توجه

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر روی محصول مورد نظر کلیک کنید و پس از انتخاب مدل مورد نظر تماس بگیرید.
021-44276021-5

دسته بندی محصولات

دسته: گلاوباکس

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر درباره محصول مورد نظر، روی آن کلیک کنید. 

فروش گلاوباکس

دستگاه گلاوباکس آزمایشگاهی

گلاوباکس وسیله ای است که به کمک آن می توان یک محیط ایزوله را برای انجام واکنش تهیه کرد. در بعضی از واکنش ها وجود اکسیژن می تواند باعث اخلال در روند آزمایش شود. همچنین برخی واکنش ها منجر به تولید گازهای سمی می شود که در حالت عادی می توانند برای افراد بسیار خطرناک باشند.

دستگاه گلاوباکس برای این آزمایش ها کاربرد پیدا می کنند. این دستگاه می تواند یک محیط مجزا از فضای آزمایشگاه را ایجاد کند تا با تغییر شرایط محیطی روند انجام آزمایش را کنترل کنیم.

اجزای تشکیل دهنده دستگاه گلاوباکس

گلاوباکس دارای یک محفظه نفوذ ناپذیر از جنس فولاد یا استیل است. قسمت جلویی این محفظه دریچه ای شیشه ای دارد تا فضای داخل آن دیده شود. دو سوراخ بر روی این دریچه وجود دارد که راه ارتباطی اپراتور با فضای داخلی محفظه را ایجاد می کنند.

سوراخ های دریچه شیشه ای توسط دستکش پوشیده شده است. اپراتور با داخل کردن دست خود در این دستکش ها امکان کار بر روی مواد داخل محفظه را بدست می آورد.

دستگاه گلاوباکس طوری درز بندی شده که امکان انتقال هوا با فضای بیرونی را نداشته باشد. در مواقعی که لازم است تا شرایط محیطی خاصی را برای نمونه فراهم کرد می توان هوای موجود در محفظه را تخلیه و به جای آن گازهایی خنثی همچون نیتروژن را وارد کرد.

در کنار دستگاه دریچه ای وجود دارد که از طریق آن می توان وسایل مورد نیاز برای آزمایش را وارد محفظه کرد. بعد از قرار دادن وسایل تنظیمات دستگاه انجام شده و محیط بطور کامل ایزوله می شود.

گلاوباکس آزمایشگاهی

مزیت های استفاده از دستگاه گلاوباکس

با استفاده از دستگاه گلاوباکس می توان شرایط محیطی انجام واکنش را کنترل کرد. به عنوان مثال با استفاده از پمپ های دستگاه امکان تخلیه هوا و تنظیم فشار درون محفظه وجود دارد. همچنین می توان دمای محیط را بر اساس آزمایش مورد نظر تنظیم کرد. این پارامترها همگی از طریق نمایشگرهای دستگاه قابل مشاهده و بررسی هستند.

مزیت دیگر گلاوباکس قابلیت دمیدن گازهایی خنثی همچون نیتروژن و آرگون به محیط آزمایش است تا نمونه تحت تاثیر واکنشگر خارجی قرار نگیرد. نمونه هایی از این دستگاه دارای هودهای تخلیه است تا در پایان آزمایش گازهای حاصل از فرآیند، بدون ورود به فضای آزمایشگاه، خارج شود.

دستگاه های گلاوباکس را می توان پس از انجام آزمایش به راحتی تمیز کرد. جنس بدنه قوی این دستگاه کمک می کند تا امکان استفاده از پاک کننده های قوی برای ضد عفونی کامل آن وجود داشته باشد.

 معرفی انواع گلاوباکس آزمایشگاهی

دستگاه های حرفه ای گلاوباکس دارای امکانات متعددی همچون قابلیت تنظیم فشار و دمای محیط هستند. این مدل دستگاه نمونه را به طور کامل ایزوله کرده و گازهای متصاعد شده از آن را با فیلترهای مخصوص به بیرون هدایت می کند. در آزمایشگاه های خاص برای کار بر روی نمونه های حساس از این مدل دستگاه استفاده می شود.

در آزمایش هایی که کنترل شرایط محیطی زیاد اهمیت ندارد می توان از گلاوباکس های شیشه ای یا پلاستیکی استفاده کرد. این مدل دستگاه از تماس اپراتور با نمونه جلوگیری می کنند اما از امکانات کمتری برای کنترل شرایط آزمایش برخوردارند.

لطفا جهت اخذ مشاوره و خرید گلاوباکس با کارشناسان تجهیزات آزمایشگاهی هلدینگ KTG تماس حاصل بفرمایید.