدها نسخه از ژنوم میتوکندری و فقط دو نسخه از DNA هسته ای دارند. در نمونه‌های بسیار کوچک یا نمونه‌هایی که دچار تخریب شده‌اند،

احتمال به دست آوردن داده‌های مفید پزشکی قانونی بیشتر است.

 

برای مشاهده نتایج استخراج پلاسمید، DNA و RNA از ژل و تانک الکتروفورز استفاده می‌شود. شرکت کیمیا طب گستر ارائه دهنده انواع تانک‌به صفحه لیستهای الکتروفورز و سیستم ژل داک می‌باشد.

برای اطلاع از قیمت‌ها،  قیمت تانک الکتروفورز مراجعه کنید.

کیت‌های تشخیص الایزا

"<yoastmark

روش ELISA یکی از رایج ترین روش‌های ارزیابی ایمنی نشاندار است. آنتی بادی‌های نشاندار شده با آنزیم قادر به تشخیص آنتی ژن ثابت در یک سطح جامد، است. سوبسترای آنزیم به بستر اضافه می‌شود. با توجه به مقدار آنتی ژن موجود در نمونه،  تغییر رنگ یا سیگنال نوری ایجاد می‌شود. این یک روش ساده و سریع برای تشخیص آنتی بادی‌ها یا آنتی ژن‌های متصل به یک سطح جامد است.

ELISA به عنوان یکی از روش‌های ایمنی، در تشخیص بیومارکرهای بیماری و کنترل کیفیت در صنایع مختلف، دارای ارزش تجاری می‌باشد.

طیف گسترده‌ای از کیت‌های ایمنی همراه با آنزیم (ELISA) برای تشخیص صدها پروتئین و مولکول مختلف از جمله: سایتوکاین‌ها ، فاکتورهای رشد، نشانگرهای بیماری‌های عفونی، دیابت و تومورها، داروها و مولکول‌های کوچک و غیره فراهم می‌کند. کیت های الایزای سایتوکاین های مختلف در هلدینگ K.T.G موجود می باشد.

جهت اطلاع از قیمت کیت الایزا سایتوکاین هلدینگ K.T.G کلیک نمایید.

انواع مختلف تکنیک‌های الایزا وجود دارند از جمله :  الایزا ساندویچی، الایزا رقابتی ، الایزا مستقیم و غیر مستقیم.

این کیت‌های ELISA شامل صفحات پیش پوشیده شده با آنتی بادی‌های تشخیصی، بافرها و معرف‌های لوازم جانبی است. کمپانی Metabion تولید کننده انواع مستر میکس و کیت‌های آزمایشگاهی می‌باشد. برای آشنایی با محصولات این کمپانی به سایت این کمپانی سر بزنید.

کیت های تشخیص فلوسایتومتری:

در زمینه های بیوتکنولوژی دارویی گیاهی- سلولی -جانوری , پزشكي , علوم پايه , كشاورزي و ساير

 • بررسی چرخه سلولی(Cell Cycle) و پلوئیدی(Ploidy) در سلول های جانوری و گیاهی به روش فلوسایتومتری
 • بررسی آپوپتوز در سلول های کشت شده به روش فلوسایتومتری
 • بررسی شاخص های مرتبط با سلول های بنیادی مزانشیمی انسانی و موشی به روش فلوسایتومتری
 • بررسی شکست DNA در اسپرم انسانی و دیگر جانوران(تست SCSA,Tunnel ) به روش فلوسایتومتری
 • بررسی میزان اثر بخشی ترنسفکشن و بیان پروتئین GFP به روش فلوسایتومتری
 • بررسی فنوتایپیک میکرووزیکول ها بوسیله Bead به روش فلوسایتومتری
 • بررسی تکثیر سلول با استفاده از CFSE به روش فلوسایتومتری
 • بررسی ایمنوفنوتایپیک شاخص های سطحی و یا درون سلولی به روش فلوسایتومتری
 • بررسی ایمنوفنوتایپیک شاخص های سطحی و یا درون سلولی به روش فلوسایتومتری
 • بررسی میزان ROS درون سلولی به روش فلوسایتومتری
 • بررسی میزان Uptake سلولی به روش فلوسایتومتری
 • بررسی زنده مانی سلول ها توسط رنگ PI یا 7AAD به روش فلوسایتومتری
 • آنالیز فلوسایتومتری به ازای هر CD مارکر
 • آنالیز فلوسایتومتری به ازای هر لوله و بدون صرف آنتی بادی
 • آنالیز DNAو سیکل سلولی
 • آنالیز Apoptosis
 • آنالیز فلوسایتومتری به ازای هر CDمارکرداخل سلولی
 • شمارش مطلق سلولهای بنیادی خونساز CD34+
 • سلولهای بنیادی خونساز CD34+و CD133+ تائید هویت شده
 • ازمنبع خون بند ناف
 • سلولهای بنیادی مزانشیمی تائید هویت شده از مغز استخوان
 • سلولهای بنیادی مزانشیمی تائید هویت شده از بافت جفت
 • سلولهای بنیادی مزانشیمی تائید هویت شده از بافت بند ناف
 • سلولهای بنیادی مزانشیمی تائید هویت شده از پرده آمنیون
  کیت های فلوسایتومتری از کمپانی Biolegend توسط هلدینگ K.T.G قابل سفارش می باشد.
  جهت سفارش کیت از کمپانی Biolegend
Admin
Admin

دیدگاهتان را بنویسید

پنج × یک =

تجهیزات آزمایشگاهی
مقالات
لیلا

معرفی تجهیزات آزمایشگاهی

  معرفی تجهیزات آزمایشگاهی   تجهیزات آزمایشگاهی گروه گسترده‌ای از وسایل و دستگاه‌هایی هستند که در آزمایشگاه‌های مختلف برای انجام تجربیات، تحقیقات علمی، اندازه‌گیری و

ادامه مطلب »