دسته: ماشین ظرفشویی

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر روی محصول مورد نظر کلیک کنید و پس از انتخاب مدل تماس بگیرید.
021-44276021-5

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر درباره محصول مورد نظر، روی آن کلیک کنید. 

لیست قیمت ماشین شستشو آزمایشگاهی

لیست قیمت ماشین شستشوی آزمایشگاهی

قیمت ماشین ظرفشویی آزمایشگاهی و  انواع مختلف ساخت داخل را در این صفحه ملاحظه میفرمایید. انواع  ماشین شست و شو آزمایشگاهی ارائه شده دارای یک سال ضمانت و ده سال خدمات پس از فروش هستند. ماشین شستشو آزمایشگاهی ابزاری جهت شستشوی ظروف آزمایشگاهی است . تاکنون روش‌های مختلفی برای شستشوی قطعات و ظروف آزمایشگاهی ابداع شده است. از روش‌های پر قدمت شستشو، استفاده از جت آب با سرعت بالا می‌باشد. بالا بودن دمای آب نیز نقش قابل ملاحظه ای در زدودن آلودگی‌ها دارد. از این روش در ماشین های شستشو ظروف استفاده می‌شود.

این سیستم‌ها مجهز به سیستم گرم گن آب و برنامه‌های شستشو ی هوشمند می‌باشند. تمیز کردن و استریل سازی تجهیزات آزمایشگاهی، بالینی و جراحی برای ایمنی بیماران و یکپارچگی فرآیندهای پاکسازی بسیار حائز اهمیت می‌باشد. اشیاء آلوده می‌توانند پرسنل آزمایشگاه را از طریق قرار گرفتن در معرض مواد جهش زا یا سمی به خطر بیندازند.

ماشین‌ های شستشو آزمایشگاهی

در آزمایشگاه های بالینی، آلودگی می‌تواند منجر به نتایج نادرست آزمایشات، به خطر افتادن رژیم‌های درمانی بیمار یا تشخیص غلط شود. در مراکز جراحی و دارویی، استریل سازی نامناسب تجهیزات یا داروهای آماده سازی می‌تواند بیماران را در معرض طیف گسترده‌ای از میکروب‌ها و اندوتوکسین‌ها قرار دهد.

بنابراین، آزمایشگاه‌ها با استفاده از پروتکل‌های شستشو و استریل نتایج قابل اعتمادی به دست می‌آورند و ایمنی خود و بیماران را تضمین می‌کنند. طبق نظرسنجی‌های اعلام شده در مجلات معتبر، 60 درصد از بودجه‌های آزمایشگاهی صرف محصولات مصرفی می‌شود.

30٪ از کل بودجه صرف مواد پلاستیکی، ظروف شیشه ای و تجهیزات آزمایشگاهی عمومی می‌شود. متأسفانه، با کاهش بودجه آزمایشگاه‌ها و افزایش قیمت کالاهای مصرفی، مدیران به استفاده از کالاهایی با قابلیت استفاده مجدد سوق داده شده اند. در حالی که کالاهای پلاستیکی یکبار مصرف، گزینه‌های راحت و بدون دغدغه‌ای هستند، کالاهای قابل استفاده مجدد نیز کارایی خود را دارند.

با توجه به اینکه می توانند به طور چشمگیری هزینه‌ها را نیز کاهش دهند. همچنین باعث کاهش تولید زباله می‌شوند. یک مشکل شایع برای هر آزمایشگاه، احتمال آلودگی متقاطع است.

سوالاتی مطرح می شود نظیر اینکه :

  • آیا این دو ماده شیمیایی امکان ترکیب شدن با هم را دارند یا خیر ؟
  • آیا محیط‌های کشت باکتری به طور بالقوه می توانند؟

این موارد ایجاب می‌کند که نمونه‌ها به طور مجزا از یکدیگر نگه داری شوند. این کار در محیط‌هایی که ظروف شیشه ای متعددی توسط پرسنل مختلف در کنار یکدیگر استفاده می‌شوند، بسیار دشوار است. تمام ماشین های شستشو آزمایشگاهی دارای دو پمپ آب می باشند. یکی برای کنترل آب تمیز ورودی و دیگری برای تخلیه آب مورد استفاده شده، می‌باشد. این کار مانع از اسپری مجدد آب آلوده بر روی ظروف شیشه ای می‌شود. بهترین ماشین‌های شستشو آزمایشگاهی باید توانایی تحمل دمای بسیار بالای آب حتی تا 200 درجه فارنهایت را داشته باشد.

قیمت ماشین ظرفشویی ازمایشگاهی

هلدینگ KTG ارائه دهنده انواع  ماشین ظرفشویی آزمایشگاهی می باشد. لطفا جهت اخذ مشاوره و استعلام قیمت با کارشناسان ما  تماس حاصل فرمایید.

 ردیف شرح کالا کمپانی
R1   ماشین ظرفشویی آزمایشگاهی با 2 سبد مخصوص ایرانی
R2   ماشین ظرفشویی آزمایشگاهی با 4 سبد مخصوص ایرانی
R3   ماشین ظرفشویی داروسازی با 8 سبد مخصوص

تمام تاچ فول اتومات 400 لیتری

 ایرانی

مزایا استفاده از ماشین‌های شستشو آزمایشگاهی

شستشو ی ظروف آزمایشگاهی را می توان به دو روش انجام داد :

1- به صورت دستی

2- استفاده از ماشین شستشو .

استفاده از روش‌های ماشینی در صورتی که به درستی انجام شوند، موثر هستند. یکی از مهمترین مزایای ماشین شستشو قابلیت تکرارپذیری برنامه آن است. در یک وضعیت ایده آل، تمام ظروف شیشه‌ای توسط دستگاه به طور یکسان و بدون دخالت انسان شسته می‌شوند. همچنین یک فرایند شستشو ی خودکار به آزمایشگاه‌ها اجازه می‌دهد که طبق شرایط استاندار عملیات را انجام دهد. این عملیات و استانداردها توسط هر کاربر، به راحتی قابل پیگیری می‌باشد. عدم تماس انسان با مواد بالقوه مضر از دیگر مزایای ماشین شستشو است.

در آزمایشگاه، هر چه ارتباط با مواد جهش زا کمتر باشد، بهتر است. مزیت دیگر استفاده از ماشین شستشو، صرفه جویی در وقت است. اگرچه که خرید چنین دستگاهی، می‌تواند هزینه بر باشد. آب خروجی از دستگاه باید مطابق با تمام مقررات EPA ، فیلتر شود. این کار به منظور کاهش ضرر رساندن به محیط زیست انجام می‌شود. همچنین این وسایل تمیزکننده، دارای یک سنسور هدایت آب، برای اندازه گیری خلوص آب می‌باشند.

نکات استفاده از ماشین شستشو

ممکن است به دلیل بزرگی قطعه شیشه ای و یا از بین بردن امولسیون، نیاز به شستشو با دست باشد. بهتر است از محتویات موجود در ظروف خود آگاهی داشته باشید. زیرا برخی مواد در مواد شوینده معمولی حل می شوند اما برخی دیگر به شوینده های اسیدی تری نیاز دارند. با توجه به اطلاع از کلیات محتوی ظروف، از شوینده مناسب استفاده کنید.

وسایل باید با فاصله مناسب نسبت به یکدیگر در ماشین قرار گیرند، تا آب و مواد شوینده کافی به هر قطعه برسد. دمای انتخابی برای عملکرد دستگاه، نقش مهمی در میزان شستشو دارد. دمایی مناسب با جنس ظروف خود انتخاب کنید. سعی کنید زمان شستشو ی کافی برای ظروف شیشه ای خود فراهم کنید. اگر زمان مورد استفاده کم باشد، ممکن است باقیمانده‌ی مواد کاملا از بین نروند و به صورت رسوب باقی بمانند.

مزایای شستشو دستی چیست؟

در صورت تمیز کردن تعداد کم اجزای شیشه‌ای آزمایشگاهی، شستشو ی دستی به مراتب سریع‌تر است. با استفاده از برس‌ها می‌توان آلودگی‌ها و باقیمانده‌های رسوبات را پاکسازی کرد. مواد شیمیایی تمیز کننده مورد نیاز در صورت لزوم (و با توجه به نوع آلودگی) در هر زمان قابل تغییر و تبادل است.

فروش ماشین ظرفشویی ازمایشگاهی

برای تمیز کردن دستی چه مواردی باید در نظر گرفته شود؟

برس‌هایی که دارای نوک سیمی هستند باید با احتیاط زیاد مورد استفاده قرار گیرند. زیرا می‌توانند به شیشه آلات آسیب بزنند. استفاده از برس تمیز کننده فرسوده خودداری شود. زیرا قطعات فلزی آن‌ها، می‌تواند به سطح شیشه آلات آسیب برساند. هنگام استفاده از پودرهای تمیز کننده باید اطمینان حاصل شود که آن‌ها قبل از شروع روند تمیز کردن، کاملاً حل شده اند.

پس از اتمام مراحل تمیز کردن، شیشه را باید با آب داغ شستشو دهید و بگذارید تا خشک شود . همیشه دستکش مناسب استفاده کنید. همچنین توصیه می شود از عینک ایمنی استفاده کنید. زیرا ممکن است به هنگام شستن ظروف، مواد شیمیایی موجود به داخل چشم شما پرتاپ شوند.

تفاوت ماشین ظرف شویی خانگی با آزمایشگاهی

ماشین‌های ظرفشویی خانگی توانایی کافی برای تمیز کردن و اطمینان از حذف آلاینده های موجود در آزمایشگاه‌ها را ندارند. به عنوان مثال، ماشین ظرفشویی خانگی دارای یک پمپ واحد برای آب تمیز و کثیف است و دارای سیستم تصفیه آب ورودی نیست.

بنابراین، آلاینده‌ها به راحتی می‌توانند در واشر نفوذ کنند.. در مقایسه، واشرهای آزمایشگاهی تخصصی مجهز به پمپ‌های دوتایی و سیستم‌های تصفیه دقیق هستند تا اطمینان حاصل شود که فقط آب بدون آلودگی در فرآیند تمیز کردن استفاده می شود. همچنین شکل غیرمعمول شیشه‌های آزمایشگاهی مشکلاتی را برای ماشین‌های ظرف شویی خانگی ایجاد می کنند. فلاسک‌ های ارلن‌مایر و بسیاری از محصولات آزمایشگاهی دیگر به طور منحصر به فرد برای ارائه یك عملکرد خاص در آزمایشگاه تولید شده اند.

ماشین‌های ظرفشویی خانگی جهت تمیز کردن این وسایل طراحی نشده است. بسیاری از شستشو دهنده‌های آزمایشگاهی مجهز به واشر اسپیندل هستند که آب را مستقیماً در تجهیزات با دهانه باریک وارد می‌کنند.

ماشین‌های ظرف شویی خانگی معمولاً آب را بین 130 درجه فارنهایت و 170 درجه فارنهایت (55 تا 75 درجه سانتیگراد) گرم می کنند. این دامنه دما برای تمیز کردن ظروف با قابلیت استفاده مجدد بسیار کم است.

ماشین‌ های شستشو آزمایشگاهی از قابلیت گرمایشی بالاتری برخوردارند. (180 درجه فارنهایت – 200 درجه فارنهایت) و به صورت موثرتری عمل می‌کنند. بنابراین، یک واشر یا ماشین شستشو دهنده آزمایشگاهی گزینه ای عالی برای کاهش هزینه‌های کالاهای مصرفی، بدون ایجاد خطر امنیت است.

لطفا جهت اخذ مشاوره و استعلام قیمت ماشین ظرفشویی آزمایشگاهی با کارشناسان شرکت کیمیا طب گستر تماس حاصل بفرمایید.