برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر روی محصول مورد نظر کلیک کنید و پس از انتخاب مدل تماس بگیرید.
021-44276021-5

دسته: رفراکتومتر رومیزی

برای مشاهده قیمت و اطلاعات بیشتر درباره محصول مورد نظر، روی آن کلیک کنید. 

لیست قیمت رفراکتومتر رومیزی

لیست قیمت رفراکتومتر رومیزی ABBE 

رفراکتومتر رومیزی ABBE که یک نمونه رفراکتومتر چشمی به شمار می‌رود، دستگاهی است که در آزمایشگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. وظیفه این دستگاه اندازه گیری ایندکس بریکس می‌باشد. یکایی که برای سنجش میزان حل شونده در محلول مورد استفاده قرار می‌گیرد. مانند تمامی انکسار سنج‌ها، این دستگاه نیز در پی تابش پرتو به محلول و قیاس پرتوی خروجی با پرتوی ورودی کار می‌کند. با به دست آمدن میزان شکست پرتو، بریکس مشخص خواهد شد. اما در ادامه به بررسی دیگر جنبه‌های مهم این دستگاه خواهیم پرداخت. با کیمیا طب گستر همراه باشید.

فروش انواع رفراکتومتر رومیزی 

در ابتدا به دلیل نام گذاری آن می‌پردازیم. شاید کمتر با این موضوع آشنا باشید. در واقع ABBE مخفف هیچ کلمه‌ای نیست! در قرن نوزدهم میلادی، فردی به نام ارنست آبه (Ernest Abbe) ایده ساخت یک دستگاه رفراکتومتر رومیزی را بررسی کرد. تا آن زمان این دستگاه‌ها به صورت دستی و قابل حمل ساخته می‌شد. همچنین موارد موجود، دارای دقت قابل قبولی نبودند. این گونه بود که این دستگاه شکل گرفت و نام ABBE روی آن باقی ماند.

ساختار دستگاه دقیقا الهام گرفته از میکروسکوپ است. با دارا بودن یک پایه، به شکل میکروسکوپ روی میز قرار می‌گیرد. محلی برای قرار دادن نمونه محلول در آن وجود دارد. به همین صورت، پرتو به آن تابیده می‌شود. برای خوانش میزان اندازه گیری شده نیز دو راه وجود دارد. نمونه‌های چشمی آن را از طریق منفذ چشمی خود گزارش می‌کنند. منتهی انواع تمام دیجیتال، دارای یک صفحه نمایش هستند که به دستگاه متصل می‌شود.

رفراکتومتر رومیزی

کاربرد رفراکتومتر رومیزی ABBE

اگر در پی انتخاب یک شکست سنج یا همان Refractometer هستید، شاید بخواهید با بررسی و مقایسه کاربردهای مختلف هر نوع مانند رفراکتومر چشمی، رفراکتومتر دیجیتال و رفراکتومتر رومیزی ABBE یک گزینه را انتخاب کنید.

همان طور که گفته شد و با توجه به ساختار مشخص است، این مدل رفراکتومتر در آزمایشگاه‌هایی مورد استفاده است که نیاز به گزارش دقیق دارند. همچنین در این اماکن، نیازی به جابجایی رفراکتومر نیست.

مثلا بهتر است این دستگاه در یک باغ میوه یا کارگاه کوچک غذایی استفاده نشود، زیرا قابلیت حمل و نقل ندارد. برای چنین مراکزی، نوع دستی یا همان چشمی بهتر است.

پس آزمایشگاه‌های پایش مواد غذایی، کارخانجات فلزی، خودرویی و هواپیمایی، آزمایشگاه پزشکی و داروسازی و میکروبیولوژی و همچنین مراکز آموزشی بهترین گزینه‌ها برای استفاده از دستگاه هستند.

رفراکتومتر رومیزی  آتاگو ژاپنی  ABBE

اگر فعال عرصه علوم مختلف و آزمایشگاه باشید، احتمالا نام «آتاگو» برایتان آشنا به نظر می‌رسد. این شرکت ژاپنی که در سال 1940 میلادی شروع به کار کرد، به سرعت تبدیل به یکی از بهترین شرکت‌های لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی در جهان شد.

رفراکتومتر رومیزی ABBE آتاگو یکی از بهترین نمونه‌های موجود است که توسط شرکت کیمیا طب گستر عرضه می‌شود. از ویژگی‌های خاص و کلیدی آن می‌توان به قابلیت اندازه گیری انکسار در مایعات و جامدات، رنج گسترده اندازه گیری بریکس و ایندکس، امکان اتصال به حمام آب در برخی مدل‌ها و دقت کاری بالا اشاره کرد. همچنین برخی از مدل‌ها دارای ترمومتر دیجیتال و مقاومت در برابر گرما و پاشش آب نیز هستند.

فروش رفراکتومتر رومیزی آتاگو Atago

کد محصول شرح کالا نام کمپانی
S38 رفرکتومتر چشمی رومیزی(ABBE) با ترمومتر دیجیتال Atago ژاپن
S39 رفرکتومتر چشمی رومیزی(ABBE) با ترمومتر دیجیتال

مدل NAR-2T

Atago ژاپن
S40 رفراکتومتر دیجیتال رومیزی(ABBE)  مدل DR-A1 Plus Atago ژاپن
S41 رفراکتومتر  دیجیتال رومیزی مدل Smart-1 Atago ژاپن
S42 رفراکتومتر اتومات دیجیتال رومیزی مدل RX5000i Plus Atago ژاپن
S43 رفراکتومتر اتومات دیجیتال رومیزی مدل RX7000i Atago ژاپن

برای مشاهده مشخصات فنی و قیمت انواع رفراکتومتر اینجا کلیک کنید.

قیمت رفرکتومتر رومیزی آلمانی و چینی

کد محصول شرح کالا نام کمپانی
Z40 رفرکتومتر رومیزی چشمی
مدل2WAJ
چینی
DF41 رفرکتومتر رومیزی چشمی با قابلیت اتصال به حمام آب

مدل: AR4

آلمانی
So42 رفرکتومتر رومیزی دیجیتال
مدل WAY 2S
چینی
So43 رفراکتومتر دیجیتال اتومات رومیزی

مدل IR-120

INSMARK
لیسانس امریکا
T44 رفراکتومتر رومیزی چشمی ABBE Brix: 0-95
مدل ORT 1 RE
آلمانی
T45 رفراکتومتر رومیزی چشمی ABBE Brix: 0-95
مدل ORT 1 RE
آلمانی