توجه

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر روی محصول مورد نظر کلیک کنید و پس از انتخاب مدل مورد نظر تماس بگیرید.
021-44276021-5

دسته بندی محصولات

دسته: دستگاه ORP متر

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر درباره محصول مورد نظر، روی آن کلیک کنید. 

لیست قیمت ORP متر

لیست قیمت دستگاه ORPمتر

قیمت انواع ORP متر آزمایشگاهی جهت اندازه گیری  قدرت انرژی الکتریکی یا اکسایش آب را  در این صفحه ملاحظه میفرمایید.

معرفی کامل دستگاهORP  متر

از دستگاه ORP متر برای تعیین میزان آلاینده های موجود در آب استفاده می شود. این دستگاه می تواند شاخصی به نام پتانسیل اکسایش و کاهش( بطور مخفف ORP ) را اندازه گیری کرده و بر اساس آن میزان ضد عفونی کننده مورد نیاز برای اضافه کردن به آب را مشخص کند. کاربرد عمده دستگاه ORP در آزمایشگاه های کنترل آب و استخرهای شنا است. این دستگاه معمولا در مدار تصفیه نصب شده و با اندازه گیری های خود عملکرد اضافه کردن ضد عفونی را کنترل می کند.

اندازه گیری شاخص ORP به پارامترهایی همچون دما و pH محلول بستگی دارد. این دستگاه پتانسیل اکسایش و کاهش را بر حسب میلی ولت اندازه گیری می کند. البته در دستگاه های پیشرفته تر امکان اندازه گیری و نمایش پارامترهای دیگری همچون دما و pH هم وجود دارد.

انواع orp متر

لطفا برای مشاهده صفحه لیست قیمت تجهیزات آزمایشگاهی روی لینک کلیک نمایید.

اساس کار دستگاه ORP متر

مواد موجود در آب شامل گروه های اکسید کننده و کاهنده هستند. مواد اکسید کننده مانند کلر و ازون می توانند با گرفتن الکترون از آلاینده ها، آنها را به صورت غیر فعال در آوردند. اساس کار ORP متر اندازه گیری مقدار این گروه ها است تا بر اساس آن مقدار اکسید کننده لازم برای غیر فعال کردن آلاینده ها مشخص شود.

دستگاه ORP متر از طریق سنسورهای خود مقادیر مورد نیاز را اندازه گیری می کند. این سنسورها درون نمونه مورد نظر قرار می گیرند و دو پارامتر یعنی مقدار میلی ولت مثبت برای مواد اکسنده و مقدار میلی ولت منفی برای مواد کاهنده را اندازه می گیرند. در صورتی که مقدار آلاینده ها و اکسید کننده ها در آب استخر برابر باشد، ORP متر عدد صفر را نشان خواهد داد. البته این عدد در صنایع مختلف متفاوت است چرا که در هر یک مقدار استانداردی برای ORP مشخص شده است.

orp متر

انواع دستگاه ORP متر

دستگاه های ORP به سه دسته ORP متر قلمی، رومیزی و پرتابل تقسیم می شوند. ORP مترهای قلمی نمونه قابل حمل این دستگاه است که می توان از آن در مصارف گوناگون همچون استخر آب، مجموعه های پرورش ماهی یا واحدهای تصفیه آب استفاده کرد. این نوع از دستگاه ها معمولا قابلیت اندازه گیری ORP در رنج های 1000- تا 1000 میلی ولت را دارند.

ORP مترهای پرتابل نمونه پیشرفته تر این دستگاه هستند که از آنها می توان در مدار تصفیه آب استفاده کرد. این مدل از دستگاه معمولا همراه با سنسورهای تعیین pH عرضه می شود تا امکان اندازه گیری پارامترهای مختلف را داشته باشد. با استفاده از ORP متر پرتابل می توان مقادیر را بطور مستمر اندازه گیری و ثبت کرد. این دستگاه از سنسورهای حساسی برخوردار بوده و به کمک آن می توان مقادیر ORP را در رنج 2000- تا 2000 اندازه گیری کرد.

ORP مترهای رومیزی اکثرا در آزمایشگاه ها استفاده می شوند. این دستگاه از امکانات بیشتری به نسبت انواع دیگر برخوردار است و به کمک آن می توان پارامترهای مورد نظر را به صورت خودکار اندازه گیری کرد. ORP مترهای رومیزی علاوه بر pH قابلیت اندازه گیر ORP در رنج 2000- تا 2000 را دارند.