جهت مشاوره با شماره 09121223103 تماس حاصل فرمائید

آگار و کاربردهای آگار چیست؟ فروش آگار

تاریخ :آگوست 15, 2019 نویسنده :سمیه

آگار agar در محیط کشت به چه معناست؟

آگار که آگار-آگار نیز گفته می شود، یک محصول ژلاتین مانند است که در درجه اول از جلبک های قرمز Gelidium و Gracilaria ساخته شده است. این ماده مشتق شده از پلی ساکارید آگارز است، پلی ساکارید آگارز ماده ای است که باعث استحکام دیواره سلولی انواع خاصی از جلبک های می شود. برای آزادسازی آگار کافیست جلبک جوشانده شود.

آگار به عنوان یک سوبسترا یا پیش ماده به شکل جامد در تهیه محیط کشت کاربرد دارد.

** سوبسترا Substrate یا پیش ماده: ماده ای است که آنزیم بر آن اثر می کند و به یکیک یا تعدادی محصول تبدیل می شود.

ماده ژل مانند آگار در واقع یک پلی ساکارید غیر منشعب است و از دیواره سلولی برخی گونه های جلبک قرمز که در بالا ذکر شدند، گرفته می شوند. در تصویر زیر ساختار یک پلی ساکارید آگارز را مشاهده می کنید.

ترکیبات آگار 

آگار از ترکیب دو پلی ساکارید با نام های آگارز و آگاروپکتین تشکیل شده که تقریبا 70 درصد آن را آگارز تشکیل می دهد.

آگارز یک پلیمر خطی است که از واحدهای تکرار شونده آگاروبیوز(agarobiose) تشکیل شده است. اگاروبیوز نیز یک دی‌ساکارید است که از واحد های دی‌-گالاکتوز  D-galactose و ۶-انهیدرو-ال-گالاکتوپیرانوز 6-anhydro-L-galactopyranose تشکیل شده است.

آگاروپکتین یک ترکیب هتروژن heterogeneous از مولکول های کوچکتر است که به مقدار کمتر وجود دارد و از واحدهای تکرارشونده دی‌-گالاکتوز D-galactose و ال-گالاکتوز L-galactose تشکیل شده اند. این واحدهای تکرار شونده سنگین با گروه های جانبی اسیدی همچون سولفات sulfate و پیرووات pyruvate تعدیل شده اند.

آگار در درجه اول به عنوان یک مولفه جامدساز برای محیط کشت های باکتریولوژیکال استفاده می شود. سایر موارد استفاده از آگار عبارتند از:

  • کنسروسازی گوشت، ماهی و مرغ
  • لوازم آرایشی
  • داروسازی و دندانپزشکی
  • به عنوان یک عامل غلیظ کننده در بستنی سازی، انواع دسرها و سس ها

آگار به عنوان یک ماده بدون شکل و شفاف از جلبک ها آزاد می شود و به شکل پودر یا قالب به فروش می رسد.

آگار به منظور ماده قالب گیری در دندان پزشکی نیز کاربرد دارد. همچنین از آگار در فرایند هیستوپاتولوژی، به عنوان یک ترکیب مجاز در ساخت کود زیستی، سوبسترایی برای واکنش رسوب دهی در ایمونولوژی و همچنین در تهیه دسر استفاده می شود.

گرچه آگار در آب سرد نامحلول است اما می تواند تا 20 برابر وزن خود را آب جذب کند. این ماده در آب جوش به راحتی حل می شود. آگار در دمای 42 درجه سانتیگراد همچنان مایع است، اما در دمای 37 درجه سانتیگراد به شکل ژل غلیظ و محکم در می آید.

در ادامه به کاربردهای آگار با جزئیات بیشتری اشاره می شود.

کاربردهای آگار 

آگار در میکروبیوژی

از آگار جهت تهیه محیط کشت استفاده می شود. در این محیط علاوه بر آگار مواد مغذی دیگری هم وجود دارد که به رشد باکتری و قارچ کمک می کنند. باکتری ها و قارچ ها را می توان پس از رشد، در زیر میکروسکوپ مشاهده کرد.

آگار در بررسی میزان تحرک

محیط های کشت دارای آگار و آگارز نیز مانند ژله متخلخلند و می توانند برای اندازه گیری حرکت میکروارگانیسم ها و جنبش آن ها مورد استفاده قرار گیرند. میزان تخلخل ژل نسبت مستقیمی با غلظت آگارز موجود در محیط دارد. بنابراین بر اساس آزمایش مورد نظر، غلظت مطلوب انتخاب می شود.

یک راه متداول به منظور بررسی تحرک میکروارگانیسم ها این است که نمونه میکروارگانیسم را در یک بلوک از مواد غذایی حاوی آگار در عمق فرو می بریم. در این شرایط سویه های متحرک قادرند به آرامی در داخل ژل حرکت کرده و رشد کنند. حرکت این میکروارگانیسم ها با گذر زمان قابل مشاهده خواهد بود در حالی که سویه های غیر متحرک تنها در همان محلی که نمونه اولیه وارد شده است، رشد می کنند.

آگار در زیست گیاهی

در حوزه کشت بافت، آگار به وفور همراه با ترکیب مواد غذایی و ویتامین ها مورد استفاده قرار می گیرد و امکان جوانه زنی را در پتری دیش Petri dish و تحت شرایط استریل فراهم می کند.

برای مشاهده آخرین قیمت محیط کشت های کیولب quelab لطفا اینجا کلیک کنید. 

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

20 − 17 =