جهت مشاوره با شماره 09121223103 تماس حاصل فرمائید
//

آگار و کاربردهای آگار چیست؟ فروش آگار

تاریخ :آگوست 15, 2019 نویسنده :ktg-admin

آگار agar در محیط کشت به چه معناست؟

آگار که آگار-آگار نیز گفته می شود،یک محصول ژلاتین مانند است که دردرجه اول ازجلبک های قرمز Gelidium و Gracilaria ساخته شده است. این ماده مشتق شده از پلی ساکارید آگارز است ، پلی ساکارید آگارز ماده ای است که باعث استحکام دیواره سلولی انواع خاصی از جلبک های می شود.برای آزادسازی آگار کافیست جلبک جوشانده شود.

به عنوان یک سوبسترا یا پیش ماده به شکل جامد در تهیه محیط کشت کاربرد دارد.

** سوبسترا Substrate یا پیش ماده: ماده ای است که آنزیم بر آن اثر می کند و به یکیک یا تعدادی محصول تبدیل می شود.

ماده ژل مانند آن در واقع یک پلی ساکارید غیر منشعب است و از دیواره سلولی برخی گونه های جلبک قرمز که در بالا ذکر شدند، گرفته می شوند. در تصویر زیر ساختار یک پلی ساکارید آگارز را مشاهده می کنید.

آگار

ترکیبات آگار 

از ترکیب دو پلی ساکارید با نام های آگارز و آگاروپکتین تشکیل شده که تقریبا 70 درصد آن را آگارز تشکیل می دهد.

آگارز یک پلیمر خطی است که از واحدهای تکرار شونده آگاروبیوز(agarobiose) تشکیل شده است. اگاروبیوز نیز یک دی‌ساکارید است که از واحد های دی‌-گالاکتوز  D-galactose و ۶-انهیدرو-ال-گالاکتوپیرانوز 6-anhydro-L-galactopyranose تشکیل شده است.

آگاروپکتین یک ترکیب هتروژن heterogeneous از مولکول های کوچکتر است که به مقدار کمتر وجود دارد و از واحدهای تکرارشونده دی‌-گالاکتوز D-galactose و ال-گالاکتوز L-galactose تشکیل شده اند.

این واحدهای تکرار شونده سنگین با گروه های جانبی اسیدی همچون سولفات sulfate و پیرووات pyruvate تعدیل شده اند.

در درجه اول به عنوان یک مولفه جامدساز برای محیط کشت های باکتریولوژیکال استفاده می شود. سایر موارد استفاده از آن عبارتند از:

  • کنسروسازی گوشت، ماهی و مرغ
  • لوازم آرایشی
  • داروسازی و دندانپزشکی
  • به عنوان یک عامل غلیظ کننده در بستنی سازی، انواع دسرها و سس ها

آگار به عنوان یک ماده بدون شکل و شفاف از جلبک ها آزاد می شود وبه شکل پودر یا قالب به فروش می رسد.

آگار به منظور ماده قالب گیری در دندان پزشکی نیزکاربرد دارد. همچنین از این ماده در فرایند هیستوپاتولوژی،به عنوان یک ترکیب مجاز در ساخت کودزیستی، سوبسترایی برای واکنش رسوبدهی در ایمونولوژی وهمچنین درتهیه دسر استفاده می شود.

گرچه این ماده در آب سرد نامحلول است اما می تواند تا 20 برابر وزن خود را آب جذب کند و به راحتی در آب جوش به راحتی حل می شود.

آگار در دمای 42 درجه سانتیگراد همچنان مایع است، اما در دمای 37 درجه سانتیگراد به شکل ژل غلیظ و محکم در می آید.

کاربردهای آگار 

میکروبیوژی

از این ماده جهت تهیه محیط کشت استفاده می شود. در این محیط علاوه بر آگار مواد مغذی دیگری هم وجود دارد که به رشد باکتری و قارچ کمک می کنند. باکتری ها و قارچ ها را می توان پس از رشد، در زیر میکروسکوپ مشاهده کرد.

بررسی میزان تحرک

محیط های کشت دارای آگار و آگارز نیز مانند ژله متخلخلند و می توانند برای اندازه گیری حرکت میکروارگانیسم ها و جنبش آن ها مورد استفاده قرار گیرند.

میزان تخلخل ژل نسبت مستقیمی با غلظت آگارز موجود در محیط دارد. بنابراین بر اساس آزمایش مورد نظر، غلظت مطلوب انتخاب می شود.

یک راه متداول به منظور بررسی تحرک میکروارگانیسم ها این است که نمونه میکروارگانیسم را در یک بلوک از مواد غذایی حاوی آگار در عمق فرو می بریم.

در این شرایط سویه های متحرک قادرند به آرامی در داخل ژل حرکت کرده و رشد کنند.

حرکت این میکروارگانیسم ها با گذر زمان قابل مشاهده خواهد بود در حالی که سویه های غیر متحرک تنها در همان محلی که نمونه اولیه وارد شده است، رشد می کنند.

زیست گیاهی

در حوزه کشت بافت، آگار به وفور همراه با ترکیب مواد غذایی و ویتامین ها مورد استفاده قرار می گیرد و امکان جوانه زنی را در پتری دیش Petri dish و تحت شرایط استریل فراهم می کند.

برای مشاهده آخرین قیمت محیط کشت های کیولب quelab لطفا به صفحه لیست قیمت این محصول مراجعه فرمایید

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید
  1. فاطمه گفت:

    س من سوال داشتم محیط آگار برای بخش دواسازی که کلچر کنیم کدوم درست جواب میده اگ میشهبرام اسم شون بگید و طریقه درست کردنش ممنون میشم