دسته: هات بلاک یا هیتر بلاک

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر روی محصول مورد نظر کلیک کنید و پس از انتخاب مدل تماس بگیرید.
021-44276021-5

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر درباره محصول مورد نظر، روی آن کلیک کنید. 

لیست قیمت هات بلاک یا ترموبلاک

لیست قیمت هات بلاک یا ترمو بلاک

قیمت هات بلاک حمام و یا ترمو بلاک  از کمپانی های مختلف ایرانی و خارجی, همراه با شرح مشخصات آنها را در این صفحه ملاحظه می فرمایید.

قیمت هات بلاک

هات بلاک و یا ترمو بلاک دستگاهی آزمایشگاهی برای انجام تست­های مولکولی است که کاربرد آن در استخراج می­باشد. دستگاه ترموبلاک (انکوباتور حمام خشک) نوع خاصی از انکوباتور است که جهت نگهداری نمونه های آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد.

مهم ترین کاربرد ترموبلاک در آزمایشگاه های بیوتکنولوژی , ژنتیک , بیوشیمی و میکروب شناسی است. دستگاه هات بلاک جهت انکوبه نمودن نمونه ها در دمایی خاص و با دقت بسیار بالا مورد استفاده قرار می گیرد. طرز استفاده آن بدین شکل است که پس از ریختن معرف و آنزیم­ها در میکروتیوب: آن را در هات بلاک قرار داده تا در دمای مدنظر آنزیم­ها فعال گردد تا فرآیندهایی مانند سنتز cDNA رخ دهد. دستگاه ترموبلاک دارای دقت دمایی زیادی می باشد و هنگام کار با این وسیله داغ نشده و به دمایی کامل در تمام چاهک­ها اتفاق می­افتد.

این دستگاه از نظر تعداد چاهک دارای انواع زیادی می­باشد. مانند: ترموبلاک 72 چاهک، 63 چاهک و یا 25 چاهک. بر اساس زمان می­توان آن را از یک دقیقه تا ۹۶ ساعت افزایش یا کاهش داد. در نتیجه با توجه به مزایای آن آماده سازی نمونه راحت تر انجام می­گیرد.

کاربرد هات بلاک:

 • قابلیت تنظیم دما بین ۱۰۰-۵ درجه
 • قابلیت تنظیم زمان
 • بدون آلودگی
 • ترموبلاک دارای یک پلیت آلومینیمی گرماگیر می باشد که دمای آن توسط اپراتور به دستگاه داده می­شود.
 • دارای تعدادی چاهک با سایزهای مختلف برای انواع میکروتیوب می­باشد.
 • دمای دستگاه توسط یک ترمومتر به صفحه نمایش دستگاه انتقال داده می­شود.
 • کارایی بالای این دستگاه ایجاد دمای خشک تنظیم شده به نمونه می باشد.

۱-دقت تنظیم دمای فردیت کنترل دمای دستگاه چقدر می باشد؟

دقت تنظیم دما و دقت کنترل دما در برندهای مختلف دارای رنج های مختلف نیز می­باشد. اما دمای مناسب 0/1 ± می باشد.

۲-سرعت گرمایش چقدر می­باشد؟

معمولا سرعت گرمایش هات بلاک­ بین ۶-۵ درجه در دقیقه می­باشد.

ظرفیت تعداد میکروتیوب چقدر می­باشد؟

مختلف با طراحی انواع پلیت در حد امکان ظرفیت تعداد و چاهک را افزایش داده­ اند. در بعضی از دستگاه ها این چاهک­ها قابل تعویض می­باشد و هر سایز چاهک پلیت مختص به خود را دارد.

لیست انواع هات بلاک :

 ردیف شرح کالا کمپانی
1HB هات بلاک شیکردار دیجیتال IRAN
2HB هات بلاک دیجیتال 67 خانه IRAN
3HB هات / کلد بلاک دیجیتال 67 خانه IRAN
4HB هات بلاک دیجیتال 96 خانه IRAN
5HB هیتر بلاک دیجیتال 63 خانه IRAN
6HB هیتر بلاک دیجیتال 72 خانه IRAN
7HB هیتر بلاک دیجیتال تک خانه
مدل:DMB-1
MTOPS
کره
8HB هیتر بلاک دیجیتال 2 خانه
مدل:DMB-2
MTOPS
کره
9HB ترمو بلاک دیجیتال 3 خانه
مدل:DMB-3
MTOPS
کره
10HB ترمو بلاک دیجیتال Sahara310 Rocker تایوان
11HB ترمو بلاک دیجیتال Sahara320 Rocker تایوان

ترمو بلاک و درای بت‌ها از تجهیزات آزمایشگاهی هستند که برای گرم‌کردن نمونه‌ها استفاده می‌شود.

قیمت هات بلاک (انواع بلاک انتخابیMTOPS ):

 ردیف شرح کالا کمپانی
1B بلاک 20خانه مدل:EP-20 MTOPS
کره
2B بلاک 20خانه مدل:AL1020 MTOPS
کره
3B بلاک 20خانه مدل:AL1220 MTOPS
کره
4B بلاک 12خانه مدل:AL1612 MTOPS
کره

هیتینگ بلاک حمام یک بلوک آلومینیومی فلزی است که به منظور تسهیل پروسه های کار با مواد بیولوژیک و حساس به حرارت طراحی گردیده است. درآزمایشگاههایی که با آنزیم، پروتئین،DNA ،RNA  سروکاردارند وباید اطراف میکروتیوب گرم شوند , تضمین پایداری دمای گرم، بوسیله این بلوک ها ، علاوه بر حفاظت دمایی و فیزیکی از نمونه ها باعث تسهیل و تسریع در انجام کار نیز می گردد.

این بلوک ها با ظرفیت 96 میکروتیوب در اندازه های مختلف 0.2، 0.5 و 1.5 و با قابلیت دمایی , در محدوده دمای محیط تا حدود 110+ درجه سانتی گراد کار می کنند. همچنین با دارا بودن صفحه نمایش، دمای مورد نیاز به آسانی تنظیم شده و نظارت دقیق بر دمای واقعی را فراهم می کند.

مزایا ی استفاده از هیتینگ بلاک حمام

 • سرعت بخشیدن به کارایی نمونه
 • کوتاه کردن زمان آماده سازی نمونه
 • سهولت قرار گیری میکروتیوب در چاهک ها
 • دستیابی به بهره وری با اطمینان بیشتر از روش های فعلی
 • توزیع یکنواخت گرما در تمامی چاهک ها در کوتاهترین زمان ممکن

یکی از کمپانی های معتبر تولید کننده ی درای بث کمپانی DaihaN Scientific می باشد.

قیمت ترموبلاک

هیتر درای بلاک دیجیتال بلوک آلومینیومی کنترل دقیق دما را در مخازن کوچک فراهم می کند. سنسور دمای PT-1000 شامل کنترل دما به طور مستقیم در ظرف نمونه قرار میگیرد. با لوله های PCR، نوارهای PCR، لوله های گرینر، میکروپلیت ها و کووت ها استفاده می شود. هیتر درای بلاک برای تعیین نقطه ذوب و جوش، واکنش های آنزیمی، انکوباسیون و فعال سازی کلونی های میکروارگانیسم ها، سنجش ایمنی، دناتوره سازی DNA، آزمایش های محیط کشت، آزمایش های انعقاد، تعیین اوره-نیتروژن خون و هیبریداسیون درجا ایده آل است.

هات بلاک و حمام خشک

ترمو بلاک و حمام خشک یا همان هیتینگ بلاک از تجهیزات آزمایشگاهی هستند که برای گرم‌کردن نمونه‌ها استفاده می‌شود. هیتینگ بلاک  اغلب در بیولوژی ملکولی،میکروبیولوژی، بیوشیمی، کشت سلولی وملکولی و کاربردهای ژنتیکی کاربرد دارند.

هیتینگ بلاک محیط گرم و گرمای خشک قابل کنترل برای کار با نمونه‌های درون لوله‌های تست، کووت‌ها،تیوپ‌های میکروسانتریفیوژ،صفحه‌های چاهک و غیره را فراهم می‌کند. ظرفیت  حمامهای خشک  بستگی به بلاک آن‌ها دارد و متداول‌ترین آنها 1،2و4 خانه است.

به طور کلی هیتینگ بلاک بیشتر به منظور گرمایش استفاده می‌شوند اما در برخی از هیتینگ بلاک ها کمپرسور‌هایی تعبیه شده است که نمونه را چند درجه خنک‌تر از دمای اتاق نگه می‌دارد. سه پارامتر مهم هیتینگ بلاک های گرمایش عبارتند از دقت، یکنواختی و پایداری دما، جنس بلوک‌ها اغلب آلومینیومی است. دو نوع اصلی ترمو بلاک و حمام خشک شامل درای بت اتوماتیک و درای بت آنالوگ است.

فروش ترموبلاک

هات بلاک دیجیتال به طور معمول از یک محفظه از جنس استیل استنلس، بلاک های آلومینیومی، ریز‌پردازنده و یک صفحه نمایش دیجیتال تشکیل شده است. ثبات دما یکی از ویژگی‌های مهم هات بلاک است. دامنه‌ی گرما اغلب 2 درجه سانتی‌گراد است.

وجود میکروچیپ در هات بلاک های دیجیتال باعث می‌شود که دمای حمام از طریق رابط دیجیتالی کنترل شود. درحالی که هات بلاک  آنالوگ از این فناوری استفاده نمی‌کنند. محصولات دارای 1 سال ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد.

لطفا جهت اخذ مشاوره و خرید هات بلاک با کارشناسان هلدینگ KTG تماس حاصل بفرمایید.