دسته‌های محصولات

تجهیزات تخصصی

دسته: تاکومتر

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر درباره محصول مورد نظر، روی آن کلیک کنید. 

قیمت تاکومتر (دور سنج)

قیمت تاکومتر (دور سنج) و مدلهای مختلف لیزری و تماسی از کمپانیهای معتبر را در این صفحه مشاهده می فرمایید. در ادامه لازم است تاکومتر یا دور سنج را معرفی کنیم.

فروش انواع تاکومتر

قیمت تاکومتر (دور سنج) و مدلهای مختلف لیزری و تماسی از کمپانیهای معتبر را در این صفحه مشاهده می فرمایید. در ادامه لازم است تاکومتر یا دور سنج را معرفی کنیم. Tachometer یا دور سنج ابزاری است که به وسیله آن سرعت دوران یا چرخش یک شفت shaft یا دیسک را اندازه گیری می کنند. این دیسک یا شفت در موتور هر ماشینی وجود دارد. این دستگاه معمولا چرخش را در هر دقیقه و بر روی یک صفحه شاخص کالیبره شده نمایش می دهد، اما شکل دیجیتال این صفحات نیز به طور فزاینده ای رایج شده اند.

لغت تاکومتر از عبارت یونانی tachos به معنای سرعت و metron به معنای اندازه گیری گرفته شده است. اساسا لغات tachometer و speedometer دارای معنای واضح و مشخصی هستند: دستگاهی که سرعت را اندازه گیری می کند.

در اتومبیل ها هم این دستگاه استفاده می شود، یکی برای مشخص کردن سرعت موتور و دیگری برای سرعت اتومبیل که در دنیای مهندسی دو عبارت مجزا برای این دو نوع تاکومتر استفاده می شود.

کمپانی Testo آلمان یکی از تولید کنندگان تاکومتر

دورسنج دیجیتال

تاکومتر های دیجیتال نوع جدید تر و پیشرفته تری از خانواده دور سنج ها محسوب می‌شوند که دارای مدار الکترونیکی برای اندازه گیری دقیق تر دور یا سرعت چرخش بر اساس واحد اندازه گیری RPM می باشد.

این تاکومتر ها تجهیزاتی ابزار دقیق دارای پردازنده ، سنسور مادون قرمز (معروف به سنسور دورسنج) صفحه نمایش و… می باشند که به وسیله یک مدار به هم مرتبط می شوند. دورسنج (Tachometer) های دیجیتالی یا الکترونیکی عمدتا در انواع مکانیکی و نوری_لیزری ساخته می شوند که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد.

دورسنج دیجیتال مکانیکی

این تاکومتر از یک شفت یا محور عمود تشکیل شده است که در انتهای محور در هنگام چرخش یک کلید یا سوییچ حساس فعال می‌شود و هر بار سوییچ شدن بیانگر یک بار گردش موتور است این سوییچ در ادامه به یک پردازنده یا میکرو کنترلر متصل می‌شود، که تعداد دفعات سوییچ را ثبت می‌کند.

میکروکنترلر مقادیر ثبت شده را به اعداد قابل نمایش بر روی LCD بر حسب دور بر دقیقه rpm یا هر واحد دیگری متناسب با یکای اصلی تبدیل می کند. سپس مقادیر را به صورت دهدهی نمایش می دهد.

امروزه دور سنج های مکانیکی به دلیل طول عمر پایین و محدودیت ها جای خود را به انواع نوری و نوری-مکانیکی داده اند، که از تکنولوژی بالاتر و طول عمر بیشتری در استفاده برخوردارند

دور سنج نوری

دورسنج نوری نوع امروزی تر از خانواده تاکو متر هاست که به وسیله یک سنسور مادون قرمز دوران و گردش دور موتور و… را اندازه گیری می کند. این تجهیزات در انواع مادون قرمز یا لیزری مکانیکی_لیزری با قیمت و کیفیت‌های متنوع به بازار می‌شوند.

قیمت تاکومتر (دور سنج)

 ردیف شرح کالا کمپانی
1

تاکومتر لیزری و تماسی
مدل: DT2268

Lutron
2  تاکومتر  لیزری و تماسی
مدل: AT10
Standard
3 تاکومتر  لیزری
مدل: AT6
Standard
4

 تاکومتر لیزری
مدل: 8000 

AZ
5

تاکومتر  لیزری
مدل: DT750  

چینی
6

دورسنج لیزری وتماسی

دارای کابل RS232 و نرم افزار

مدل: RM-1501

TES
7

دورسنج لیزری وتماسی
مدل: RM-1500 

TES
8

آداپتور اتصال دورسنج لیزری
مدل: RM-1502 

TES
9

دور سنج لیزری
مدل: 470  

Testo

دورسنج مادون قرمز

این تجهیز با بهره گیری از سنسور های تاکومتر مادون قرمز دقیق و حساس و نور لیزر بالاترین دقت و سرعت را در اندازه گیری ها به نمایش می‌گذارند. سنسور های دور سنجی گاها در قالب ماژول دورسنج برای مقاصد آموزشی به بازار عرضه می‌شوند.

دورسنج مادون قرمز و مکانیکی

دورسنج مادون قرمز و مکانیکی نوع دو کاره و پیشرفته تری نسبت به انواع قبلی تاکومترهاست که با دارا بودن سنسور مادون قرمز مجهز به نور لیزر و اتصالات مکانیکی توامان جهت اندازه گیری های مختلف استفاده می‌شوند. در ادامه و در سایر تحقیقات این محصولات را بیشتر بررسی خواهیم کرد

تاکومتر مغناطیسی

نوع دیگری از دورسنج ها با استفاده از خاصیت مغناطیسی کار می کنند که از سنسور های مجاورتی در اندازه گیری ها استفاده می کنند.

کاربرد دور سنج/ تاکومتر

کاربردهای فراوانی در صنعت برای انواع دورسنج ها اعم از تماسی غیر تماسی مکانیکی و نوری و حتی لیزری_مکانیکی می توان نام برد که در ادامه برخی از این استفاده ها را لیست خواهیم نمود.

 • جهت اندازه گیری سرعت موتورهای دوار غیر قابل دسترس
 • فن های متحرک ,پمپ ها چرخ دنده و ماشین آلات
 • خطوط تولید خودرو
 • دستگاههای پروانه دار
 • کنترل و اندازه گیری سرعت خطوط طولی نظیر نوار نقاله

نکاتی که در انتخاب و خرید دورسنج/تاکومتر باید به آن توجه کرد:

 • محدوده اندازه گیری تعداد دور
 • سرعت اندازه گیری دور سنج یا دور بر دقیقه
 • نوع مکانیزم که میتواند لیزری ، مکانیکی و نوری باشد
 • پرتابل بودن یا قابلیت نصب دور سنج
 • قابلیت های دستگاه نظیر : قابلیت اتصال به کامپیوتر ، داشتن حافظه داخلی و یا جانبی
 • قابلیت های منحصر به فرد که گاها مورد نیاز است مثلا اندازه گیری دما به همراه دور سنج یا
 • اندازه گیری لرزش به همراه دور سنج در یک دستگاه

لطفا برای مشاهده صفحه قیمت تجهیزات آزمایشگاهی روی لینک کلیک نمایید.

لطفا جهت اخذ مشاوره و استعلام قیمت با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید.