آسیاب چکشی غلات

آسیاب چکشی

آسیاب چکشی غلات

دستگاه آسیاب آزمایشگاهی یک تجهیزات آزمایشگاهی است که معمولاً برای تجزیه و تحلیل و تهیه نمونه ها استفاده می شود. آسیاب چکشی غلات ، مدل HM-210، ساخت کشور ترکیه برای آماده سازی سریع ، یکنواخت و صحیح نمونه برای تست های گلوتن ایندکس ، فالینگ نامبر، پروتئین گیری و NIT-NIR استفاده می شود. آسیاب چکشی غلات خرد کننده اندازه غلات آسیاب نیز نامیده می شوند. به طور کلی در آسیاب کردن دو عمل اساسی وجود دارد:

 1. خرد کردن دانه که در آن دانه و یا قسمت های دیگر آن به قطعات کوچکتری تبدیل می شود.
 2. الک کردن که عبارت است از جدا کردن و طبقه بندی ذرات مختلف حاصل از خرد کردن گندم.

آسیاب چکشی غلات مدل HM-210، دارای گواهی استاندارد اتحادیه اروپا CE می باشد. سایر ویژگی های این دستگاه  به شرح زیر هستند:

 • مکانیزم خردایش از نوع چکشی
 • امکان آسیاب 300 گرم نمونه در زمان 30 تا 50 ثانیه
 • امکان آسیاب انواع نمونه های غلات ،دانه های روغنی، حبوبات، خواراک دام،کنجاله و …
 • امکان آسیاب نمونه با رطوبت حداکثر 25 درصد
 • امکان تنظیم دانه بندی خروجی با استفاده از مش های مختلف
 • جهت آشنایی بیشتر با این دستگاه لطفا از سایت Hockmeyer دیدن فرمایید .
آسیاب چکشی غلات

آسیاب چکشی AMHM

از این دستگاه برای خرد کردن سبوس و ضایعات موجود بخش بوجاری استفاده می شود.

 • بدنه از فولاد ضخامت ۵mm و ۶mm قوی ساخته شده است.
 • روتور از فولاد قوی با ضخامت ۱۰mm ساخته شده است.
 • تیغه های ضربه زن از فولاد فنر R.V و یا TOOLLOX ساخته می شود و عملیات حرارتی می گردد تا ۶۰HRC سخت می شود.
 • سندان مخصوصی از جنس استیل ضدزنگ در داخل دستگاه وجود دارد که تماس مستقیم با مواد دارد و از فرسایش بدنه دستگاه جلوگیری می کند.
 • مواد آسیاب شده توسط یک پروانه بادزن مخصوص که داخل دستگاه تعبیه شده است، با لوله پنوماتیک و فشار هوا به سیلو منتقل می شود و نیاز به سیستم انتقال جداگانه ای نیست.
 • تیغه های پروانه بادزن انتقال مواد به سیلو از فولاد ضدزنگ و قابل تعویض ساخته شده است.
 • شفت هایی که تیغه های ضربه زن روی آنها حرکت می کند از فولاد ECN با عملیات حرارتی و سخت کاری تا ۶۰HRC ساخته شده است.
 • سیستم انتقال قدرت از الکتروموتور با تسمه به یاتاقان یکپارچه صورت می گیرد.
 • الکتروموتور و یاتاقان یکپارچه در سمت روتور دارای بلبرینگ و در سمت موتور رولبرینگ، از شرکت های معتبر تهیه می شود.

همچنین ذرات جوانه در داخل آرد وارد می شود و تمام اجزای گندم شامل پوسته، جوانه و آندوسپرم در آرد وارد می شوند و کیفیت آرد حاصل از این روش برای بسیاری از فراورده ها مطلوب نیست. آرد حاصل از آسیاب چکشی برای نان سنگک مناسب است.

قیمت

آسیاب های غلتکی (آسیاب غلات)

به طور کلی در سیستم آسیاب های غلتکی ، غلتک ها به سه گروه زیر تقسیم می شوند :

 1. غلتک های خردکننده (Break Rolls)، که دارای شیارهای گود و درشت هستند
 2. غلتک های خراش دهنده (Scratch Rolls)، که دارای شیارهای کوچک تر از غلتک های خردکننده اند
 3. غلتک های نرم کننده (Reduction Rolls) که دارای سطح نسبتاً صاف و عاری از شیار می باشند.

هر یک از این غلتک ها دارای عمل مخصوص به خود هستند و ممکن است یک سری چندتایی از آنها همزمان مشغول کار باشند. سیستم غلتک های خرد کننده شامل 6-4 دستگاه غلتک است که هر یک به یک الک ختم می شوند. در بعضی از سیستم ها الک ها فقط در غلتک های خرد کننده ی سوم و چهارم وجود دارند و سایز غلتک های خردکننده بدون الک هستند.آسیاب های چکشی تشکیل شده اند از چکش های ثابت یا نوسان کننده ای که روی محور دواری نصب شده اند و دارای الک نیز می باشند.

سرعت چکش ها بین 2500 تا 4000 دور در دقیقه است. الک در پایین، بالا و دور چکش نصب شده است تا غلات ریز شده از آن عبور نمایند. بدین ترتیب غلات آن قدر در داخل آسیاب می مانند تا به اندازه کافی خرد شده و بتوانند از سوراخ های الک عبور نمایند. چکش ها نباید با الک تماس حاصل نمایند و ریزی مواد آسیاب شده بستگی به اندازه سوراخ های الک و مقدار حرکت مواد آسیاب شده در داخل آسیاب دارد.

آسیاب چکشی به خصوص برای آسیاب نمودن مواد به صورت نرم و متوسط قابل استفاده است. در بعضی از کشورها از جمله ایران، هنوز هم برای تولید آرد از آسیاب چکشی استفاده می شود.

در این روش گندم به ذرات آرد و سبوس تبدیل می شود و جدا کردن آرد و سبوس به دلیل یکسان بودن اندازه ذرات عملی نیست. همچنین ذرات جوانه در داخل آرد وارد می شود و تمام اجزای گندم شامل پوسته، جوانه و آندوسپرم در آرد وارد می شوند و کیفیت آرد حاصل از این روش برای بسیاری از فرآورده ها مطلوب نیست. آرد حاصل از آسیاب چکشی برای نان سنگک مناسب است.

آسیاب آزمایشگاهی غلات

آسیاب آزمایشگاهی غلات : در واقع پر کاربردترین آسیاب جهت آسیاب غلات می باشد. از مزاياي اين دستگاه نسبت به مشابه آن جاگيرنبودن و بدون صدا و بي ضربه كاركردن آن بــوده و مي تـوان توسط اهرم مخصوصي فاصله فك ها را به راحتي زماني كه دستگاه مشغول كار است ،

جهت خــروج مواد بين (1 الي 10 ميليمتر) تنظيم نموده و در اين حالت 75% مـواد با توجـــه به نـوع جنس آنها به قطعات 2 ميليمتري خرد مي شوند. آسیاب آزمایشگاهی غلات جهت تهيه نمونه براي تعيين رطوبت ، پروتئين و يا چربي نمونه مورد استفاده قرار ميگيرد. براي خرد كردن كليه دانه ها مانند گندم ،چاودار ، جو ، جو دوسر ، برنج و… كاربرد دارد.

دستگاه آسیاب آزمایشگاهی چیست؟

دستگاه آسیاب آزمایشگاهی یک تجهیزات آزمایشگاهی است که معمولاً برای تجزیه و تحلیل و تهیه نمونه ها استفاده می شود. دستگاه آسیاب آزمایشگاهی برای خرد کردن ذرات ریز یا همگن سازی مواد مرطوب ، خشک ، سخت ، نرم و انعطاف پذیر استفاده می شود. به عبارت دیگر دستگاه آسیاب آزمایشگاهی اندازه ذرات را کاهش می دهد تا مواد صاف شود.

دستگاه آسیاب غلات آزمایشگاهی

آسیاب آزمایشگاهی غلات و آسیاب غلطکی با آسیاب غلات مختلف با مشهای مختلف و بدون ایجاد افت رطوبت استفاده میشود . برای آسیاب نمودن غلات برای آزمایش اتوانالایزر و آزمایش اندازه گیری گلوتن و فالینگ نامبر استفاده می شود .

انواع دستگاه آسیاب آزمایشگاهی

 • آسیاب آزمایشگاهی غلتکی
 • آسیاب آزمایشگاهی لرزشی
 • آسیاب آزمایشگاهی چکشی
 • آسیاب آزمایشگاهی گردان
 • آسیاب آزمایشگاهی بشقابی

نکات مهم در هنگام خرید دستگاه آسیاب آزمایشگاهی قدرت ، سرعت ، بازدهی ، مصرف انرژی و توان دستگاه است.

کاربرد دستگاه آسیاب آزمایشگاهی

 • آزمایشگاه شیمی
 • داروسازی
 • آنالیز غذا
 • آزمایشگاه صنایع غذایی
 • لابراتورهای گیاهان دارویی

قیمت دستگاه آسیاب گندم صنعتی

در رابطه با قیمت دستگاه آسیاب گندم صنعتی باید گفت؛ عوامل مختلفی بر روی قیمت این دستگاه، تاثیرگذار هستند. انواع آسیاب گندم، در مدل های متنوع و با برندهای مختلفی تولید می شوند.

با توجه به مدل و برند دستگاه مورد نظر و آلیاژی که در ساخت آنها بکار رفته است، دارای قیمت متفاوتی می باشند. به هر میزانی که کیفیت قطعات بکار رفته در دستگاه بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. اگر قصد خرید دستگاه آسیاب گندم صنعتی را دارید، برای سفارش آسیاب گندم با کیفیت، به تولید کنندگان معتبر مراجعه کنید تا محصول مناسبی خریداری نمایید.

هلدینگ KTG  در ساخت انواع آسیاب گندم، خلاقیت بکار برده و متناسب با نیاز شما محصولی با کیفیت و همینطور با قیمت مناسب تولید و به بازار عرضه کرده است. به تجربه بالای این شرکت اعتماد کنید و محصول با کیفیت و درجه یک خریداری نمایید.

لطفا جهت اخذ مشاوره و استعلام قیمت با کارشناسان شرکت کیمیا طب گستر تماس حاصل بفرمایید.

Admin
Admin

دیدگاهتان را بنویسید

تجهیزات آزمایشگاهی
مقالات
لیلا

معرفی تجهیزات آزمایشگاهی

  معرفی تجهیزات آزمایشگاهی   تجهیزات آزمایشگاهی گروه گسترده‌ای از وسایل و دستگاه‌هایی هستند که در آزمایشگاه‌های مختلف برای انجام تجربیات، تحقیقات علمی، اندازه‌گیری و

ادامه مطلب »