جهت مشاوره با شماره 09121223103 تماس حاصل فرمائید
//

رفراکتومتر چیست و نحوه کار با رفرکتومتر چگونه است؟

تاریخ :آوریل 16, 2021 نویسنده :ktg-admin

رفراکتومتر چیست و نحوه کار با رفرکتومتر چگونه است؟

ویدئو فوق حاوی اطلاعاتی راجع به رفرکتومتر ها می باشد.

رفراکتومتر (Refractometer)چیست و نحوه کار با رفرکتومتر چگونه است؟

رفراکتومتر یا رفرکتومتر  refractometer یک دستگاه بسیار ساده است که برای اندازه گیری غلظت محلول ها استفاده می شود. کافیست تنها چند قطره از مایع را روی دستگاه بریزید. از این دستگاه در صنایع غذایی، کشاورزی، شیمیایی و تولیدی استفاده می شود.

رفراکتومتر چیست و نحوه کار با رفرکتومتر چگونه است؟

زمانی که نور وارد یک مایع می شود تغییر مسیر می دهد، این فرایند شکست نور نامیده می شود. رفرکتومتر میزان تغییر مسیر نور را اندازه می گیرد که به آن زاویه شکست نور گفته می شود.

رفراکتومتر زاویه شکست نور را اندازه می گیرد و آن را با مقادیر شاخص انکساری nD مرتبط می سازد. با استفاده از این مقادیر می توانید غلظت محلول ها را تعیین کنید. به عنوان مثال محلول ها دارای شاخص های انکساری متفاوت هستند که به غلظت آنها در آب بستگی دارد.

منشور رفراکتومتر نسبت به محلول شاخص انکساری(ضریب شکست) بیشتری دارد. به محض قرار دادن نمونه بر روی منشور می توان اندازه ها را خواند. با یک محلول دارای غلظت کم، شاخص انکساری منشور بسیار بزرگتر از محلول نمونه است و در نتیجه زاویه شکست ایجاد شده بزرگ خواهد بود و عدد خوانده شده کوچک است. عکس این مسئله در مورد یک مایع با غلظت بالا اتفاق می افتد.

مقیاس بریکس brix و درصدهای رایج بریکس

برای شناخت بریکس می توانید بریکس Brix چیست؟ را مطالعه کنید.

نمونه مایعدرصد بریکس brix
روغن های خنک کننده cutting oil 0 تا 8
پرتقال 4 تا 13
نوشابه های گازدار 5 تا 15
سیب11 تا 18
انگور 14 تا 19
آب میوه های غلیظ42 تا 68
شیر پر چرب52 تا 68
مربا و ژله60 تا 70

شاخص های شکست رایج

خوانش شاخص های شکست به دما وابسته هستند که چند مورد را در جدول زیر مشاهده می کنید.

شاخص انکساری

شاخص انکساری

برای اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم ویدئو مربوط به رفراکتومتر را مشاهده کنید.
همچنین جهت مشاهده قیمت رفراکتومترها لطفا مطلب قیمت رفراکتومترهای آتاگو را مطالعه نمایید.
محصولات کمپانی آتاگو  را نیز می توانید مستقیما در وب سایت کمپانی آتاگو  مشاهده کنید.

شرکت کیمیا طب گستر ارائه دهنده ی انواع دستگاه های مورد نیاز آزمایشگاه های صنایع غذایی و صنایع دیگر و آزمایشگاه های تشخیص طبی می باشد.گروه K.T.G با هدف تضمین کیفی و رضایتمندی مشتریان،کالاهای مورد درخواست را ازکمپانی های معتبر داخلی وهمچنین کشورهای اروپایی،آمریکایی و آسیایی براساس استاندارد مورد تاییدو کیفیت بالا،تهیه و ارائه می دهد.

لیست تمامی محصولات در سایت شرکت کیمیا طب گستر قرار داده شده است و برای ورود به صفحه هریک ازمحصولات برروی آن کلمه کلیک کرده

تا وارد صفحه محصول مورد نظر بامشخصات فنی دستگاه مورد نیاز شوید.به علاوه تعمیر و کالیبراسیون تجهیزات آزمایشگاهی خود را به متخصصین وکارشناسان مابسپارید.همه ی محصولات دارای یک سال ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید