دسته‌های محصولات

تجهیزات تخصصی

دسته: ژل داک و ترانس ایلومیناتور

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر درباره محصول مورد نظر، روی آن کلیک کنید. 

لیست قیمت ژل داک و ترانس ایلومیناتور

قیمت دستگاه ژل داک و ترانس ایلومیناتور از کمپانی های معتبر داخلی و خارجی رادر این صفحه ملاحظه می فرمایید.

معرفی دستگاه ژل داک و ترانس ایلومیناتور

در آزمایشگاه های زیست شناسی و ژنتیک لازم است تا روند انجام آزمایش بر روی مولکول ها را بررسی کنند. این کار با استفاده از دستگاه ژل داک یا ترانس ایلومیناتور انجام می شود که امکان مشاهده اسیدهای نوکلئیک و پروتئین ها را در ژل آگارز فراهم می کند.

دستگاه ژل داک و ترانس ایلومیناتور در واقع یک عمل را به دو روش متفاوت انجام می دهند. این دو دستگاه از نظر کارایی و اجزای تشکیل دهنده با یکدیگر تفاوت می کنند بنابراین لازم است تا در هنگام خرید، ویژگی های مربوط به هر یک را در نظر بگیرید.

ژل داک و ترانس ایلومیناتور

دستگاه ژل داک چیست؟

از دستگاه ژل داک برای بررسی مولکول های DNA  و RNA استفاده می شود. این دستگاه به شیوه ای خاص اقدام به ثبت تصاویر این مولکول ها کرده و باعث می شود تا امکان تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به آنها فراهم شود.

دستگاه ژل داک را می توان بر اساس نوع تصویر برداری به انواع لومینسانس، لیزر، مالتی پلکس، فلورسانس و دستگاه رادیوگرافی تقسیم کرد. این دستگاه ها، فارغ از تفاوت هایی که با هم دارند، شامل بخش ساطع کننده امواج فرابنفش،‌ فیلترهای نوری برای حذف طول موج های مزاحم و سیستم تصویر برداری می شوند.

یکی از چالش های کار با دستگاه ژل داک مربوط به استفاده این دستگاه از اشعه فرابنفش می شود. این موضوع باعث شده تا کاربران نیاز به رعایت نکات ایمنی مخصوصی در هنگام کار با دستگاه داشته باشند.

ژل داک و ترانس ایلومیناتور

آشنایی با دستگاه ترانس ایلومیناتور

با استفاده از دستگاه ترانس ایلومیناتور می توان به شیوه ای آسان تر نسبت به بررسی مولکول های DNA  و RNA اقدام کرد. این دستگاه در واقع مشکلات مربوط به دستگاه ژل داک مانند استفاده از امواج فرابنفش و سرطان زا بودن اتیدیوم برماید را بر طرف کرده است.

در دستگاه های ترانس ایلومیناتور جدید تلاش شده تا از منابع نور با طول موج های مرئی  استفاده شود. این طول موج سالم بوده و مشکل جهش زایی نورهای فرابنفش را ایجاد نمی کند. به طور کلی می توان ترانس ایلومیناتور را از نظر منبع نور به سه دسته ترانس های دارای نور آبی، ترانس های دارای نور فرا بنفش و ترانس های دو کاره مجهز به هر دو نور آبی و فرابنفش تقسیم کرد.

توجه کنید که برخی از مدل های ترانس ایلومیناتور امکان قرار گیری در ژل داک را به عنوان قسمت تکمیل کننده دستگاه دارند. از این مدل ترانس می توان به عنوان منبع تولید امواج در ژل داک استفاده کرد.

قیمت و مدل های مختلف ژل داک و ترانس ایلومیناتور

دستگاه ژل داک و ترانس ایلومیناتورهای موجود در ایران شامل محصولات شرکت های مختلف خارجی و داخلی می شوند. در مورد این دستگاه ها برند های تولید داخل توانسته اند محصولات بسیار مناسبی تولید کنند که از نظر کارامدی با برندهای معتبر خارجی رقابت می کند.

این دستگاه ها از نظر قیمت در بازه های پایین تری نسبت به نمونه های خارجی قرار دارند و می توانند گزینه مقرون به صرفه تری برای استفاده در اکثر آزمایشگاه ها باشند.

لیست قیمت فروش ژل داک و ترانس ایلومیناتور ایرانی و خارجی به شرح زیر است:

 ردیف  مدل شرح کالا کمپانی

قیمت ژل داک خارجی

1ZF proBLUEVIEW دستگاه ترانس ایلومیناتور با نور LED آبی
ابعاد فیلتر : 7*12
Cleaver Scientific
انگلیس
2ZF proBLUEVIEW ترانس ایلومیناتور 2 با نور LED آبی
ابعاد فیلتر : 4*15
Cleaver Scientific
انگلیس
3ZF ترانس ایلومیناتور با نور LED آبی
ابعاد فیلتر :
Vilber Lourmat
4ZF ترانس ایلومیناتور دو طول موجه
ابعاد فیلتر :
Pacific
5ZF ترانس ایلومیناتور دو طول موجه
ابعاد فیلتر :
Wisd
6TN E-Box ژل داک با ترانس ایلومیناتور و فیلتر
F540
Vilber Lourmat
7ZF GDH-BASIC ژل داک با تلفن همراه Cleaver Scientific انگلیس

ژل داک ایرانی

8AT Blue Ray-Trans ترانس ایلومیناتور

Blue Ray
ابعاد فیلتر15*15

ایرانی
9AT UV-Trans ترانس ایلومیناتور

2 طول موجه UV
ابعاد فیلتر20*20

ایرانی
10PN TLP-400 ترانس ایلومیناتور

Blue Ray
سایز متوسط

ایرانی
11AT UV-Gel Doc ژل داک با ترانس ایلومیناتور دو طول موج UV

و دوربین 5 مگاپیکسل
ولب تاپ مخصوص

ایرانی
12AT Blue Ray-Gel Doc ژل داک با ترانس ایلومیناتور Blue Ray

و دوربین 5 مگاپیکسل
ولب تاپ مخصوص

ایرانی